به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

۱۹ مورد از عبارت‌های تأکیدی قدرتمند برای معامله‌گران؛ کلماتی که معجزه می‌کنند

۱۹ مورد از عبارت‌های تأکیدی قدرتمند برای معامله‌گران؛ کلماتی که معجزه می‌کنند

امیدواریم عنوان این مطلب ( عبارت‌های تأکیدی ) موجب سوءتفاهم نگردد! هدف از نوشتن این مقاله، آموزش «قوانین جذب کائنات» و «موفقیت در ۷ روز» و معجزه‌گری و موضوعات این چنینی نخواهد بود. با توجه به این که مشکل زیادی از اشخاص در بازارهای مالی ضعف خودباوری و به‌کارگیری بیشترین توانایی خود میباشد ، تصمیم گرفتیم با کمک مقاله‌ای از هیو کیمیورا (Hugh Kimura)، راه‌های بهره از عبارت‌های تأکیدی مثبت را جهت معامله‌گران ارزهای دیجیتال برای شما بازگو کنیم.

عبارت‌های تأکیدی مثبت مکرر، جملات کوتاهی میباشند که به شما کمک خواهد کرد تا به مرور زمان به شخصیت مورد نظر خود تبدیل گردید. در این مطلب تمرکز ما بر شخصیت معامله‌گری افراد خواهد بود.

عبارت‌های‌ تأکیدی ابزارهایی پرقدرت میباشند که اشخاص موفق در زمینه کسب‌وکار، ورزش حرفه‌ای و خیلی از مشاغل دیگر از آنها بهره میبرند.

با مطالعه این مطلب یاد خواهید گرفت که به چه نحوی عبارت‌های تأکیدی مثبت مخصوص خودتان را (در زمینه ترید و معامله‌گری) پیدا کنید و یا به سهولت از عبارت‌های تأکیدی مثبتی که در این مطلب آورده‌ایم استفاده نمایید. علاوه بر این یاد خواهید گرفت که به چه نحوی آن‌ها را به کار برده تا به مطلوب ترین نتیجه ممکن دست پیدا کنید.

عبارت‌های‌ تأکیدی چگونه کار می‌کنند؟

۱۹ مورد از عبارت‌های تأکیدی قدرتمند برای معامله‌گران

عبارت‌های‌ تأکیدی جملات آگاهانه‌ای میباشند که به مرور ذهنیت ناخودآگاه شما را در دست میگیرند. عوامل بیرونی فراوانی (چه مثبت و چه منفی) موجود هستند که در ذهنیت ناخودآگاه‌تان نقش خود را خواهند داشت. در نتیجه این عوامل، باورهای فراوانی را در طول سال‌ها، بارها و بارها به خود تلقین نموده اید. این تلقین‌ها در حال حاضر در عمق ناخودآگاه شما ریشه کرده اند و به قسمتی از هویت و حقیقت شما تبدیل شده است.

به‌عنوان نمونه چند مورد از این باورها را در اینجا باهم مرور میکنیم:

  • من همواره سودم را از دست می‌دهم.
  • انگار قانون مورفی را برای من بوجود آمده است.
  • من همواره مرتکب اشتباهات احمقانه‌ خواهم شد.
  • من از مشاهده ضرر در دفتر معاملاتی‌ام متنفرم.

واقعیت این است که اگر جملات منفی را به شکل مداوم با خود تکرار نمایید، به‌تدریج آن‌ها در باور شما ریشه خواهند کرد و در پایان آنها به حقیقت تبدیل خواهند شد.

اینگونه برنامه‌هایی (تلقین‌های منفی) در طول زندگی‌مان در مغزمان در حال اجرا هستند و در خیلی از مواقع ما حتی از حضور آن‌ها آگاهی نداشته‌ایم.

تنها سرنخی که یک برنامه منفی در حال اجرا از خود بیان میکنند این میباشد که در زندگی به چیزهایی که می‌خواهیم نخواهیم رسید. این همان چیزی است که ما را مجاب میکند که زندگی را در وضعیت اتوپایلت متوقف نماییم و آگاهی بیشتری از این مسئله داشته باشیم که جریان از چه قرار خواهد بود.

عبارت‌های تأکیدی مثبت به ما کمک خواهد کرد که این تلقین‌های منفی را از خود دور کنیم و روند را معکوس نماییم.

قبل از آن که وارد روند ساخت و بهره از عبارت‌های تأکیدی روزانه گردیم به یاد داشته باشید که عبارت‌های‌ تأکیدی ، اثربخشی آنی نخواهند داشت.

سال‌ها طول کشیده است تا این ذهنیت منفی را در خود بوجود بیاورید. لذا امکان دارد چندین ماه و یا چندین سال طول بکشد تا این فرایند را معکوس نمایید؛ لذا صبور و ثابت‌قدم باشید.

سه گام جهت نوشتن یک عبارت‌های تأکیدی پرقدرت برای شخصیت معامله‌گر

۱۹ مورد از عبارت‌های تأکیدی قدرتمند برای معامله‌گران

۱. این جملات را به زمان حال بیان کنید؛ طوری که گویی قبلاً اتفاق افتاده است

ذهن شما قادر نیست بین چیزی که به صورت واضح متصور میباشید و چیزی که واقعاً رخ داده است، تفاوت قائل گردد؛ لذا از این حقیقت بهره ببرید. اگر مدام به خودتان تلقین نمایید که در حال حاضر معامله‌گری موفق میباشید ، در درون خود احساس موفقیت را پرورش خواهید داد و این به هویت شما تبدیل خواهد شد.

دقیقا از همین نقطه میباشد که مغزتان راهی پیدا خواهد کرد تا احساس درونی‌تان را با حقیقت بیرونی هم راستا نماید.

ولی آیا این امر نوعی دروغ‌گویی به خودتان بشمار میرود؟

به هیچ‌وجه! شما این قدرت را دارید که به یک تریدر موفق تبدیل گردید. حقیقت این است که هر شخصی قادر است در زمینه معامله‌گری موفق باشد مگر اینکه نقص بزرگی داشته باشد. من (نویسنده) اشخاصی از قشرهای متنوعی دیده‌ام که به معامله‌گری موفق تبدیل شده‌اند.

پتانسیل تبدیل‌شدن به یک معامله‌گر موفق همین الان در وجود شما وجود دارد. این به خود شما بستگی خواهد داشت که آیا قصد دارید این توانایی را پیدا کنید و یا از آن صرف‌نظر کنید. شما با ساختن عبارت‌های تأکیدی مثبت، انتخاب خواهید کرد که توانایی‌تان را توسعه دهید و به پتانسیل بالای خود در این حوزه اذعان نمایید.

لذا هنگامی که عبارت‌های تأکیدی خودرا می‌نویسید، آن را به شکلی بیان کنید که گویی قبل از این اتفاق افتاده است. این شکل بیان موجب میگردد مغزتان این مسئله را به‌عنوان یک حقیقت تازه بپذیرد و غلبه بر موانعی که در مسیر موفقیت قرار گرفته اند را برای شما ساده تر کند. چند نمونه از این نوع عبارت‌های‌ تأکیدی را در ادامه باهم خواهیم خواند.

۲. عبارت‌های‌ تأکیدی مثبت، کوتاه و خاص باشد

قدم بعدی آن میباشد که عبارت‌های تأکیدی‌ تان مختصر باشد. به شکل مثبت بیان گردد و تا حد نیاز خاص باشد.

ولی چرا باید عبارت‌های‌ تأکیدی را به صورت مثبت بیان کنید؟

مغز شما به صورت خودکار کلمه «نه» را از جملاتتان حذف خواهد کرد. لذا جمله «اجازه نخواهم داد معاملاتم از لحاظ احساسی بر روی من تأثیر گذار باشند.» در مغزتان به این شکل ثبت خواهد شد: «من اجازه خواهم داد که معاملاتم از لحاظ احساسی بر روی من تأثیر گذار باشند.»

به همین سبب بهتر است عبارت‌های‌ تأکیدی را به شکل جملات مثبت به زبان بیاورید.

وقتی عبارت‌های‌ تأکیدی را به شکل کوتاه می‌سازید، به سهولت به خاطر سپرده خواهند شد و احتمال بیشتری دارد که در ذهنتان ماندگاری داشته باشد. عبارت‌های تأکیدی که حالتی ریتمیک در اخیتار دارند نیز امتیاز بیشتری خواهند داشت.

سپس تا حد امکان تلاش کنید از کلی‌گویی دوری کنید و عبارات را شخصی‌سازی نمایید. یک عبارت‌ تأکیدی بخصوص، تصویر واضح تر و واقعی‌تری را در ذهنتان بوجود میاورد.

۳. شور و هیجان را به خدمت بگیرید

اگر به حد کافی جهت رسیدن به اهداف خود مطمعن باشید، تا حدودی قادر هستید همه‌چیز را به‌نفع خود رقم بزنید. این به معنی آن میباشد که همه علاقه و اشتیاقتان را در راه مورد‌نظر استفاده میکنید. لذا از واژه‌های هیجانی و شورانگیز استفاده نمایید.

در پایان، شور و هیجان خواهد بود که موجب تأثیرگذاری همه این کارها میگردد.

جهت این کار قادر هستید از عباراتی به فرم «من … هستم» استفاده نمایید؛ چراکه این نوع عبارت‌های‌ تأکیدی هویت شما را بوجود میاورد.

بسیار خب، تئوری دیگر کافی است. در اینجا چند نمونه را با هم مرور می‌کنیم.

۱۹ عبارت‌ تأکیدی مثبت برای معامله‌گران

۱۹ مورد از عبارت‌های تأکیدی قدرتمند برای معامله‌گران

۱. پس از انجام معاملات در حال تفریح و سرگرمی خواهم بود.

در این‌گونه موارد یک گرایش پرقدرت جهت نوشتن عبارت‌ تأکیدی منفی وجود دارد. مثل چنین جمله‌ای: «من بیش از حد معامله نخواهم کرد». بهره از یک عبارت‌ تأکیدی مثبت به‌جای آنکه استرس معاملات بیشتر از اندازه را به شما منتقل کند، شما را در وضعیت روحی خاصی قرار می‌دهد که خودتان حقیقتا خواستار آن خواهید بود.

۲. من با خوشحالی در زمان غروب خورشید، با عبور از بزرگراهی زیبا به نزد خانواده خوشحال خود خواهم رفت.

اگر آرزوی داشتن اتومبیل بخصوصی را دارید، کشیدن نقاشی چنین صحنه‌ای قادر است به شما کمک کند خود را در آن متصور گردید.

۳. من از اینکه هر هفته دفتر سوابق معاملات خودم را تکمیل می‌کنم، هیجان‌زده هستم؛ چراکه این کار باعث می‌شود به یک معامله‌گر در سطح جهانی تبدیل شوم.

تکمیل دفتر سوابق معاملاتی‌تان را شکل یک رخداد مثبت در نظر بگیرید و نه یک فعالیت طاقت‌فرسا.

۴. من از منظره خانه‌ای که با همسرم ساخته‌ام لذت می‌برم.

به این مسئله فکر کنید که با سود حاصل از معاملات خود چه زندگی ای میسازید و اینکه چگونه از خلاقیت خود لذت خواهید برد.

۵. من از اینکه از قواعد معاملاتی‌ام پیروی می‌کنم هیجان‌زده میباشم چراکه سود بوجود آمده از آن به من امنیت و آزادی خواهد داد.

به‌جای اینکه خودتان را سرزنش کنید که از قواعد معاملاتی پیروی نکرده‌اید، به خود یادآوری نمایید که با پیروی از این قواعد چه اتفاقات مثبتی رخ خواهد داد.

۶. من کنجکاوانه نمودارها را نگاه می‌کنم و فقط بهترین معاملات را انجام می‌دهم.

این جمله بسیار بهتر از گفتن جمله منفی «من معامله بد انجام نمی‌دهم» است.

۷. من از آزادی، ثروت و سرگرمی ناشی از معاملات حرفه‌ای لذت می‌برم.

با این وجود، آیا شما واقعاً می‌خواهید از این حرفه دست بکشید؟

۸. من قدردان این هستم که می‌توانم به‌راحتی هزینه هر نوع تجملی را در زندگی‌ام پرداخت کنم.

به‌جای گفتن جملاتی نظیر اینکه «می‌توانم همه بدهی‌هایم را پرداخت کنم.»، عبارت‌های تأکیدی مانند جمله فوق به شما کمک می‌کند تا با بهره‌گیری از ثروت حاصل از معاملات، آرامش بیشتری داشته باشید.

۹. من از یادگیری مهارت‌های تازه در زمینه ترید هیجان‌زده هستم. چون این مهارت‌ها هزینه ماجراجویی‌هایم را پرداخت می‌کنند.

آموزش، جهت تبدیل‌شدن به یک تریدر موفق بسیار مهم میباشد و عبارت‌های تأکیدی نظیر جمله بالا می‌تواند به شما یادآوری کند که یادگیری را در دستور کار خود قرار دهید.

۱۰. از سود معاملاتم به یک مؤسسه خیریه کمک کرده‌ام و از این اتفاق خوشحالم.

کمک به یک مؤسسه خیریه شیوه ای عالی جهت مصرف قسمتی از سودتان در معامله میباشد . از احساس خوشایند کمک به دیگران استفاده کنید.

۱۱. من شدیداً قدردان همه معاملات سودآور خود میباشم.

چنین عباراتی قادر است  به شما کمک کند که قدردان داشته‌های خود باشید. بعضی معامله‌گران ممکن است عباراتی شبیه به این بنویسند: «من تمام تلاشم را می‌کنم تا معاملات بد انجام ندهم.» مغز شما در چنین وضعیتی مطمئناً «نه» را کنار می‌گذارد و در این وضعیت شما به معاملات ضعیف خود ادامه خواهید داد.

۱۲. من با انجام معامله، عاشقانه از خانواده خود حمایت می‌کنم و به آن‌ها کمک می‌کنم تا هر چه بیشتر استعدادهای درونی خودشان را پرورش دهند.

عظیم ترین دلیلتان جهت انجام معامله چیست؟ اگر یکی از دلایل شما این باشد که زندگی مناسبی برای فرزندانتان فراهم کنید، نوشتن چنین عبارت‌ تأکیدی‌ای فوق‌العاده است.

۱۳. من برای استفاده از سود معاملات بدنم را سالم نگه می‌دارم.

از آنجا که ما مدت‌زمان زیادی را پشت سیستم‌های کامپیوتری می‌نشینیم، ورزش‌کردن برای انجام معاملات موفق بسیار مهم است. داشتن یک عبارت‌ تأکیدی شبیه به عبارت فوق به شما یادآوری می‌کند که بخشی از زمان خود را به ورزش اختصاص دهید.

۱۴. من با اعتماد‌به‌نفس موجودی حساب بانکی‌ام را پس از واریز ماهانه هزار دلار که حاصل از سود معاملاتم است، بررسی می‌کنم.

اعداد و ارقام را مشخص کرده و مطمئن شوید که به‌طور منظم ماهانه سود خود را برداشت می‌کنید.

۱۵. من کاملاً با روند بازار هماهنگ شده‌ام و معاملات خود را به‌راحتی در مسیر صحیح انجام می‌دهم.

اگر غالباً با استفاده از خط روند ترید می‌کنید، پس چنین عبارت‌ تأکیدی‌ای برای شما بسیار مناسب است.

۱۶. وقتی برای گذران تعطیلات با یک پرواز درجه یک به کیش می‌روم، احساس آرامش فوق‌العاده‌ای دارم.

درجه یک… کیش… از این بهتر نمی‌شود.

۱۷. من در حال جذب ثروت به زندگی‌ام هستم و به‌گونه‌ای این کار را می‌کنم که به نفع دیگران هم باشد.

ممکن است شما این ذهنیت ناخوشایند را داشته باشید که ورود ثروت به زندگی شما به‌معنای کمبود آن در زندگی دیگران است. وقتی شما چنین جمله‌بندی را در عبارت‌ تأکیدی خود به کار می‌برید این مانع ذهنی را از سر راه خود بر می‌دارید. این موضوع به شما کمک می‌کند تا موفقیت بیشتری را در زندگی خود کسب کنید.

۱۸. من از برنامه نشاط‌آور صبحگاهی‌ام، انرژی می‌گیرم.

برخی افراد ممکن است عبارت‌های تأکیدی‌ای برای خود ایجاد کنند که آنها را مجبور می‌کند صبح زود از خواب بلند شده و کارهای روتین صبحگاهی‌شان را انجام دهند. وقتی چنین عبارت‌های تأکیدی‌ای برای خود درست کنید، بیشتر بر روی مزایای مثبت آن تأکید دارید و این باعث می‌شود که زوایای منفی زود بیدار شدن کمتر به چشمتان بیاید.

۱۹. احساس می‌کنم کاملاً بر کارم متمرکز هستم و در معاملات خود، بهترین تصمیم‌ها را می‌گیرم، زیرا من صبح و عصر مدیتیشن انجام می‌دهم.

مدیتیشن از دیگر فعالیت‌هایی است که می‌تواند تأثیر مثبت زیادی بر معاملات شما بگذارد؛ اگرچه در ابتدا کاری طاقت‌فرسا به نظر می‌رسد. عبارت‌ تأکیدی‌ای مثل این می‌تواند شما را برای انجام آن هیجان‌زده کند.

همین حالا آغاز کنید

۱۹ مورد از عبارت‌های تأکیدی قدرتمند برای معامله‌گران

حالا نوبت شماست؛ عبارات تأکیدی مثبت مخصوص خودتان را بوجود بیاورید یا از لیست بالا چند مورد را انتخاب کنید. بدون توجه به اینکه از کدام عبارت تأکیدی استفاده نمایید آن‌ها را یادداشت کرده و در جایی قرار دهید که به سهولت به آن دسترسی داشته باشید.

رمز موفقیت این است که لیست خود را کنترل نمایید. پیشنهاد من این است که با ۳ تا ۵ عبارت تأکیدی آغاز نمایید و ببینید احساستان چیست. اگر قادر بودید چند هفته آن را مدیریت کنید، چند مورد دیگر نیز به لیست خود اضافه کنید.

کاری که نباید انجام دهید این است که تعداد فراوانی عبارت تأکیدی اضافه کنید؛ به شکلی که از انجام کارهای روزانه خود به سبب تعدد عبارات تأکیدی، دلسرد شوید. پس کار را ساده بگیرید.

عبارت‌های تأکیدی‌تان را حداقل دو بار در روز تکرار کنید. بهترین زمان برای بازگو کردن عبارت‌های تأکیدی‌تان، درست قبل از خواب است؛ چون زمانی که می‌خوابید، ذهنتان تمایل دارد آخرین چیزی که قبل از خواب دیده را مرور کند.

به خاطر داشته باشید که این فرایند شبیه به یک دوی ماراتن میباشد و نه یک دوی سرعت. این امر را به شکل منظم ادامه دهید و با گذشت زمان تغییرات را مشاهده نمایید.

اگر مدتی است از عبارات تأکیدی مثبت استفاده می‌کنید و تا امروز  تغییرات کمی را مشاهده کرده‌اید، روانشناسی معاملاتی پیشرفته را به شکلل عمیق‌تر مورد ‌بررسی قرار دهید.

دسته بندی

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *