به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

۳ رمزارز پروژه‌های دیفای که پس از روند صعودی بیت کوین پتاسیل رشد دارند

۳ رمزارز پروژه‌های دیفای که پس از روند صعودی بیت کوین پتاسیل رشد دارند

۳ رمزارز دارای پتانسیل افزایش پروژه‌های دیفای

به نظر یک تحلیلگر معروف رمزارز ، ۳ توکن که در هنگام جنون پروژه‌های دیفای (DeFi) فعالیتی بسیار خوب را از خود به نمایش گذاشته بودند و با شروع حرکت افزایشی بزرگ بیت کوین (Bitcoin) نزول قیمت را در پیش گرفتند، حالا به کف قیمت خود نزدیک شده اند.

این کارشناس که در جامعه رمزارز با نام مستعار فلاد (Flood) مشهور است، مدعی است که که سه رمز ارز آوه (AAVE)، تورچین (RUNE) و سولانا (SOL) دارای پتانسیل افزایش زیاد میباشند. او به تازگی در یک پادکست درخصوص بیت کوین حرف هایی زده و اعتراف کرده که اندکی دیر متوجه فعالیت قیمت بیت کوین گردیده است. او معتقد است که شرایط قسمت عظیمی از بازار به همین شکل بوده است:

“من به آن مقداری که علاقه داشتم  تحت تأثیر حرکت صعودی اخیر بیت کوین قرار نگرفتم و گمان میکنم که قسمت عمده ای از بازار نیز وضعیت این چنینی داشته باشد.

خیلی از افراد پا گیر استیبل کوین‌ها شدند، یا در پروتکل‌های مجذوب کننده ای گرفتار شدند که به نظر می‌رسید بازگشت سود زیاد و نرخ افزایش پایدار در اختیار داشته باشند و بعد بیت کوین آنها را شگفت زده کرد. خوشبختانه شیوه ای که من سبد دارایی خودم را برنامه ریزی میکنم اینگونه میباشد که اغلب قسمتی از سرمایه خود را به بیت کوین اختصاص می‌دهم تا در حرکت های افزایشی بیشتر از اندازه سوخت ندهم.”

۳ رمزارز پروژه‌های دیفای که پس از روند صعودی بیت کوین پتاسیل رشد دارند

ریسک سرمایه گذاری در زمینه دیفای

بنا به سخنان فلاد، مقدار ریسک پروژه‌های دیفای ، با توجه به مقدار نوآوری های این پروژه افزایش خواهد داشت:

“دیدگاه کنونی من در خصوص پروژه‌های دیفای این است که من به مقدار کافی فنی نیستم که دریابم آیا مقیاس پذیری لایه دوم اتریوم امکانپذیر میباشد یا خیر. زمانی که به خیلی از این پروتکل‌ها مینگرید بنظر می‌رسد که زیرساخت‌های حقیقی دارند و اجازه ایجاد دیگر امکانات را به توسعه دهندگان می‌دهند و بنظر می‌رسد خیلی مفید باشند، به عنوان نمونه پروتکل‌های سینتتیکس (Synthetix) و آوه … . این نوع پروتکل‌ها که زیرساختی قابل بهره دارند هم اکنون مفید میباشند ولی می‌توانید ببینید که این نوآوری‌ها با امکاناتی مانند وام‌های سریع (Flash Lending) و غیره چه ریسک‌هایی را برای کاربران فراهم میکنند و به شکل بالقوه امکان آربیتراژ از یک پلتفرم به پلتفرم دیگر را فراهم خواهند کرد …

همانطور که قادر هستید این مسأله را در خصوص هاروست (Harvest) و دیگر پروتکل‌ها مشاهده کنید، اینها در حقیقت یک پروتکل در دل پروتکلی دیگر میباشند که خود از پروتکلی دیگر بهره میبرند و به نوعی تمام آنها به هم وابستگی دارند. زمانی که یک پروتکل در بازار دچار اختلال باشد، قادر است روی دارایی‌هایی که اصلاً فکر نمی‌کردید با آنها در ارتباط باشند یا خطری متوجهشان شود تأثیرگذار باشند.”

علاوه بر این، این تحلیلگر معروف خاطرنشان کرد که سرمایه گذاران نهادی فقط روی بیت کوین تمرکز کرده اند:

“شرکت های عظیم قرار نیست این مدلی فعالیت کنند، … ‘در پروژه‌های دیفای چگونه فعالیت کنیم؟ برنامه ما جهت ارزش بازار ۵۰ میلیون دلاری چیست؟’ آنها فقط به سرمایه گذاری روی بیت کوین تمرکز کرده اند.

من فکر می‌کنم این چیزی است که مردم قادر نیستند درک کنند. بیت کوین نخستین دارایی دیجیتالی میباشد که نگاه افراد خارج از زیمنه رمزارز را به خود متوجه می‌کند.

این همان طرز فکری میباشد که گسترش یافته و از آزمایش تاریخی سربلند پا به بیرون گذاشته است – تفاوتی ندارد که یک دارایی دیجیتال با بهره از چه زیرساخت‌ها یا فناوری‌هایی ایجاد گردیده است. در پایان اینها تنها ارزش مالی خواهند داشت و افراد و شرکت‌هایی که در حال حاضر بیت کوین را زیر نظر گرفته‌اند حساسیت بالایی نسبت به درآمد و ارزش رمزارزها دارند، چرا که آنها به دنبال تکرار موفقیتی میباشند که مایکرواستراتژی (MicroStrategy) و چند شرکت دیگر از خرید بیت کوین به ارمغان اورده اند.”​

دسته بندی

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *