به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

چگونه ولت خودتان را در صورت از دست دادن بازیابی کنید

چگونه ولت خودتان را در صورت از دست دادن بازیابی کنید

قبل از اینکه اینترنت ما فیلم سگ و مادربورد را به روز رسانی فیس بوک به ما نشان داد، از دست دادن پول یک تجربه تهاجمی بود. افتادن 20 دلار به معنای این بود که احتمالا هرگز آن را نخواهید دید – همه چیزهایی که می خواهید را ترک کردید این احساس حس ناگهانی احساس احمقانه است.

حداقل در جهان Fiat، آن را تبدیل به کمی سخت تر از دست دادن پول است. موسسات متمرکز به این معنی است که می توانید نامهای کاربری و کلمه عبور را در یک لحظه بازیابی کنید – برای پاسخ دادن به چند سوال امنیتی یا نشان دادن شناسه خود برای به دست آوردن دسترسی. راهنما حتی در صورتی است که شما هزاران دلار را در یک آتش سوزانید، به لطف یک گروه متخصص که آنها را به یکدیگر متصل می کند و آنها را برای یادداشت های براق جدید مبادله می کند.

متأسفانه این یکی از موانعی است که صنعت رمزنگاری در تلاش برای غلبه بر آن است – و در برخی موارد، عواقب آن چشم گیر بوده است.

مالکیت کریپتو کارنسی تعیین می شود که چه کسی کلید خصوصی این دارایی ها را نگه می دارد. به همین دلیل، آنها بسیار مهم تر از رمز عبور می توانند باشند. ذخیره کردن این کدها در ابر میتواند در صورت هک شدن شما هک شود، در حالی که نگه داشتن آنها در تلفن شما ممکن است خراب شود، اگر دستگاه از بین رفته، به سرقت رفته یا آسیب دیده باشد. علاقه مندان به رمزگشایی از کارشناسان با هوشمند بودن و ضبط کردن آنها به صورت آفلاین – با استفاده از یک قلم USB یا حتی یک تکه کاغذ قدیمی – به فراموش کردن جایی که آنها را قرار داده و یا دور انداختن بدون درک اهمیت آن است.

داستان های ترسناک مانند این کاملا مستند هستند – از جمله در Cointelegraph. در اینجا به شما نگاه کنید، ولشمن که یک هارد دیسک را برداشت که 7،500 بیت کوین (حدود 47 میلیون دلار در نرخ های امروز) به ارزش 47 میلیون دلار ارزش داشت. و شما را فراموش نکنید، استرالیا ناشناس، که از همسرش پس از یک چوب USB ارزان قیمت، هزاران نفر بیت کوین به همراه رؤیاهای خود از ثروت بی نهایت خراب شده است.

چگونه ولت خودتان را در صورت از دست دادن بازیابی کنید

اکثر زمان ها، زمانی که کلیدهای خصوصی از بین می روند هیچ کاری انجام نمی شود. شاید متعجب نباشید که در سال گذشته یک شرکت پزشکی قانونی دیجیتال تخمین زد که چهار میلیون بیت کوین برای همیشه از بین رفته است. اما اگر چه ممکن است کمی دیر شود برای کسانی که در حال حاضر از دست داده اند، تکنولوژی جدید طراحی شده برای کمک به مردم کلید خصوصی خود را بازسازی (و امیدوارم این خواهد بود کمی موثر تر از تکیه بر هیپنوتیزم) .

صرفه جویی در کلید خصوصی
بعضی از سیستم عامل های بلاک چین معتقدند “اثبات صفر دانش” – یک مفهوم نسبتا جدید در دنیای رمزنگاری که در دهه 1980 ظهور کرد – می تواند نگرش ها را به کلید خصوصی تغییر دهد و به آنها اجازه می دهد بدون به خطر انداختن امنیت بهبود یابد.

مفهوم را می توان چنین توضیح داد: قادر بودن به کسی که چیزی را می داند بدون اینکه چیزی را که می شناسید آشکار سازد.

یک مثال شناخته شده به نام “دو توپ و یک دوست رنگین کمان” شناخته شده است. فرض کنید یک توپ سبز و قرمز دارید که در هر صورت جدا از رنگ است و یک دوست که نمی تواند تفاوت بین آنها را بیان کند. با این وجود، می خواهید ثابت کنید که آنها رنگ های مختلف هستند.

همکاران رنگین کمان توپ را پشت سر خود قرار داده و یکی از آنها را نشان می دهد. سپس توپ را پشت سرش گذاشته و یک بار بیرون می زند و می پرسد: «آیا توپ را عوض کردم؟»

با توجه به تفاوت رنگ ها، می توانید به راحتی بگویید که آیا سوئیچ اتفاق افتاده یا نه، اما برای او غیرممکن است. تکرار این فرایند به مرور زمان به دوستان شما کمک می کند که آنها رنگ های متفاوتی داشته باشند، زیرا همیشه می توانید پاسخ درست را دریافت کنید. مهم این است که هرگز نباید نشان دهید که توپ سبز است و قرمز است.

SovereignWallet از رمزنگاری دانش صفر استفاده می کند تا کاربران خود را قادر به بازیابی کلیدهای خصوصی خود با دانلود برنامه در گوشی های هوشمند دیگری کند، اگر دستگاهی که به طور معمول از آنها استفاده می کند، از دست رفته یا خراب شود. این قابل دستیابی است زیرا کلید با گذرواژه و پین خود رمزگذاری می شود و به طور ایمن در سرور شبکه ذخیره می شود. به عنوان یک جایگزین، آنها همچنین گزینه ای برای بازیابی کلید خصوصی با انتشار مضامینی که در زمان ایجاد این کد تولید می شوند، می باشند.

این پلتفرم که رمزگذاری را قادر می سازد به صورت فرمت پیامرسانی منتقل شود و با هدف ایجاد یک محیط شاد بین امنیت و قابلیت استفاده در سطح بانکی، معتقد است تکنولوژی بلوچین می تواند به کاهش هزینه های ارسال پول کمک کند، خانه به عزیزان خود.

حفاظت از دارایی ها
البته، نگرانی برای دارندگان کریپتو کارنسی این است که هر مکانیزمی که آنها را قادر میسازد تا کلید خصوصی خود را بازیابی کنند – با این حال مطلوب – می توانند وجوه خود را در معرض خطر از دست دادن بازیگران بد قرار دهند. به همین دلیل عنصر صفر دانش این اقدامات بسیار مهم است.

بازگشت به مثال دوست رنگی رنگ، تصور کنید توپ قرمز و سبز نشان دهنده کلمه عبور است، و شما تنها کسی هستید که می توانید رنگ آنها را ببینید. این به معنی یک تقلب کننده است که سعی کرد همان آزمایش را انجام دهد تا بتواند متقاعد شود که دوست رنگین کمان شما در طول آزمایش سوئیچینگ اشتباهات زیادی را مرتکب می شود و آنها را متقاعد نمی کند زیرا آنها هم نمی دانند.

درباره ما

زرین اکسچنج، یکی از بزرگترین سیستم های نقل و انتقال ارزهای دیجیتال با سابقه 5 ساله و پشتیبانی 24 ساعته می باشد.

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.