به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

“حق فراموش شدن” در دوره حفاظت بلاک چین

“حق فراموش شدن” در دوره حفاظت بلاک چین

در سال گذشته تعداد زیادی از کلاهبرداری در مورد بلاک چین رخ داده است. اگر چه به عنوان یک تکنولوژی که بیت کوین را پایه گذاری می کند، بلاک چین شروع به خراب کردن سایر صنایع، از زنجیره های عرضه به تجارت انرژی می کند.

یکی از نکات کلیدی فروش بلوک چینی این است که هنگامی که داده ها به زنجیره اضافه می شود، نمی توان آن را تغییر داد یا حذف کرد. این باعث می شود بلوچین قابل اعتماد باشد.

اما این تغییر غیر قابل تغییر باعث می شود بلوچین مشکل در جهان است که قوانین حفظ حریم خصوصی نیاز به شرکت ها برای حذف اطلاعات خود را از پایگاه داده ها هنگامی که آن را به هدف خود خدمت کرده است. این در برخی از حوزه های قضایی به عنوان “حق فراموش شدن” شناخته شده است.

ما یک بلوک زنجیره ای طراحی کرده ایم که کاربران می توانند داده های خود را از پایگاه داده بدون نقض ثبات بلوچین حذف کنند.

در حال حاضر بازار رو به رشد دستگاه های اینترنت چیزها، از خانه های هوشمند و ماشین های خودمراقبتی به دستیارهای صوتی و رایانه های هوشمند هوشمند وجود دارد. این دستگاه ها به طور پیوسته بیوگرافی های دیجیتال زندگی ما را جمع آوری می کنند. همانطور که این اطلاعات به طور فزاینده ای در بلوک های زنجیره ای ذخیره می شود، تنش بین بلوک های زنجیره ای و حق فراموش شدن تنها افزایش می یابد. ابزار ما می تواند کمک کند.

چگونه حفاظت بلاک چین کار می کند

در هسته خود، بلاک چین یک پایگاه داده است که به طور مشترک توسط مجموعه توزیع شده شرکت کنندگان مدیریت می شود. هر زمان که اطلاعات جدید به پایگاه داده اضافه می شود، تمام شرکت کنندگان باید آن را تایید کنند. به این ترتیب، بلوکچین، نیاز به یک شخص ثالث، مانند یک بانک را حذف می کند تا معاملات را بررسی کند.

Headchanger بلاک چین به بلوک ها متصل شده است، جایی که هر بلوک به بلوک قبلی مرتبط است و از طریق توابع هش رمزنگاری شده است. این توابع یک کد کوتاه بر اساس محتویات بلوک قبلی ایجاد می کنند و این امکان وجود ندارد که این کد را بدون تلاش تمام کدهای ممکن بفهمید. تراشکاری بلوک ها به این ترتیب اطمینان می دهد که داده های ذخیره شده در آنها تغییر نمی کند، زیرا هر گونه تغییری ایجاد شده می تواند قوام بلوچین را شکست دهد.

این باعث می شود تغییرات ثابت این همچنین باعث می شود اطلاعات بلوکچین برای ردیابی و ممیزی، به ویژه برای شبکه های بزرگ مانند اینترنت چیزها آسان باشد. این ویژگی ها برای سازمان هایی که در سراسر مرزهای سازمانی فعالیت می کنند بسیار جذاب هستند و در محیط هایی که شرکت کنندگان به طور کامل به یکدیگر اعتماد ندارند.

چالش های قانونی

آخرین مقررات حفاظت از داده های اخیر اتحادیه اروپا (GDPR) بخش مهمی از قوانین است که با اقتصاد دیجیتالی که بر پایه بلوک چینی است مخالف است.

GDPR نیاز به شرکتهایی دارد که داده های مردم را نگه دارند تا اطلاعات را پاک کنند، زمانی که هدف اصلی آنها مورد نیاز است. این بدان معنی است که مردم پس از یک دوره زمانی خاص، باید اطلاعات خود را از پایگاه داده های شخص ثالث حذف کنند.

بلاک چین – غیر قابل تغییر است – مانعی برای استفاده از این حق است.

خطر برای حفظ حریم خصوصی

بگذارید بگوییم شما در خانه هوشمند زندگی می کنید که از داده های حسگر برای نظارت بر امنیت خانه خود استفاده می کند. شما یک سیاست بیمه خانه دارید و به منظور دریافت حق بیمه های پایین تر، شما اجازه می دهید اطلاعات هشدار دود و سنسورهای امنیتی شما در یک بلوک زنجیره ثبت شود.

داده های بلاک چین توسط پلیس، اداره آتش نشانی و شرکت بیمه قابل دسترسی است تا بتوانند هر زنگ هشدار دود یا رویدادهای امنیتی را بررسی کنند. هنگامی که دوره بیمه شما به پایان رسیده است، باید بتوانید اطلاعات امنیتی خود را از بلوکچین حذف کنید تا حریم خصوصی شما افزایش یابد.

اگر داده های خود را بر روی بلوکچین بطور نامحدود کنار گذاشته باشید، این خطر خطر شناسایی اطلاعات شما را افزایش می دهد و فعالیت های شما توسط هر نهاد با دسترسی به بلوک های زنجیره ای ردیابی می شود.

یک شرکت کننده در بلاک چین معمولا از یک یا چند کلید عمومی به عنوان هویت آن استفاده می کند. معاملات در بلاک چین به صورت ناشناس ذخیره می شوند، زیرا ارتباط مستقیم بین کلید عمومی و هویت شرکت کننده واقعی وجود ندارد. اما نقض هویت در هر یک از معاملات، بهویژه با اتصال محتوای تراکنش به سایر اطلاعات شناخته شده در مورد کاربر، منجر به تمام تعاملات دستگاههای کاربران شده که در بلاک چین ذخیره می شود، توسط همه شرکت کنندگان بلاک چین ردیابی می شود.

حفاظت بلاک چین
حفاظت بلاک چین

از بین بردن داده ها بدون شکستن زنجیره

بنابراین قادر به حذف داده ها از بلاک چین بدون “شکستن زنجیره” خواهد بود برای حفظ حریم خصوصی کاربر مفید است. همچنین برای صرفه جویی در فضای ذخیره سازی بر روی سرورهایی که کتابهای بلاک چین را ذخیره می کنند، مفید خواهد بود.

اما در حال حاضر، حذف داده ها از بلاک چین بدون شکستن سازگاری بلوکچین امکان پذیر نیست.

ما راه حلی را پیشنهاد دادیم که امکان حذف اطلاعات مفصل معامله را از پایگاه داده بلوک زنجیره ای بدون حذف ردیابی حسابرسی که معامله انجام داده است.

همانطور که در مجله ی مورد بررسی ما در این ماه توضیح داده شده است، حافظه بهینه شده انعطاف پذیر بلاک چین اجازه می دهد تا شما را به طور موقت ذخیره، خلاصه، و یا به طور کامل حذف معاملات خود را از بلاک چین، در حالی که حفظ هماهنگ بلاک چین.

ردیابی باقی مانده از داده ها (hash آن) در بلاک چین همچنان در آینده می تواند مورد استفاده قرار گیرد، در صورتی که اختلافات بر سر اتفاقات اتفاق می افتد. به عنوان مثال، اگر صاحب خانه می خواست تأیید کند که یک ورودی در خانه اش تحت شرایط قبلی انجام شده است.

این رویکرد شما را کنترل کامل اداری از داده های ذخیره شده خود را بلوچین را فراهم می کند. این امکان را برای شما فراهم می کند که این داده ها را حذف یا خلاصه کنید بدون اینکه بتوانید اطلاعات را در آینده در اختیار داشته باشید.

احیای حریم خصوصی و کنترل
مهم است که توجه داشته باشیم که رویکرد منتشر شده ما می تواند بر روی هر راه حل های موجود در بلوک چارچوب اجرا شود و بر انسجام بلوک چینی تاثیر نمی گذارد. پیوندهای میان بلوکها از طریق توابع هش حفظ میشوند، حتی اگر بلوکهای خاص حذف شده یا از زنجیره خلاصه شوند. به عبارت دیگر، لینک هر ورودی بلاک چین باقی می ماند، اما کیسه حاوی برخی از داده ها را می توان کاهش داد.

در حقیقت، تا زمانی که محتوای حذف شده به طور خصوصی در خارج از بلوک های ذخیره شده ذخیره شود، صحت داده ها می تواند به طور مستقل در یک زمان بعد از مقایسه با هش در بلاک چین تأیید شود. به این ترتیب، می توانید کنترل هر گونه اطلاعات قبلا مشترک را بازگردانید و حق خود را در سن بلوچین فراموش کنید.

دسته بندی

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.