به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

امن ‌ترین کیف پول بیت کوین و روش ‌هایی برای ذخیره ارز های دیجیتال

امن ‌ترین کیف پول بیت کوین و روش ‌هایی برای ذخیره ارز های دیجیتال

امن ‌ترین کیف پول بیت کوین و روش ‌هایی برای ذخیره ارز های دیجیتال

در دنیای بیت کوین و سایر ارز های دیجیتالی کیف پول های زیادی برای ذخیره وجود دارد. ولی امروز می خواهیم امن ‌ترین کیف پول‌ های بیت کوین را با هم بشناسیم. دلیل تعدد کیف پول های بسیار زیاد تر بیت کوین می تواند عمر زیاد این ارز دیجیتالی باشد که بیش از سایر ارز ها می باشد. شرکت های زیادی برای بیت کوین کیف پول می سازند. این ماجرا هنوز هم ادامه دارد. دلیل زیاد بودن تعداد این شرکت ها و حتی تیم ها هم این است که درصد کمی را به عنوان کار مزد از حساب کاربران کسر می کنند. این کار مزد بسیار کم بابت هر تراکنش دریافت می گردد. و در نگاه اول خیلی کم به نظر می آید.

ولی اگر تعداد کاربران این کیف پول ها زیاد باشد چه؟ آن وقت این مقدار کم را تعداد بالای کاربران جبران می کند و سود خوبی عاید این شرکت ها می گردد. ولی در این میان کاربران به سمت و سوی وب سایت ها و کیف پول هایی کشانده می شوند که بتوانند امنیت آن ها را تامین نمایند. هر چقدر امنیت این کیف پول ها بیشتر و بیشتر باشد، کاربران بیشتر از آن ها استفاده می کنند و به سمت آن ها هجوم می آورند. با این حساب امن ‌ترین کیف پول‌ های بیت کوین را می توان از روی تعداد کاربران آن ها نیز تشخیص داد. حالا به معرفی امن ‌ترین کیف پول‌ های بیت کوین خواهیم پرداخت.

 

امن ‌ترین کیف پول‌ های بیت کوین
انواع کیف پول بیت کوین

امن ‌ترین کیف پول‌ بیت کوین کدامند؟

همان طور که اشاره نمودیم، تعداد و انواع زیادی کیف پول برای این ارز دیجیتالی ساخته شده است. ولی هر کاربر به فراخور کاری که می خواهد انجام بدهد و نوع تراکنش خود می تواند از هر کدام از انواع کیف پول های بیت کوین استفاده نماید. کیف پول ها انواع مختلفی دارند. بعضی از آن ها وب سایت هستند. برخی دیگر موبایلی هستند. و برخی دیگر حتی به شکل دستگاه هایی کوچک هستند که می توان آن ها را حمل و نقل نمود.

این کیف پول ها به دو شکل کیف پول داغ و کیف پول سرد شناخته می شوند. بنابر این به طور مثال اشخاصی که از کامپیوتر و سایت ها استفاده نمی کنند ممکن است از مدل موبایلی و نسخه ی اندروید و یا آی او اس آن ها استفاده کنند. در این شرایط حتی ظاهر یک کیف پول هم می تواند تاثیر گذار باشد. و فقط به خاطر ظاهر آن کاربر آن را انتخاب نماید. البته امن ‌ترین کیف پول‌ های بیت کوین ظاهر خوبی هم دارند.

 

معرفی بهترین کیف پول بیت کوین در سال 2019

در این قسمت به معرفی بهترین و امن ‌ترین کیف پول‌ های بیت کوین خواهیم پرداخت و ویژگی های آن ها را در مقایسه با هم بررسی خواهیم نمود. کیف پول هایی که جلو تر خواهیم گفت کلید های محرمانه ی شما را روی یک گجت سخت افزاری ذخیره می کنند و خودشان به آن دسترسی ندارند. به خاطر داشته باشید این کیف پول ها هیچ گونه خطر تحریم یا چیزی شبیه به آن را ندارند. حالا از معروف ترین این کیف پول ها شروع می کنیم.

 

بهترین کیف پول بیت کوین
کیف پول لدجر نانو

کیف پول فیزیکی لدجر:

مالکیت این کیف پول یک شرکت فرانسوی هست به نام لدجر. این شرکت فرانسوی امن ‌ترین کیف پول‌ های بیت کوین را تولید می کند که سخت افزاری هستند. اما معروف ترین و جالب ترین نوع کیف پول های این شرکت مربوط می شود به لجر نانو اس (Ledger Nano S ). این کیف پول یکی از امن ‌ترین کیف پول‌ های بیت کوین می باشد و چند سالی است که جواب خود را به استفاده کنندگان و کاربران پس داده است. ولی مدل های نوآورانه تری توسط این شرکت معرفی شده اند.کیف پول های لدجر کلید های خصوصی کاربران را ذخیره می کنند و می توان گفت که غیر قابل هک شدن می باشند. جالب تر آن که این کیف پول تمام ارز های دیجیتالی شناخته شده را هم پشتیبانی می نماید.

جالب است بدانید پای این نوع کیف پول های محصول شرکت لدجر به وب سایت های ایرانی هم کشیده شده است و در حال خرید و فروش می باشد. با داشتن این کیف پول سخت افزاری دیگر نیازی به داشتن کیف پول های دیگر نخواهید داشت. نکته ی جالب دیگر هم در مورد این کیف ها این است که نرم افزار های آن دارای به روز رسانی های متنوعی هستند. که این امکان را می دهد که به محض اضافه شدن ارز دیجیتالی جدید آن ها هم ارز را پشتیبانی کنند. این کیف پول ها امنیت بالایی دارند و به عنوان امن ‌ترین کیف پول‌ های بیت کوین شناخته می شوند. راه اندازی شان هم بسیار ساده بوده به گونه ای که هر کسی می تواند برای اولین بار آن ها را راه اندازی نماید.

مهم ترین نکته هم در مورد آن ها این است که وزن کمی دارند. و نیازی نیست که یک جسم مثلا 4 کیلو گرمی را همه جا به دنبال خود بکشید. ولی از جمله ی معایب آن ها می توان به این نکته اشاره نمود که چون فیزیکی هستند به درد استفاده های دائمی نمی خوردن.

 

کیف پول های ترزور به عنوان امن ‌ترین کیف پول‌ های بیت کوین:

اولین نکته ی جالب برای کیف پول های ترزور این است که اولین کیف پول هایی هستند که این شرکت برای بیت کوین به صورت فیزیکی روانه ی بازار کرد. یعنی تا قبل از آن هیچ شرکتی به انجام چنین کاری مبادرت نورزیده بود. مانند مورد قبل این شرکت هم امن ‌ترین کیف پول‌ های بیت کوین را تولید می کند. و به این ترتیب می تواند انتخاب خوبی برای کاربران بیت کوین باشد. محصولاتی مانند کیف پول ترزور وان (Trezor One ) و Trezor Model T از جمله ی جالب ترین و معروف ترین کیف پول های این شرکت به شمار می روند.

اگر چه هردو محصول خیلی عالی هستند ولی مدل تی امکانات کمی بیشتری دارد. مانند این که از چند ارز دیجیتالی دیگر هم پشتیبانی می کند در حالی که مدل وان پشتیبانی نمی کند. تنها عیبی که این کیف پول ها دارند این است که استحکام بدنه ی آن ها چندان مطلوب نیست.

 

کیف پول های مای سلیوم:

کیف پول های مای سلیوم هم یکی از امن ‌ترین کیف پول‌ های بیت کوین و بهترین کیف پول بیت کوین هستند. هم نسخه ی اندرویدی دارند و هم نسخه ی آی او اس. این نوع کیف پول ها آن زیبایی و کاربر پسندی بقیه را ندارند. ولی کیف های خوبی هستند. از جمله ی جالب ترین امکانات آن ها نیز می توان به این نکته اشاره نمود که توانایی اتصال به کیف های فیزیکی و سخت افزاری را هم دارند. مشکل این کیف پول ها این نکته است که تنها نسخه ی موبایلی دارند. و می توان آن ها را دانلود نمود.

کیف پول الکتروم هم به عنوان بهترین کیف پول بیت کوین می تواند باشد. این کیف پول هم یکی از قدیمی های این کار است. این کیف پول هم متن باز است. و از سال 2011 به بعد ساخته شده است و برنامه نویسان آن هم دائما در حال تهیه و نگارش به روز رسانی های جدیدی برای آن هستند. این کیف پول هم نسخه ی ویندوزی دارد و هم نسخه ی اندرویدی. ولی کاربران اندروید اصلا از این نرم افزار راضی نیستند چرا که رابط کاربری خوبی ندارد. همچنین نسخه های دیگری برای سیستم عامل لینوکس و مک هم دارد. نکته ی مهم در مورد این کیف ها این است که نیازی به دانلود بلاک چین هم ندارند. این کیف پول هم تمام خاصیت های کیف های قبلی را دارد به انضمام این که آپشن هایی هم برای محکم کردن حریم خصوصی دارد.

 

امن ‌ترین کیف پول‌ های بیت کوین
آرم کیف پول کوینومی

کیف پول کوینومی

بهترین انتخاب برای کسانی که تازه وارد دنیای بیت کوین و ارز های دیجیتال می شودن می تواند همین کیف پول باشد. زیرا این کیف پول نیز جزو امن ‌ترین کیف پول‌ های بیت کوین است. بیش تر از یکصد و بیست و پنج ارز دیجیتالی گوناگون را هم پشتیبانی می کند. در هر سیستم عاملی که فکرش را کنید یک نسخه دارد. رابط کاربری آن هم که نیازی به تعریف ندارد. این کیف پول فوق العاده است. میزان رضایت کاربران هم از این کیف پول بسیار بالا است. ولی تنها مشکلش این است که متن باز نیست. البته شاید هم بد نباشد.

 

کیف پول سامورایی کیف پولی برای آنان که زندگی شان دست خودشان نیست

این کیف پول موبایلی است. و به شدت بر روی امنیت تاکید دارد. آن قدر که یک دفعه خود گوگل هم فرمان حذف آن را داد. یکی از ویژگی های این کیف پول این است که می توانید از سیستم تور هم در آن بهره ببرید. همچنین می توانید از راه دور هم به آن دسترسی پیدا کنید. هیچ یک از کیف پول هایی که تا به حال معرفی نمودیم این قدر روی امنیت کاربران خود تاکید ندارند. و به این جهت می توان گفت که هم یکی از  امن ‌ترین کیف پول‌ های بیت کوین است و هم سالم ترین آن ها. البته این کیف پول فقط و فقط نسخه ی اندروید دارد. اگر چه متن باز است و ویژگی های جانبی و کاربردی بسیاری را دارد، اما رابط کاربری خوبی ندارد.

 

امن ‌ترین کیف پول‌ های بیت کوین
کیف پول کلغذی بیت کوین

کیف پول کاغذی چیست؟

دیگر فکر این را نمی کردید نه؟ کیف پول کاغذی. یعنی چه؟ یعنی کلید های خصوصی کاربر روی یک تکه کاغذ چاپ شده باشد. اگر در فکر نگهداری بیت کوین برای یک مدت طولانی هستید این می تواند بهترین روش برای شما باشد. به طور واقعی این دفعه دیگر کلید خصوصی شما در دست خودتان است. این مدل هم یکی از امن ‌ترین کیف پول‌ های بیت کوین است. اما برای ساخت چنین کیف پولی باید چه کرد؟ کافی است به سایت اصلی هر ارز دیجیتال مورد نظر تان بروید. مثلا برای اخذ کیف پول کاغذی خود بیت کوین می توانید به وب سایت bitaddress.org بروید و از آن جا اقدام کنید. توجه داشته باشید که هر کدام از این کیف ها یک آدرس مجزا هم دارند. کلید خصوصی نباید در دسترس حتی نزدیکان شما باشد.

زیرا با داشتن آن می شود تمام حساب شما را خالی نمود. برای دریافت بیت کوین به جای دادن کلید خصوصی تان می بایست فقط آدرس خود را به فرستنده بدهید. برای خرج نمودن از آن هم کافی است که هر مبلغی را که می خواهید در نرم افزار هایی که قبلا گفتیم بفرستید. استفاده از این کیف پول همان طور که گفته شد برای نگهداری های بلند مدت می تواند یک گزینه ی بسیار خوب باشد. ولی یکی از مشکلات آن می تواند این باشد که ممکن است به مرور زمان و به تدریج خود کاغذ از بین برود.

دسته بندی

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.