به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

فعالیت پیام‌رسان کیک متوقف خواهد شد؛ جنگ Kik و SEC به اوج خود رسید

فعالیت پیام‌رسان کیک متوقف خواهد شد؛ جنگ Kik و SEC به اوج خود رسید

بعد از منتشر شدن اخباری مبنی بر اخراج ۷۰ نفر از کارکنان Kin، هم اکنون کیک (Kik)، شرکت مادر Kin اعلام نموده است که فعالیت پیام‌رسان کیک را متوقف خواهد کرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری کوین‌دسک و به نقل از «تد لیوینگستون»، مدیرعامل کیک، این تصمیم باتوجه به واسطه دعوی قانونی کیک و کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) اتخاذ گردیده است. لیوینگستون در این رابطه به کوین‌دسک اینچنین گفت:

بعد از شش ماه همکاری کردن با کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، تنها گزینه‌ای که در مقابل ما قرار دادند این بود که یا در دادگاه حاضر بشویم و یا اینکه بگوییم Kin اوراق بهادار است . به دلیل این مسئله که این کمیسیون این هدف را دارد تا تقریبا کل ارزهای دیجیتال را اوراق بهادار بنامد، تصمیم گرفتیم که بجنگیم.

بغییر ازمتوقف شدن فعالیت پیام‌رسان کیک، ۱۹ نفر از توسعه‌دهندگان این پیام‌رسان در پلتفرم Kin به کار گرفته خواهند شد. وی ادامه داد:

بیشتر از ۲ میلیون نفر به شکل ماهیانه از طریق Kin مشغول به کسب درآمد هستند و تعداد  ۶۰۰,۰۰۰ نفر هم نیز در همین بازه زمانی از Kin برای اینکه پرداخت‌های خود را انجام بدهند استفاده می‌کنند. با این وجود که متوقف شدن فعالیت کیک بر این ارقام تاثیرگذار خواهد بود ولی رشد اکوسیستم Kin این کسری را جبران خواهد نمود.

دعوی قانونی کیک و نیز کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات‌متحده به سال ۲۰۱۷ و منتشرشدن ICO برای توکن های KIN بر میگردد. کمیسیون بورس و اوراق بهادار،اینگونه عقیده دارد که، این ICO که۱۰۰ میلیون دلار سرمایه را توانست جذب کند اوراق بهادار محسوب میشود و ثبت آن باید از طریق مراجع مربوطه انجام گیرد. مطابق با اطلاعات Messari، بعد از منتشر شدن این خبر قیمت هر واحد از توکن‌ کین ازمبلغ ۰.۰۰۰۰۳۶ به ۰.۰۰۰۰۱۰۵ دلار سقوط پیدا کرد.

بر اساس صحبتهای لیوینگستون، تیم اصلی توسعه کیک از این به بعدفعالیتهای در جهت توسعه  دادن توکن‌های KIN انجام خواهد داد. وی در ادامه ی صحبت‌های خود اضافه کرد:

Kin ارزی میباشد که به وسیله ی میلیون‌ها نفر در تعدادی نرم‌افزاربه صورت  مستقل استفاده می‌شود. به همین خاطرممکن است  کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا بتواندتا ما را تحت فشار بگذارد، ولی هدف قرار دادن اکوسیستم Kin موضوع دیگری میباشد و جنگی فراتر را در پی خواهد داشت. از سمت دیگرهم میتوان گفت چیزی نمانده تا این اکوسیستم قدرت بیشتر از اینها به دست آورد.

خبرگزاری «کاکالیست» علاوه بر بیان تعلیق کارکنان Kin اعلام نمود که این اتفاق به جهت منتقل کردن آنها به پلتفرمی دیگر مثل نرم‌افزار کیک شکل خواهد گرفت. این خبرگزاری نخستین مرجع خبری بود که خبر تعلیق کردن کارکنان Kin را انتشار نمود.

و این در حالی میباشد که قسمتی از این ادعا به وسیله ی یکی از مقامات Kin تایید گردیده است. او در وب‌سایت «ردیت» اینچنین می‌نویسد:

می‌توانم این را تایید کنم که تغییر در ساختار در حال انجام گرفتن است.

درباره ما

زرین اکسچنج، یکی از بزرگترین سیستم های نقل و انتقال ارزهای دیجیتال با سابقه 5 ساله و پشتیبانی 24 ساعته می باشد.

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.