به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

استخراج غیرقانونی ارزهای دیجیتال در موزیلا فایرفاکس مسدود می شود

استخراج غیرقانونی ارزهای دیجیتال در موزیلا فایرفاکس مسدود می شود

بنا بر خبر منتشرشده در تاریخ ۹ آوریل سال جاری (۲۰ فروردین)، مرورگر موزیلا فایرفاکس،یکی از بزرگ‌ترین مرورگرهای متن باز، در نسخه‌ی تازه منتشر شده، تدابیر امنیتی جدیدی را در مقابله با بدافزاهای استخراج غیرقانونی ارزهای دیجیتال اتخاذ نموده است.

در نسخه‌های جدید موزیلا فایرفاکس، بتا ۶۷ (Beta 67) و نایتلی ۶۸ (Nightly 68) ، در قسمت مجموعه حفاظت‌های مسدودسازی، سطح حفاظت جدیدی را جهت مقابله با بدافزارهای استخراج و همچنین حملات هک اثر انگشت ایجاد کرده است.

این مرورگر، با همکاری شرکت امنیتی و حریم خصوصی Disconnect (دیسکانکت) اقدام به افزودن این ویژگی جدید نموده است و چندین لیست سیاه از دامنه‌های بدافزارهای مربوط به اسکریپت‌های استخراج غیرقانونی ارزهای دیجیتال و اثر انگشت را ارائه می‌کند.

به نقل از خبرگزاری BleepingComputer ، لیست سیاه شرکت Disconnect، قابلیت مسدودسازی سرویس‌های استخراج توسط مرورگر مانند کریپتو لوت (CryptoLoot) و کوین هایو (Coinhive) را دارد.

استخراج غیرقانونی ارزهای دیجیتال
استخراج غیرقانونی ارزهای دیجیتال

هم اکنون، این ویژگی جدید فایرفاکس به طور پیش فرض فعال نمی باشد اما می‌توان آن را از منو تنظیمات امنیت و حریم خصوصی، فعال نمود. به نقل از خبرگزاری بلیپینگ کامپیوتر، در هفته‌های آینده، این حفاظت در نسخه‌ی Nightly به طور پیش فرض فعال خواهد بود.

به نقل از سایت خبری کوین تلگراف در ماه آگوست، موزیلا، پیش از این اعلام کرده بود که در نسخه‌های بعدی فایرفاکس، بدافزارهای استخراج غیرقانونی ارزهای دیجیتال را مسدود خواهد کرد. این بدافزارها که با نام کریپتوجکینگ نیز شناخته می شوند، بدون اطلاع و رضایت کاربر، از قدرت محاسباتی و پردازشگر رایانه‌ی او جهت استخراج مخفیانه‌ی ارزهای دیجیتال استفاده می نمایند.

در دسامبر سال ۲۰۱۸، سایت خبری بلومبرگ می نویسد که در بسیاری از نقاط جهان، کریپتوجکینگ یا همان استخراج مخفیانه ارزهای دیجیتال به بزرگ‌ترین تهدید برای امنیت کاربران در فضای مجازی تبدیل شده و توانسته گوی رقابت را از دست باج‌افزارها خارج کند.

همچنین اخیراً یک دادگاه ژاپنی، شخصی را که به استخراج غیرقانونی ارزهای دیجیتال با بهره گیری از ماینر آنلاین کوین هایو متهم گردیده بود، تبرئه کرد. قبل از آن نیز، یک شخص اوکراینی به اتهام قرار دادن اسکریپت‌های بدافزار استخراج در وب‌سایت‌ شخصی خودش، به شش سال زندان محکوم گشت.

دسته بندی

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.