به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

صندوق بین المللی پول پیش بینی می کند بانک های مرکزی اقدام به صدور ارزهای دیجیتالی کنند

صندوق بین المللی پول پیش بینی می کند بانک های مرکزی اقدام به صدور ارزهای دیجیتالی کنند

صندوق بین المللی پول (IMF) طبق گزارش صندوق بین المللی پول در 27 ژوئن معتقد است که بانک های مرکزی ممکن است در آینده ارزهای دیجیتال را صادر کنند.

بر اساس همین گزارش، صندوق بین المللی پول و بانک جهانی یک نظرسنجی در مورد فین تک انجام دادند که پاسخ های آنها را از موسسات مالی در همه کشورهای عضو جمع آوری و نتایج آن را به طور جزئی بر اساس 96 پاسخ دریافت شده ارزیابی نموده اند.

براساس این مقاله، تعدادی از بانک های مرکزی در کشورهای مختلف در حال بررسی برخی از انواع ارز دیجیتالی بانک مرکزی (CBDC) هستند. گزارش شده است که اروگوئه یک برنامه آزمایشی CBDC را در حال حاضر راه اندازی کرده است، در حالی که باهاما، چین، اتحادیه پولی شرق کارائیب، سوئد و اوکراین در آستانه آزمایش سیستم های خود قرار دارند.

علاوه بر این، تعدادی از بانک های مرکزی گزارش کرده اند که تحقیق در مورد تاثیر بالقوه CBDC در ثبات مالی، ساختار بخش بانکی، ورود موسسات مالی غیر بانکی و انتقال پولی به نتایج خوبی دست پیدا کرده اند.

نظرسنجی صندوق بین المللی پول در مورد ارزهای دیجیتال از بانک های مرکزی عضو
نظرسنجی صندوق بین المللی پول در مورد ارزهای دیجیتال از بانک های مرکزی عضو

انگیزه برای ارائه CBDC در هر گزارش متفاوت است. گفته می شود که هر دو اقتصادهای نوظهور و همچنین اقتصادهای توسعه یافته با گزینه های CBDC در نظر گرفته می شوند، درنتیجه، آن ها به دنبال جایگزینی برای پول نقد به عنوان فرکانس استفاده از آن می باشند. از طرف دیگر، برای اقتصادهای نوظهور در کشورهای در حال توسعه، نتیجه اصلی CBDC، کاهش هزینه های بانکی و سهولت استفاده از خدمات بانکی برای شهروندانی که به بانک ها دسترسی ندارند خواهد بود.

یک شباهت، این است که اکثر بانک های مرکزی علاقه مند به صدور CBDC کاملا نامعلوم و مخفی نیستند، زیرا موسسات می خواهند که در صورت لزوم، امکان ردیابی معاملات توسط مقامات وجود داشته باشد. با این حال، برخی از این موسسات در نظر دارند بخش هایی از اطلاعات مهم که برای سهام و معاملات بزرگ قابل نگهداری می باشد را قابل ردیابی کند.

استفن مور، اقتصاددان محافظه کار اخیرا به یک پروژه برای ایجاد یک نهاد فدرال رزرو برای کریستوگرام ها پیوست. پروژه، Decentral، یک تلاش متعهد برای تنظیم عرضه اوراق قرضه به منظور کاهش نوسانات در بازار رمزنگاری است.

درباره ما

زرین اکسچنج، یکی از بزرگترین سیستم های نقل و انتقال ارزهای دیجیتال با سابقه 5 ساله و پشتیبانی 24 ساعته می باشد.

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.