به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

معرفی روش های معامله فارکس و مقایسه آن ها با یکدیگر

معرفی روش های معامله فارکس و مقایسه آن ها با یکدیگر

روش معامله روزانه در فارکس

معامله روزانه، معامله کوتاه مدتی می باشد که طبق اندیکاتورهای تکنیکال و همچنین همراه با تحلیل و تجزیه اخبار جدید انجام می گردد. این امر نیازمند مقداری مهارت است که این مهارت معمولا همراه با تجربه به دست می آید.

اگربه  تازگی می خواهید شروع به انجام معامله در بازار فارکس نمایید، بسیار معقول و محتاطانه است که قبل از شروع معاملات واقعی، در یک حساب دمو یا تمرینی مشغول به معامله شوید. بعد از گذشت مدتی از تمرین کردن در حساب دمو، شما می توانید به عملکرد خود نگاهی کرده و آن را با دقت بسنجید.

سپس اگر عملکرد شما خوب و مطلوب بود و توانسته بودید درآمدی کسب کنید، می توانید وارد حساب کاربری واقعی شده و به انجام معاملات واقعی بپردازید.علاوه بر آن در این حالت نیز، حداقل در نخستین معاملات خود، باید در مورد مقدار پولی که معامله کرده و در معرض خطر قرار می دهید، بسیار محتاطانه عمل کنید.

اسکالپینگ (Scalping)

یکی از روش های معامله فارکس اسکالپینگ است که بر سودهای بسیار کوچک، از معاملات بسیار بزرگ تکیه دارد. علاوه بر آن این مورد می تواند بسیار شبیه به معامله روزانه باشد، زیرا در واقع یک روش معمول برای انجام معاملات روزانه به شمار می آید، و از طرفی دیگر می تواند شبیه به روشمعاملات دراز مدت فارکسباشد.

کامپیوترها بهتر از یک معامله گر می توانند عناصر ریاضی مختلف اسکالپینگ را محاسبه کنند، و به همین علت در حال حاضر اسکالپینگ اکثرا به وسیله نوعی از اتوماسیون انجام می شود.

روش های معامله دراز مدت فارکس

روش های معامله فارکس
روش های معامله فارکس

معاملات بیگ پیکچریا معامله دراز مدت در فارکس، روشی برای انجام معاملات در دراز مدت می باشد. در این روش روزها و هفته ها را صرف بررسی و مشاهده جفت ارزها می کنید، و به جای این که طبق تغییرات کوچک در بازار به انجام معامله بپردازید، طبق روند کلی بازار معامله می کنید. در این رویکرد کلی، روش ها و شیوه های بسیار متعدد و متفاوتی وجود دارند که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارا می باشند.

تجارت خودکار فارکس

برای انجام معاملات به شکل خودکار در فارکس، راه های بسیار متعددی وجود دارد. همه این راه ها وابسته به سیگنال های فراهم شده به وسیله یک ارائه دهنده سیگنال بستگی دارند، و یا فقط از یک برنامه “مشاور متخصص” مثل متا تریدر برای اینکار استفاده می کنند، که طبق هشدارها و پیشنهادات معاملاتی که در برنامه وجود دارند، معاملات را انجام می دهند.

نرم افزار تحلیل

بعضی از معامله گران با تجربه فارکس، دائما از این نوع برنامه ها استفاده می کنند، و همچنین آن ها را به دیگران هم پیشنهاد می دهند، ولی از طرفی دیگر، بعضی دیگر از معامله گران معتقدند که خودشان بهتر از یک کامپیوتر، که تقریبی کار می کند، می توانند در شرایط ویژه معامله را انجام دهند.

همچون  روش های دیگر معاملات فارکس، هوشمندانه و عاقلانه است که معاملات خودکار خود را در یک حساب کاربری تمرینی شروع کنید، و عمل مناسب را طبق نتایج به دست آمده  کار تمرینی خود انجام دهید.

توصیه های عملی

فرقی ندارد که چه روشی را برای انجام معاملات خود انتخاب کنید، شما باید همواره احساسات خود را کنترل کنید، حواستان به میزان ریسک باشد، و اگر به مشکلی برخوردید، با خودتان صادق و رو راست باشید. حتی گاهی اوقات بعضی از معامله گران حرفه ای هم دوست ندارند که اعتراف کنند در مسیر باخت قرار گرفته اند، و یا حاضر به درک آن چه موجب این باخت شده، نیستند.

توجه!

همیشه به خاطر داشته باشید که برای دریافت آخرین اطلاعات و روندهای به روز بازار، باید با یک متحصص مسائل اقتصادی مشورت کنید. این مطلب هیچ توصیه ای برای سرمایه گذاری و نحوه سرمایه گذاری در فارکس ندارد.

درباره ما

زرین اکسچنج، یکی از بزرگترین سیستم های نقل و انتقال ارزهای دیجیتال با سابقه 5 ساله و پشتیبانی 24 ساعته می باشد.

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.