به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

سوالات متداول

سوالات اصلی

سوالات کلی و متداول کاربران در زیر آمده است. بهتر است قبل از تماس با کارشناسان یا ارسال تیکت ابتدا این سوالات و پاسخ های آن ها را بررسی کنید.
خدمات زرین اکسچنج چیست؟
زرین اکسپنج یکی از رسمی ترین سیستم های ارائه خدمات پرداخت آنلاین در کشوراست که خدماتی همچون پرداخت های آنلاین مربوط به ویزا کارت، مستر کارت، پی پال، وبمانی و پرفکت مانی را چه در حوزه افتتاح حساب و چه در حوزه شارژ و انتقال وجه مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران انجام می دهد.
ساعات کاری شرکت چگونه است؟
ساعات کاری زرین اکسچنج برای پاسخگویی سفارشات و مراجعه حضوری، همه روزه به جز ایام تعطیل از ساعت 9 الی 18 می باشد اما در سایر ساعات شبانه روز امکان پشتیبانی آنلاین و ثبت سفارش و استفاده از خدمات آن وجود دارد.
احراز هویت چرا لازم است؟
بنا به دستور قوه قضائیه و پلیس فتا جهت پیشگیری از تخلفات و یا پیگیری کلاهبرداری های احتمالی توسط حساب های بانکی افراد، هر فرد تنها می بایست با اطلاعات حساب کاربری خود اقدام به خرید و استفاده از خدمات این مجموعه نماید، به این منظور برای فعال سازی حساب کاربری، یک شماره تلفن ثابت و کارت شناسایی معتبر جهت تأیید هویت و فعال سازی حساب کاربری درخواست می شود؛ لازم به ذکر است این فرآیند تنها یک بار انجام می شود.
چگونه به زرین اکسچنج اعتماد کنیم؟
این مجموعه دارای نماد اعتماد الکترونیکی و آدرس و هویت مشخص در بستر اینترنت می باشد که کلیه کاربران فارسی زبان می توانند با استناد به آن با خیال راحت از خدمات این مجموعه استفاده نمایند. .

سوالات کلی

سوالات متداول درجه دوم در زیر آمده است.
پروفایل یا مدارک خود را نمی توانم ویرایش کنم؟
در صورتی که مدارک و پروفایل شما بصورت کامل تایید شده باشد، امکان تغییر چند فیلد مانند شماره ملی، شماره موبایل، شماره ثابت و ارسال مجدد مدارک وجود ندارد. در صورتی که مدارک یا پروفایل شما تایید نشده ولی باز هم امکان ویرایش یا ارسال مجدد آن ها را ندارید، به پشتیبانی پیام دهید.
برای افزایش سطح کاربری باید چکار کنیم؟
برای این کار از صفحه "افزایش سطح کاربری" اقدام کنید. این پروسه به این شکل می باشد که: شما فرم را تکمیل نموده و ارسال می کنید. کارشناسان ما اطلاعات شما را بررسی نموده و در صورتی که شما واجد شرایط برای افزایش سطح کاربری باشید درخواست شما تایید میگردد. در این زمان یک بسته پستی به آدرس شما ارسال می شود. شما با تکمیل فرم های موجود در این بسته و همچنین الحاق مدارک مورد نیاز و باز ارسال این بسته به آدرس زرین اکسچنج می توانید سطح کاربری خود را افزایش دهید.