به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

ترون دارنده بیشترین کاربر در برنامه‌های غیرمتمرکز/ اتریوم همچنان انتخاب اصلی توسعه دهندگان است

ترون دارنده بیشترین کاربر در برنامه‌های غیرمتمرکز/ اتریوم همچنان انتخاب اصلی توسعه دهندگان است

به نقل از وب‌سایت تحلیلی غیرمتمرکز DApp.com در ۹ آوریل سال جاری (۲۰ فروردین 1398)، ترون (TRX)، بیشترین رشد کاربر را در بین پایگاه کاربران برنامه‌ی غیرمتمرکز داشته است، در حالی که این روند برای اتریوم سیر نزولی دارد.

تقریبا ۷۲,۴۲۲ کاربر قدیمی اتریوم همچنان از برنامه‌های غیرمتمرکز این رمزارز در سال 2019 استفاده می‌کنند. که البته تعداد کاربران در زنجیره آن به صورت کلی نسبت به سال گذشته، حدود ۴ درصد کاهش داشته است. بیش از نیمی از تراکنش‌های اتریوم به صرافی‌های غیرمتمرکز (DEXs) مربوط می شود و پس از آن برنامه‌های شرط بندی در رتبه بعدی قرار دارند.

البته فعال‌ترین کاربران برنامه غیرمتمرکز اتریوم را گیمرها تشکیل می دهند. فعالیت روزانه‌ی گیمرها بیش از ۴۰ درصد و در سه ماهه‌ی اول بیش از ۱۰ درصد بوده است. در ادامه این گزارش همچنین آمده است:

بازی‌های مبتنی بر اتریوم هم اکنون در انجمنی پایدار  از مخاطبینی وفادار تشکیل شده است.

مقایسه ارزهای دیجیتال و ترون
مقایسه ارزهای دیجیتال و ترون

بر اساس همین گزارش، در سه ماهه‌ی نخست سال ۲۰۱۹ برنامه غیرمتمرکز به فهرست سایت DApp.com اضافه شد که نیمی از آن‌ها مبتنی بر اتریوم می باشند. در ادامه‌ی این گزارش چنین آمده است که:

این نتایج نشان دهنده آن است که پلتفرم اتریوم همچنان انتخاب اول اغلب توسعه‌دهندگان برای ایجاد برنامه‌های خودشان می باشد. همچنین، شاهد روند رو به رشدی در توسعه‌ی چند زنجیره‌ای بوده‌ایم چرا که بسیاری از برنامه‌های غیرمتمرکز اتریوم روی زنجیره‌هایی مانند  اتریوم+ترون و یا اتریوم+ایاس  گسترش می‌یابند.

تعداد کاربران فعال DApp در بلاک چین ترون در حدود ۳۰۰ هزار نفر تخمین زده شده است، در حالی که این عدد برای ایاس، تقریبا ۲۶۰ هزار نفر است. همچنین، در سه ماهه‌ی اول سال ۲۰۱۹، تعداد کیف پول‌های ترون از مرز ۲.۳ میلیون گذشت که در حدود ۱۵.۴۶ درصد از آن‌ها با برنامه‌های غیرمتمرکز تعامل داشته‌اند.

گفته می‌شود که برنامه‌های شرط‌بندی عامل اصلی افزایش تعداد کاربران برنامه‌های غیرمتمرکز ترون بوده‌اند. حدود ۸۵ درصد از کاربران برنامه ترون، در سه ماهه‌ی نخست سال ۲۰۱۹، با این برنامه‌ها تعامل داشته‌اند و این آمار یعنی ترون، فعال‌ترین زنجیره در میان ۴ بلاک چین بوده است.

این گزارش همچنین نشان می دهد که تقریبا ۹۵ درصد از برنامه‌های غیرمتمرکز ایاس و همچنین بیش از ۸۰ درصد از برنامه‌های استیم (STEEM) و ترون، در سه ماهه‌ی نخست سال 2019 تراکنش داشته اند. این درحالی است که زنجیره‌ی اتریوم که در تعداد برنامه‌های آن حرف اول را میزند و حدود ۶۰۰ برنامه غیرمتمرکز را پشتیبانی می کند حتی یک تراکنش نیز در طول سه ماه گذشته نداشته است.

به نقل از سایت خبرگزاری کوین تلگراف، ترون از گسترش برنامه مقیاس‌پذیری غیرمتمرکز لایه‌ی دوم خود با نام سان نتوورک (Sun Network) خبر داد.

در اواخر ماه مارس نیز، کارشناسان مختلفی بیان داشتند که با توجه به تمایل توسعه دهندگان و استفاده آن ها از پروژه‌های دیگر، شبکه اتریوم عرصه را به دیگران واگذار خواهد کرد.

 

دسته بندی

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.