به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

چین به دنبال ممنوعیت استخراج بیت کوین / مهم

چین به دنبال ممنوعیت استخراج بیت کوین / مهم

به نقل از خبرگزاری رویترز واقع در شانگهای، بر اساس فهرست پیش‌نویس‌ فعالیت های صنعتی چین، مرکز اصلی برنامه‌ریزی اقتصادی و صنعتی چین به دنبال ممنوع نمودن استخراج بیت کوین در این کشور می باشد. این اقدام در ادامه‌ی فشار دولت چین بر روی بخش ارز دیجیتال در این کشور خواهد بود.

کمیسیون ملی توسعه و اصلاحات چین (NDRC) روز دوشنبه اعلام کرد که افکار عمومی را در مورد لیست تجدیدنظر از صنایعی که قصد حذف یا محدود کردن آن‌ها را دارد، دنبال خواهد نمود. لارم بذکر که این فهرست اولین بار سال ۲۰۱۱ منتشر شد.

این پیش نویس، استخراج ارزهای دیجیتال که شامل بیت کوین نیز می‌شد را به لیست ۴۵۰ فعالیت دیگر اضافه نمود که طبق تشخیص کمیسیون با مقررات مربوطه همخوانی نداشتند،  اتلاف منابع و خطرناک تلقی می‌شدند و همچنین محیط زیست را آلوده می‌کردند.

در این پیش‌نویس به زمانی معین یا ساز و کار ممنوعیت عملیات استخراج بیت کوین اشاره‌ای نشده است که می‌تواند به معنی توقیف تدریجی فعالیت‌های مذکور باشد. عموم مردم چین تا ۷ام مِی سال جاری فرصت دارند تا در مورد این پیش‌نویس نظر خودشان را ارائه دهند.

روزنامه دولتی چین نیز بررسی صنعت ارزهای دیجیتال ، امروز اعلام کرد که فهرست پیش‌نویس، نگرش دولت را در مورد سیاست صنعتی این کشور به وضوح نشان می‌دهد.

ممنوعیت استخراج بیت کوین در چین
ممنوعیت استخراج بیت کوین در چین

ارزهای دیجیتال در چین از سال ۲۰۱۷ تحت نظر دولت و قانون‌گذاران قرار گرفته است. در سال ۲۰۱۷ عرضه اولیه سکه و فعالیت صرافی‌های محلی ارز دیجیتالدر این کشور طبق تصمیم قانون گذاران ممنوع اعلام شد.

دولت چین حتی فعالیت ماینینگ را در این کشور محدود نمود و بسیاری از شرکت‌های مربوطه را ، از جمله بزرگترین تولیدکنننده دستگاه‌های استخراج را به انتقال مقر اصلی در نقطه دیگر وادار نمود.

شرکت‌های چینی هم اکنون بین بزرگترین تولیدکنندگان سخت‌افزارهای استخراج بیت کوین در دنیا قرار دارند. به نقل از رویترز، حداقل سه شرکت تولیدکننده دستگاه‌های ماینینگ در سال گذشته به دنبال جمع‌آوری میلیاردها دلار سرمایه از طریق عرضه اولیه سهام خود در هنگ‌کنگ بودند کهدر نهایت فقط یکی از آن شرکت‌ها به نام کنان (Canaan Inc) موفق به انجام این امر شد.

درباره ما

زرین اکسچنج، یکی از بزرگترین سیستم های نقل و انتقال ارزهای دیجیتال با سابقه 5 ساله و پشتیبانی 24 ساعته می باشد.

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.