به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

پیش‌بینی افزایش ۶۰ درصدی سختی استخراج بیت کوین در پاییز پیش‌رو

پیش‌بینی افزایش ۶۰ درصدی سختی استخراج بیت کوین در پاییز پیش‌رو

بر پایه داده‌های نو، بیت کوین در سه ماه سوم سال ۲۰۱۹ با افزایش سختی استخراج بیت کوین تا نرخ 60  مواجه خواهد شد.

به گزارش کوین‌تلگراف، کوین روک (Kevin Rooke)، تحلیلگر شناخته‌شده جامعه ارز دیجیتال، در روز ۱۹ سپتامبر (۲۸ شهریور) با قرار دادن تصویر نمودار پیش‌بینی‌های گذشته و آینده سختی شبکه بیت کوین در حساب توییتر خود اذعان داشت که از سال ۲۰۱۶ تاکنون سختی استخراج به طور متوسط در هر فصل، افزایشی تقریبا ۴۲ درصدی را تجربه کرده هست.

به هستثنای ۳ ماهه چهارم سال ۲۰۱۸ که مصادف با کف بازار نزولی بیت کوین بود، سختی استخراج از آن زمان تاکنون رشدی مثبت داشته هست. رشد این پارامتر در سال جاری نسبت به دوره گذشته چشمگیر و قابل توجه هست.

افزایش سختی استخراج بیت کوین
افزایش سختی استخراج بیت کوین

او در توییت خود نوشت:

پیش‌بینی می‌شود که در فصل پیش‌رو، سختی استخراج بیت کوین ۶۰% افزایش یابد، این در حالی هست که در پایان سه ماهه دوم سال جاری این شماره به غالباین مقدار تاریخ خود رسیده بود.

سختی در واقع به اندازه تلاش‌ ماینرها برای حل معادلات پیچیده‌ای اشاره دارد که منجر به برپایی بلاک نوی می‌شود که در برگیرنده تراکنش‌های بیت کوین هست و در نهایت جایزه استخراج یا همان بیت کوین‌های نو را آزاد و از آن خود می‌کنند.

هر چه رقابت در شبکه بیت کوین برای استخراج بلاک غالبا شود، افزایش سختی شبکه غالبای را شاهد خواهیم بود. این در حالی هست که عدم تمایل به مشارکت در استخراج بیت کوین سبب کاهش سختی شبکه می‌شود تا ماینرهای غالبای را به سمت خود بکشاند.

پیش‌تر یکی از تحلیلگران مطرح با اسم PlanB اذعان داشت که سختی استخراج بیت کوین یکی از بنیادی‌ترین شاخص‌های فنی برای برآورده کردن انتظارات در سال جاری هست. بر مبنای این شاخص او پیش‌بینی کرد که تا پایان سال ۲۰۲۱ بها بیت کوین به ۳۱ هزار دلار خواد رسید.

در هفته گذشته، نرخ هش بیت کوین بار سایر به اوج خود رسید و برای اولین بار از ۱۰۲ کوئینیلیون هش در ثانیه عبور کرد.

به باور حامیان و طرفداران بیت کوین، چنین پیشرفتی نشان‎‌دهنده و پیش‌قدم جهشی مشابه در بها بیت کوین هست.

کاربر Hodlonaut در توییتر، آغازگر جرکت مشعل لایتنینگ، نیز در توییتی اذعان داشت که با توجه به تاریخچه شبکه بیت کوین، افزایش قابل توجه سختی شبکه بیت کوین طی ماه‌های آینده زیاد محتمل خواهد بود.

درباره ما

زرین اکسچنج، یکی از بزرگترین سیستم های نقل و انتقال ارزهای دیجیتال با سابقه 5 ساله و پشتیبانی 24 ساعته می باشد.

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.