به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول ارز دیجیتال مشترک راه‌اندازی می‌کنند

بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول ارز دیجیتال مشترک راه‌اندازی می‌کنند

بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول به‌طور مشترک یک ارز دیجیتالی به نام Learning Coin راه‌اندازی نمودند.

به گزارش زرین اکسچنج و به نقل از ایبنا، بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول به‌صورت مشترک یک بلاک چین خصوصی راه‌اندازی نمودند که از آن به‌عنوان یک شبه ارز دیجیتال تعبیر می‌گردد.

این ارز ارزدیجیتال Learning Coin نام دارد که تنها در داخل صندوق بین‌المللی پول بانک جهانی در دسترس خواهد بود. روزنامه فایننشال تایمز می نویسد که Learning Coin هیچگونه ارزش پولی ندارد و به همین دلیل یک ارز دیجیتال واقعی تعبیر نخواهد شد.

راه‌اندازی شبه ارز مشترک بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول در راستای درک بهتر از فناوری بلاک چین می باشد که زیرساخت دارایی‌های دیجیتالی محسوب می‌شود. ارز دیجیتالی Learning Coin به کارمندان بانک جهانی و صندوق بین‌المللی اجازه می‌دهد تا چگونگی بهره از ارزهای دیجیتالی را در زندگی واقعی تجربه کنند.

ارز دیجیتال بانک جهانی
ارز دیجیتال بانک جهانی

به نقل از صندوق بین‌المللی پول ، رگولاتورها و بانک‌های سرتاسر جهان می بایست خود را به فناوری‌های بلاک چین برسانند که به سرعت در حال توسعه هستند. توسعه دفتر توزیع شده یا همان DLT و دارایی‌های دیجیتال ، نوعی فناوری  با سرعت تحول بالا است و قسمتی از اطلاعات به شمار می‌آید که ما را احاطه نموده است. این امر رگولاتورها ، بانک‌های مرکزی و مؤسسات مالی را مجبور به رسمیت شناختن یک فاصله فزاینده دانش بین  سیاست گذاران، قانون‌گذاران، کارشناسان فناوری و اقتصادی می‌کند.

طبیعی است که بعد از آزمایش این شبه ارز دیجیتال، صندوق بین المللی پول و بانک جهانی از بلاک چین برای توسعه ارتباطات هوشمند، مبارزه با پول‌شویی و ارتقاء سطح شفافیت مالی استفاده کنند.

بر اساس همین مقاله، در ابتدای ماه میلادی جاری رییس صندوق بین‌المللی پول (کریستین لاگارد) می گوید که توسعه دهندگان بلاک چین در حال فروپاشی جهان مالی سنتی می باشند و این موضوع تأثیر واضحی سرمایه گذاران سنتی دارد.

درباره ما

زرین اکسچنج، یکی از بزرگترین سیستم های نقل و انتقال ارزهای دیجیتال با سابقه 5 ساله و پشتیبانی 24 ساعته می باشد.

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.