به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

چه بروزرسانی‌هایی در انتظار ایاس، ترون و نئو است؟

چه بروزرسانی‌هایی در انتظار ایاس، ترون و نئو است؟

 روز ۲۳ شهریورتیم تحلیل کوین‌تلگراف  گزارشی از با اهمیت ترین رویدادهای پیش روی ارزهای دیجیتال شاخص بازار همچون ترون (TRX) ،ایاس (EOS)،و نئو (NEO) انتشار داده است که در ادامه آن را می‌خوانیم.

اولین هارد فورک ایاس در تاریخ ۲۳ سپتامبر

هفتمین ارز دیجیتال به لحاظ حجم بازار ایاس مباشد، نخستین بروزرسانی کلی خود را در تاریخ ۲۳ سپتامبر (۱ مهر) پیاده‌سازی خواهد نمود. ۲۳ سپتامبر تاریخی میباشد که تولیدکنندهای بلاک‌های ایاس (BPs) برای فعال نمودن EOSIO نسخه ۱.۸ بر روی شبکه اساسی ایاس بر سر آن توافق نموده اند.

بر اساس گفته‌های ایاس نِیشن (EOS Nation)، که یکی از تولیدکنندهای اصلی بلاک‌های ایاس میباشد، رویداد آتی عظم ترین ارتقای شبکه EOS از شروع راه‌اندازی آن میباشد. بعلاوه میتوان این رویداد را نخستین بروزرسانی‌ای دانست که به یک هاردفورک نیاز دارد. در واقع هارد فورک انشعاب بلاک چین اصلی به دو شبکه میباشد که هر یک از آن‌ها به صورت جداگانه  از یکدیگر تاریخچه‌های تراکنش را در بر خواهند داشت. ایاس نیشن اینچنین می‌گوید که ۲۹ تولیدکننده از ۳۰ تولیدکننده بلاک‌های ایاس برای انجام دادن این بروزرسانی در وقت اعلام‌شده، گفته اند که آمادگی لازم را دارند.

تیم تحلیلی کوین‌تلگراف  هم اشاره‌ نموده است، کمپانی Block.one  یعنی همان توسعه‌دهنده EOSIO به‌ غیراز اعمال بهبودهای کوچک درزمینه‌های مقیاس‌پذیری و امنیتی، روند اعمال هاردفورک‌های آتی را نیز ساده‌سازی نموده است.

ترون آماده بروزرسانی شبکه‌ سان

اینچنین انتظار می‌رود که به زودی ترون  بروزرسانی خود را برای شبکه سان (Sun Network) که به صورت رسمی در تاریخ ۱۱ آگوست (۲۰ مرداد) راه‌اندازی گردیده بود، عرضه نمایید.

شبکه سان، در حقیقت برای حل نمودن مشکل مقیاس‌پذیری راه حل هایی از طریق زنجیره جانبی میباشد که قرار است به شکل نامحدود ظرفیت مقیاس‌پذیری شبکه ترون را بالا ببرد. این راه‌حل ارائه شده بغییر از این ها این امکان را فراهم میکند تا برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps) با مصرف انرژی کمتر و در عین‌ حال با  کارایی و امنیت بالاتری اجرا بشوند.

مقدار مصرف منابع در این زنجیره جانبی ۱۰۰ بار کمتر از حالت گذشته میباشد و در منابع ظاهراً  این صرفه جویی باعث بالا رفتن تعداد برنامه‌های که به صورت غیرمتمرکز در این شبکه هستند خواهد شد.

به‌روزرسانی عظیم نئو در راه است

نئو، ارز دیجیتالی میباشد که به لحاظ ارزش بازار در جایگاه ۲۰ام قرار گرفته است، در سه‌ ماهه دوم سال ۲۰۲۰ بروزرسانی بنیادینی را به NEO 3.0 در پیش روی دارد. اینگونه انتظار می‌رود که این نسخه بروزرسانی شده به‌ عنوان یک شبکه بلاک چین نوین توزیع گردد و کاربران باید توکن‌های  جدید را جایگزین با توکن‌های قدیمی خودکنند.

بر اساس گفته‌های اریک ژانگ (Erik Zhang)،که یکی از توسعه‌دهنده اصلی  و همچنین بنیان گذاران نئو، انجام این بروزرسانی لازم است، به این علت که بهسازی‌های معماری برای پایداری و عملکرد نئو با بلاک چین فعلی سازگار نمیباشند.

قابل ذکر است که نسخه فعلی بلاک چین نئو امکانات ساده ای را داراست  و در آن فقط باید به رفع نمودن باگ‌ها اکتفاء کرد، در صورتی که بروزرسانی نسخه سوم  در برگیرنده ی بهبودهای بسیاری خواهد بود.

این بهبودها در بر گیرنده ی مواردی همانند ارائه قراردادهای هوشمند ، تراکنش‌های ارزان‌تر و نیز بلاک چینی سریع تر میباشد که از یک مدل تراکنش یکپارچه استفاده مینمایند.

درباره ما

زرین اکسچنج، یکی از بزرگترین سیستم های نقل و انتقال ارزهای دیجیتال با سابقه 5 ساله و پشتیبانی 24 ساعته می باشد.

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.