به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

پنج ارز دیجیتال هفته که معامله‌گران باید زیر نظر بگیرند

پنج ارز دیجیتال هفته که معامله‌گران باید زیر نظر بگیرند

در صورتی که قیمت بیت کوین به‌مدت چند روز دیگر در نزدیکی سطح ۱۶,۰۰۰ دلار وارد فاز تحکیم خود گردد و به تثبیت جای خود مشغول شود، احتمال اینکه توجه معامله‌گران به آلت‌ کوین‌ها و توکن‌های دیفای کشیده شود، وجود خواهد داشت. قبل از رسیدگی به پنج ارز دیجیتال هفته به مطلب زیر توجه کنید.

به‌گزارش کوین‌تلگراف، علاقه‌مندان زمینه ارزهای دیجیتال مدت‌ها میباشد که از بیت کوین به‌عنوان طلای دیجیتال نام میبرند. در حال حاضر این دارایی دیجیتال با نخستین بحران اقتصادی از زمان تولد خود روبه‌رو گردیده است و در سال ۲۰۲۰ عملکرد به‌مراتب منسب تری نسبت به طلا داشته است. این مسئله به دو مسئله مهم اشاره دارد، بیت کوین آمده که تا مدت‌ها ماندگار باشد و شرط بستن روی آن بهتر از طلا میباشد. گروهی از سرمایه‌گذاران سنتی معروف قبل از این آغاز به سرمایه‌گذاری در بیت کوین نموده اند، همچنین تحلیل‌گران ویل‌مپ (Whalemap) اعتقاد دارند که سازمان‌ها و نهادها در محدوده ۱۲,۰۰۰ تا ۱۵,۰۰۰ دلار، خریداران اصلی بوده‌اند.

میز معاملات فرابورسی (OTC) گلکسی دیجیتال همچنین از بالا رفتن حجم معاملات بوسیله سرمایه‌گذاران نهادی خبر می‌دهد. مایک نووگراتز، مدیر عامل بانک ارزهای دیجیتال گلکسی دیجیتال (Galaxy Digital) و تیم پلاكاس، مدیر فروش این شرکت، هر دو از ورود اکثر سرمایه‌گذاران سنتی و تزریق سرمایه بیشتر به این زمینه در سال ۲۰۲۱ اطمینان دارند.

اکنون به سراغ تحلیل نمودارهای پنج ارز دیجیتال هفته خواهیم رفت تا ببینیم که آیا افزایش  دوباره قیمت‌ها موردانتظار خواهد بود یا شاهد سقف کوتاه‌مدت قیمت‌ها بوده‌ایم.

بیت کوین (BTC)

نخستین رمزارز از میان پنج ارز دیجیتال هفته بیت کوین است. قیمت پادشاه رمزارزها از ۸ اکتبر در زیر میانگین متحرک نمایی ۱۰ هفته‌ای (EMA ۱۰ خط آبی در عکس) در ۱۵,۶۱۳ دلار بسته نشده است. این حرکات به این نکته مهم اشاره میکند که خریداران از هر کاهش قیمت، فاقد از انتظار برای اصلاح بیشتر بهره برده اند و به موقعیت‌های خود اضافه کرده اند.

پنج ارز دیجیتال هفته که معامله‌گران باید زیر نظر بگیرند

شیب افزایشی میانگین‌های متحرک و قرار گرفتن شاخص توان نسبی (RSI) در منطقه  اشباع خرید، از غلبه‌ی خریداران حکایت دارد. این گروه در شرایط کنونی در تلاش برای حفظ قیمت در بالای حمایت ۱۶,۰۰۰ دلاری میباشند. اگر قیمت در بالای این سطح ثبات پیدا کند، احتمال ادامه حرکت افزایشی با هدف ۱۷,۲۰۰ دلار وجود خواهد داشت.

از سوی مقابل ریزش قیمت به زیر این میانگین متحرک قادر است به‌معنی ذخیره سود معامله‌گران در سطوح بالایی باشد. سطح حمایتی جزئی در ۱۴,۸۰۰ دلار قرار دارد که با نقض آن می‌توان انتظار ادامه کاهش را تا ۱۴,۰۰۰ دلار داشت.

پنج ارز دیجیتال هفته که معامله‌گران باید زیر نظر بگیرند

میانگین متحرک نمایی ۱۰ دوره‌ای (EMA ۱۰ خط آبی در عکس) در نمودار چهارساعته افقی شده و شاخص توان نسبی (RSI) در نزدیکی ناحیه میانی خود قرار گرفته است. این دو علت تعادل را بیت عرضه و تقاضا بیان میکند. واگرایی منفی بر روی این شاخص نیز بیان کننده تضعیف حرکت خواهد بود. اگر خرس‌های بازار قیمت را به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ دوره (SMA ۵۰ خط قرمز در تصویر) هدایت کنند، احتمال ادامه کاهش قیمت تا ۱۴,۸۰۰ دلار و در زیر آن تا ۱۴,۴۰۰ دلار وجود خواهد داشت.

از سوی مقابل اگر قیمت از سطوح کنونی یا میانگین متحرک ساده ۵۰ دوره به‌سمت بالا حرکت کند و به بالای ۱۶,۵۰۰ دلار برود، احتمال آغاز موج بعدی افزایشی وجود خواهد داشت.

اتریوم (ETH)

در بین پنج ارز دیجیتال هفته ،  قیمت اتریوم در ۱۳ نوامبر از ۴۷۸.۰۵۸ دلار (اندکی زیر مقاومت کلیدی ۴۸۸.۱۳۴ دلار) به طرف پایین چرخیده است. انتظار ذخیره سود معاملات از طرف معامله‌گران در نزدیکی مقاومت‌های کلیدی طبیعی خواهد بود.

پنج ارز دیجیتال هفته که معامله‌گران باید زیر نظر بگیرند

به‌هر صورت چنانچه خریداران به قیمت اجازه کاهش زیاد ندهند، احتمال شکسته‌شدن این مقاومت وجود خواهد داشت. در بالای این سطح انتظار به ‌تأخیر انداختن حرکت افزایشی را در نزدیکی سطح روانی ۵۰۰ دلار به‌دست فروشندگان خواهیم داشت. اگر خریداران موفق به هدایت قیمت به بالای منطقه مقاومتی ۴۸۸.۱۳۴ الی ۵۰۰ دلار گردند، احتمال گسترده‌شدن حرکت افزایشی تا ۵۵۰ دلار وجود خواهد داشت. شیب روبه‌بالای میانگین‌های متحرک و قرارگرفتن شاخص توان نسبی (RSI) در ناحیه مثبت خود، برتری خریداران را بیان میکند.

نظر صعودی قیمت با حرکت آن به بالای میانگین متحرک نمایی ۱۰ روزه (EMA ۱۰ خط آبی در عکس ) منتفی خواهد شد. در این‌ شرایط، ادامه کاهش قیمت تا ۴۲۰ دلار و در زیر آن تا ۴۰۰ دلار وجود خواهد داشت. چنین حرکتی می‌تواند به آرایش احتمالی عرضی قیمت در کوتاه‌مدت منجر گردد.

پنج ارز دیجیتال هفته که معامله‌گران باید زیر نظر بگیرند

نمودار چهارساعته، شکست قیمت را به زیر خط حمایت الگوی کنج صعودی بیان میکند. شاخص توان نسبی (RSI) نیز بیان کننده واگرایی نزولی قیمت میباشد. به‌علاوه شیب نزولی میانگین متحرک نمایی ۱۰ دوره و قرار گرفتن شاخص توان نسبی در ناحیه منفی، برتری فروشندگان را بیان میکند.

چنانچه قیمت در زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ دوره (SMA ۵۰ خط قرمز در تصویر) تثبیت گردد، ریزش آن تا ۴۴۰ دلار و در زیر آن تا ۴۲۴ دلار امکان پذیر خواهد بود. دیدگاه ریزشی کوتاه‌مدت قیمت با چرخش آن و حرکت به بالای ۴۷۸.۰۵۸ دلار منتفی خواهد شد.

ریپل (XRP)

از میان پنج ارز دیجیتال هفته ، نرخ ریپل در یک بازه زمانی دو ماهه بین دو حد بالا و پایین ۰.۲۳ الی ۰.۲۶ دلار محصور گردیده است. این محدوده در ۱۳ نوامبر به‌سمت بالا شکسته شده است. به‎‌هرحال یقینا فروشندگان به اسانی تسلیم نخواهند شد.

پنج ارز دیجیتال که معامله‌گران باید زیر نظر بگیرند

امکان دارد کشمکش میان خریداران و فروشندگان، قیمت را تا حد بالای این محدوده در ۰.۲۶ دلار به پایین ببرد. اگر خریداران در کاهش قیمت دست‌به‌کار شوند و قیمت از این سطح جهش داشته باشد، احتمال دیده‌شدن سطوح بالاتر قیمت وجود خواهد داشت.

از سویی شیب افزایشی میانگین متحرک نمایی ۱۰ روزه (EMA ۱۰ خط آبی در عکس ) و قرار گرفتن شاخص توان نسبی (RSI) در ناحیه مثبت خود برتری خریداران را اثبات میکند. هدف بعدی قیمت در مسیر صعود ۰.۳۰ دلار خواهد بود.

برخلاف این نظریه، چنانچه فروشندگان قیمت را به زیر ۰.۲۶ دلار هدایت کنند، احتمال لیکوییدشدن وضعیت های گروهی از خریداران و بستن معاملات به دست گروهی دیگر وجود خواهد داشت. فشار فروشی که به دنبال این حرکات به وجود خواهد آمد، امکان دارد قیمت را بار دیگر به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ دوره (SMA ۵۰ خط قرمز در عکس) در ۰.۲۴۸ دلار بکشد و فراز و نشیب های قیمت برای مدتی محدود باقی بماند.

پنج ارز دیجیتال که معامله‌گران باید زیر نظر بگیرند

میانگین‌های متحرک در تایم ‌فریم چهارساعته به‌تدریج در حال افزایش میباشند. شاخص توان نسبی نیز در بالای ۵۹ قرار گرفته است. این‌ها نشانه‌هایی از برتری خریداران میباشند . جهش قیمت از سطوح کنونی به‌ مفهوم ورود خریداران در کاهش قیمت تا میانگین متحرک نمایی ۱۰ دوره (EMA ۱۰ خط آبی در عکس) و احساسات افزایشی بازار خواهد بود.

برخلاف فرضیه اگر فروشندگان قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۱۰ دوره (EMA ۱۰ خط آبی در عکس) سوق دهند، احتمال دیده‌شدن دوباره سطح ۰.۲۶ دلار ممکن خواهد بود. چنانچه قیمت به زیر این حمایت حرکت کند، احتمال برگشت فروشندگان وجود خواهد داشت.

مونرو (XMR)

نرخ  مونرو از ۲۶ اکتبر و بعد از ثبت سقف قیمتی وارد فاز اصلاح شده است. خریداران در ۱۰ نوامبر قیمت را به بالای خط روند نزولی هدایت کرده‌ و در وضعیت فعلی در تلاش برای هدایت آن به بالای ناحیه مقاومتی ۱۱۸.۱۰ الی ۱۲۰.۷۷۷۳ دلار هستند. همین کافیست تا مونرو بتواند میان پنج ارز دیجیتال هفته جای بگیرد.

ارز دیجیتال هفته که معامله‌گران باید زیر نظر بگیرند

در صورت موفقیت، احتمال افزایش قیمت تا ۱۲۸ دلار وجود خواهد داشت . همچنین با نفوذ قیمت به بالای این سطح، ادامه افزایش قیمت تا ۱۳۹.۲۸۸۵ دلار ممکن خواهد بود. میانگین متحرک نمایی ۱۰ روزه (EMA ۱۰ خط آبی در عکس ) افقی شده است و شاخص توان نسبی (RSI) کمی در بالای ناحیه میانی قرار گرفته میباشد. این عوامل از کم شدن فشار فروش هشدار می‌دهند.

دیدگاه افزایشی قیمت با چرخش آن از سطوح فعلی یا ناحیه مقاومتی بالاسر به سمت پایین و حرکت به زیر سطح ۱۱۰ دلار منتفی خواهد شد. چنین حرکتی می‌تواند قیمت را تا ۱۰۴ دلار به پایین بکشد.

پنج ارز دیجیتال هفته که معامله‌گران باید زیر نظر بگیرند

نمودار چهارساعته قیمت آرایش یک الگوی مثلث صعودی را نشان می‌دهد که با شکست و تثبیت قیمت در بالای ۱۱۸.۱۰ دلار با هدف ۱۳۲.۹۰ دلار فعال خواهد شد. در طرف مقابل، اگر فروشندگان قیمت را به زیر سطح حمایت الگو به پایین بکشند، ادامه روند صعودی قیمت منتفی خواهد شد و احتمال ریزش آن تا ۱۱۰ دلار وجود خواهد داشت.

هر دو میانگین متحرک افقی شده و شاخص قدرت نسبی (RSI) کمی در بالای ناحیه میانی خود قرار گرفته است. این عوامل تعادل میان عرضه و تقاضا را نشان می‌دهد. شکست قیمت به بالا یا پایین این الگو، احتمالا مسیر روند بعدی را مشخص خواهد کرد.

یونی سواپ (UNI)

قیمت یونی سواپ بعد از تشکیل کف در ۵ نوامبر، روند صعودی پرقدرتی را آغاز کرده است. این حرکت رو به بالا همراه با سودی معادل ۱۳۶ درصد، طی تنها چند روز گذشته بوده است که همین افزایش مناسب دلیل حضور یونی سواپ در میان پنج ارز دیجیتال هفته میباشد.

پنج ارز دیجیتال هفته که معامله‌گران باید زیر نظر بگیرند

میانگین متحرک نمایی ۱۰ روزه (EMA ۱۰ خط آبی در تصویر) به سمت بالا چرخیده و شاخص قدرت نسبی (RSI) از ناحیه اشباع فروش به ناحیه اشباع خرید حرکت کرده است. این امر نشان‌دهنده این است که خریداران بار دیگر به بازار بازگشته‌اند. این افراد در وضعیت فعلی برای هدایت قیمت تا مرز روانی ۵ دلار تلاش خواهند کرد.

احتمالاً این سطح با توجه به تلاش برای به تأخیر انداختن روند صعودی توسط فروشندگان به‌عنوان یک مقاومت عمل خواهد کرد. اگر قیمت در نزدیکی این ناحیه به‌راحتی از دست نرود و حفظ شود، ادامه روند صعودی ممکن خواهد بود.

اولین نشانه تضعیف روند، شکست قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۱۰ دوره (EMA ۱۰ خط آبی در تصویر) در ۳.۲۷ دلار خواهد بود. چنین حرکتی ذخیره سود معامله‌گران کوتاه‌مدت و ورود فروشندگان را هشدار می‌دهد.

پنج ارز دیجیتال هفته که معامله‌گران باید زیر نظر بگیرند

نمودار چهارساعته قیمت شیب صعودی هر دو میانگین متحرک و قرار گرفتن شاخص قدرت نسبی (RSI) را در ناحیه اشباع خرید نشان می‌دهد. این امر برتری خریداران را نشان می‌دهد. مقاومتی که به ‌نظر فروشندگان در آن قصد به تأخیر انداختن روند صعودی را خواهند داشت، ۴.۵۰ دلار خواهد بود.

اگر خریداران از میانگین متحرک نمایی ۱۰ دوره دفاع کنند، شتاب حرکت قیمت به ‌نفع آن‌ها خواهد بود. دیدگاه صعود قیمت با چرخش آن و تثبیت در زیر حمایت ۳.۵۰ دلار منتفی خواهد شد.

دسته بندی

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *