به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

تمام چیزهایی که درباره استخراج بیت کوین باید بدانید

تمام چیزهایی که درباره استخراج بیت کوین باید بدانید

بیت کوین از کجا می آید؟

آیا بیت کوین با پول کاغذی یا همان اسکناس کسب می شود؟ یا دولت ها تصمیم می گیرند که تولید و توزیع بیت کوین را انجام دهند؟ خیر، بیت کوین دولت مرکزی ندارد…

برای استخراج بیت کوین یا همان ماینینگ بیت کوین ، معدنچیان یا همان ماینرها با استفاده از نرم افزار های ویژه و همچنین سخت افزارهایی بسیار قدرتمند اقدام برای حل معادلات پیچیده ریاضی می کنند و تعداد مشحصی بیت کوین کسب می نمایند. این روشی هوشمندانه برای تولید ارز است و بسیاری از مردم را برای ماینینگ بیت کوین تشویق می کند.

سوددهی ماینینگ بیت کوین

بیتکوین می تواند بسیار سودآور باشد به شرط اینکه شما از ابزار مناسب استفاده کنید و همچنین برق ارزان نیز در دسترس داشته باشید. ماینینگ بیت کوین رقابتی می باشد و کشور چین به دلیل برق ارزان تر اکثر استخراج بیت کوین در جهان را در اختیار دارد. در ایران استفاده از برق کشاورزی یا صنعتی می تواند سوددهی داشته باشد اما استفاده از برق شهری و خانگی توصیه نمی شود.

ماینر بیت کوین ای‌سیک (ASIC) چیست؟

با گسترش شبکه بیت کوین و سخت شدن عملیات ماینینگ استفاده از سییستم های خانگی با CPU های معمولی اصلا بصرفه نیست. برای اینکه شما یک معدنچی سودآور شوید و بتوانید عملیات استخراج بصرفه ای داشته باشید باید از سخت افزار تخصصی ASIC استفاده کنید.

ابتدا ساتوشی ناکاموتو بیت کوین را برای پردازنده های کامپیوتری (CPU) طراحی کرد. بعد از چند سال استخراج کنندگان بیت کوین کشف کردند که می‌توانند از کارت های گرافیکی قدرت بیشتری داشته باشند و از کارت های گرافیکی توسط ساخته شده توسط ASIC ها (مدارهای مجتمع با کاربرد خاص) استفاده کردند.

در حال حاضر تمام استخراج های بزرگ بیت کوین توسط سیستم های ASIC انجام می شود و هسته اصلی ماینینگ بیت کوین محسوب می شود.

استخراج بیت کوین
استخراج بیت کوین

فرآیند استخراج بیت کوین در حالت کلی به سه دسته تقسیم می شود:

  1. تهیه سخت افزار های مناسب استخراج بر پایه ASIC
  2. نصب کیف پول بیت کوین
  3. اتصال دستگاه استخراج به استخر ها و شروع ماینینگ

دستگاه های استخراج بیت کوین

شرکت های متعددی در زمینه ساخت دستگاه های استخراج بیت کوین فعالیت می کنند. با این حال شرکت بیت مین (Bitmain) معتبرترین و برترین شرکت تولید کننده این دستگاه ها می باشد. دستگاه های تولید شده توسط این شرکت اغلب با نام تجاری Antminer شناخته می شوند و در بازارهای جهانی به آسانی یافت می گردند.

در زمان خرید دستگاه های استخراج بیت کوین باید به مشخصات دستگاه دقت بسیاری نمایید و همچنین تاریخ و مدل دستگاه را نیز بررسی نمایید زیرا این دستگاه ها به سرعت در حال تغییر می باشند و اشتباه در فهم جزئیات آن ها می تواند شما را در محاسبه سوددهی دچار مشکل کند.

دستگاه های ماینینگ بیت کوین علاوه بر اینکه در زمان تولید پیش فروش می شوند، توسط وبسایت های شرکت های تولید کننده به فروش می رسند. همچنین این دستگاه ها از سایت هایی مانند آمازون و ای بی هم قابل خرید می باشند اما به دلیل تحریم های ایران، برای کاربران ایرانی امکان خرید مستقیم وجود ندارد و برای خرید می توانید توسط واسطه ها اقدام کنید.

دستگاه ماینینگ بیت کوین

چند عامل مهم برای خرید دستگاه های استخراج بیت کوین تحت ASIC :

میزان هش دستگاه: در زمان خرید دستگاه های ماینینگ بیت کوین،  یکی از مهم ترین عوامل میزان تولید هش دستگاه است. هش بیشتر، درآمد بیشتر …

مصرف برق: شما باید حتما به میزان مصرف برق دستگاه دقت کنید و آن را با درآمد و سرمایه خودتان مقایسه کنید. برق خانگی در ایران بسیار گران است و دستگاه های استخراج بیت کوین عمدتا مصرف برق بسیار بالایی دارند. به همین دلیل برای استخراج به صرفه باید از برق صنعتی یا کشاورزی استفاده کنید.

قیمت: این عامل هم بسیار مهم است. زمان بازگشت سرمایه و سوددهی دستگاه با توجه به قیمت آن باید مورد توجه واقع شود.

درباره ما

زرین اکسچنج، یکی از بزرگترین سیستم های نقل و انتقال ارزهای دیجیتال با سابقه 5 ساله و پشتیبانی 24 ساعته می باشد.

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.