به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

رکورد شکنی شبکه بیت کوین با ورود ۶۰۰,۰۰۰ دستگاه استخراج جدید!

رکورد شکنی شبکه بیت کوین با ورود ۶۰۰,۰۰۰ دستگاه استخراج جدید!

شبکه ی بیت کوین در زمینه ی قدرت پردازش به رکورد تازه ای دست پیدا کرد ؛ در حالی این رکورد بدست آمده است که در سه ماه قبل نظاره گر ورود دستگاه‌های نوین و قدرتمندی به این حوزه بوده‌ایم.

بر اساس گزارشی از «کوین‌دسک» و مطابق با آمار ارائه شده به وسیله ی وب‌سایت رسمی استخر استخراج BTC، میانگین دو هفته‌ای نرخ هش (هش ریت) شبکه بیت کوین، روز جمعه اطراف ساعت ۲۲:۳۰ به وقت تهران به ۸۵ اگزاهش بر ثانیه (EH/s) رسیده است.

بعلاوه رسیدن نرخ هش شبکه به یک چنین رقمی، نظاره گر سختی استخراج ۱۲ تریلیونی برای بیت کوین میباشیم. بهر اساس صحبتهای کارشناسان در سه ماه قبل چیزی در حدود ۶۰۰,۰۰۰ دستگاه استخراج تازه به شبکه وارد گردیده است.

مطابق با این اطلاعات، این دو رقم، هر دوی آنها نسبت به ۱۴ ژوئن (۲۴ خرداد) جهشی ۶۰ درصدی را در پی داشته‌اند.

سختی استخراج بیت کوین مقیاسی میباشد که مشخص می‌کند به وجود آوردن یک بلاک از تراکنش‌ها تا چه اندازه مشکل است؛ این رقم هر ۲,۰۱۶ بلاک یا به عبارتی هر دو هفته یکبار اصلاح می‌ گردد.

به این جهت اصلاح سختی شبکه انجام می‌گیرد که مدت زمان تولید هر بلاک ۱۰ دقیقه طول بکشد. از سمت دیگر قدرت پردازشی که به وسیله ی استخراج‌کنندگان به جهت تصاحب بیت کوین‌های جدید در شبکه ایجاد می‌گردد .و به صورت مدام در حال تغییر میباشد و با تغییر در قدرت پردازش، سختی استخراج نیز تغییر می‌نماید.

تابستان جاری نظاره گر عرضه ماینرهای ایسیک (ASIC) تازه ای بودیم که با میانگین نرخ هش ۵۵ تراهش بر ثانیه کار می‌کردند.

با فرض نمودن این مسئله که همه ی این ۳۵ اگزاهش بر ثانیه‌ای که از میانه های ماه ژوئن در شبکه تزریق شده، به وسیله ی مدل‌های تازه وارد بازار تولید می‌گردد، آنگاه با یک حساب سر انگشتی می‌توان به این نتیجه رسید که تا به امروز بیشتر از نیم میلیون از این دستگاه‌های نوین به شبکه بیت کوین متصل گردیده است.

گفتنی است که هر اگزاهش برابر یک میلیون تراهش میباشد.

کسب‌ و کار میلیارد دلاری

ماینرهای قدرتمندی که به وسیله ی شرکت‌های بزرگی همانند «میکرو بی تی» ،«بیت مین»، «اینو سیلیکون» و «کنان» (Canaan) تولید شده‌اند، چیزی در حدود قیمت ۱,۵۰۰ تا ۲,۵۰۰ دلار به فروش می‌رسند. اگر مقدار نیم میلیون دستگاه‌ از این ماینرها فروخته شده باشند، تنها در این سه ماهه اخیرشرکت‌های پیشرو در این صنعت فقط سودی نزدیک بر ۱ میلیارد دلار داشته‌اند.

در اوایل سال جاری و با بالا رفتن قیمت بیت کوین نظاره گر جهشی در سختی شبکه  بیت کوین و نرخ هش بوده ایم و همین موضوع باعث گردیده است تا برای دستگاه‌های استخراج تقاضا هم نیز بیشتر بشود. آغاز فصل پر باران در چین و فراهم گردیدن نیروی برق با قیمت ارزان (نیروگاه‌های برق-آبی) از علتهای دیگر به وجود آمدن یک چنین ارقامی میباشند.

علاوه بر این هم، با برخوردار بودن از نیروگاه‌های برق-آبی سیبری شرقی در روسیه نیز بدون استفاده‌ کردن همچون نمونه‌هایی که در استان «براتسک» قرار دارند باعث گردیده است تا به یک محل مناسب برای ماینرها تبدیل شوند. بر اساس گزارش‌ها، نیروگاه‌های باقی مانده از زمان جنگ سرد، میزان ۱۰ درصد از قدرت پردازش شبکه بیت کوین را به دوش می‌کشند.

استخراج کنندگان چینی اینچنین پیش‌بینی کرده بودند که امسال  تابستان نظاره گر عبورکردن میانگین نرخ هش شبکه بیت کوین از ۷۰ اگزاهش بر ثانیه خواهیم بود؛ اتفاقی که در ماه آگوست (مرداد) شکل گرفت.

تا به امروز کارخانه‌های عظیم سازنده دستگاه‌های استخراج، همه ی تولیدات خود تا انتهای سال میلادی را به فروش رسانده‌اند و هم اکنون  فقط می‌توان محصولات‌شان را برای تحویل در سر رسید سه ماه، پیش خرید نمود.

«توکن اینسایت» (TokenInsight)، استارت‌آپی که در زمینه ی تحلیل فعالیت‌های فروش و خرید ارزهای دیجیتال و استخراج کار می‌کند، در گزارش  آخرخود که روز جمعه انتشار گردید از عرضه موج تازه ای از دستگاه‌ها در ماه‌های پیش رو خبر داد. در این گزارش اینگونه آمده است:

بعد از یک جهش قوی در قیمت بیت کوین، نظاره گر افزایش قیمت در بازار استخراج بیت کوین در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹ بودیم. تعداد زیادی دستگاه‌های ماینر محصول شرکت‌های گوناگون خیلی نایاب شدند و ماینرهایی که در سه‌ماهه‌ی دوم و سوم پیش‌خرید شده‌اند تا انتهای سال تحویل داده می‌شوند.

بر اساس پیش‌بینی این شرکت، تا انتهای سال ۲۰۱۹، سختی استخراج بیت کوین به ۱۵ تریلیون خواهد رسید و با رسیدن به این رقم، قدرت پردازش شبکه نیز برای نخستین بار از محدوده ۱۰۰ اگزاهش عبور می‌کند.

درباره ما

زرین اکسچنج، یکی از بزرگترین سیستم های نقل و انتقال ارزهای دیجیتال با سابقه 5 ساله و پشتیبانی 24 ساعته می باشد.

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.