به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

تلاش دوباره چین برای ایجاد محدودیت در استخراج ارزهای دیجیتال

تلاش دوباره چین برای ایجاد محدودیت در استخراج ارزهای دیجیتال

با منتشر نمودن اطلاعیه ای توسط قانون‌گذاران منطقه خودمختار مغولستان داخلی چین خواستار متوقف شدن فعالیت شرکت‌های که با استخراج ارزهای دیجیتال  مرتبط هستند شده‌اند.

بر اساس گزارش کوین‌تلگراف و به نقل از خبرگزاری محلی چین‌نیوز در ۱۴ سپتامبر (۲۳ شهریور)، یک تعداد از سازمان‌های دولتی مغولستان داخلی تشخیص داده اند که در این منطقه  به اصلاح صنعت ماینینگ نیاز است . اسم هایی که در این اطلاعیه دیده مشود شامل اداره امنیت عمومی، کمیسیون اصلاح و توسعه، اداره امور مالی و مرکز کلان داده و وزارت صنعت بوده اند.

مطابق با متن منتشر شده، موضع قانون‌گذاران منطقه در ازای ماینینگ چنین بوده است:

صنعت استخراج ارزهای دیجیتال متعلق به نوآوری‌های شبه مالی میباشد که با اقتصاد حقیقی ارتباطی ندارد و نباید مورد پشتیبانی قرار گیرد.

عملکرد قانونی چین در ازای استخراج ارزهای دیجیتال متعارف نبوده است و به همین علت همواره مشخص نیست که این اطلاعیه برای فعالیت‌های ماینینگ در این منطقه چه آینده ای را رقم خواهد زد.

یکی از کارشناسان حوزه به نام دووی وَن (Dovey Wan) در توییتی نست به این ماجرا واکنش داد وبیان کرد که شک دارد چنین چیزی تاثیری هم داشته باشد.

بر اساس گزارشات، تا انتهای ماه مِی (خرداد) اینچنین تخمین زده می‌شد که چین مسئول ۷۰ درصد از قدرت پردازشی شبکه بیت کوین میباشد. گزارش‌های دیگری که آن هنگام وجود داشت، از بازرسی فعالیت‌ها به صورت غیرقانونی ماینینگ در استان سیچوآن اطلاع می‌داد. بر اساس برآوردها این استان و به لطف انرژی برق آبی بیشتر از ۷۰ درصد قدرت ماینینگ بیت کوین چین را تحت اختیار دارد.

کمیسیون ملی توسعه و اصلاحات چین در ماه آوریل، مطابق با فهرستی که منتشر شده بود، ممنوع کردن فعالیت‌های ماینینگ در این کشور را مد نظر داشت.

این احتمال که ماینینگ ممنوع گردد به گمانه‌زنی‌ها دررابطه با خروج استخراج‌کنندگان از این کشور و یا اینکه به فعالیت‌های زیرزمینی  روی آورند دامن زد. با این وجود تا به امروز هیچ ممنوعیتی در رابطه با این صنعت به مجموعه قوانین و مقررات چین وارد نشده است.

درباره ما

زرین اکسچنج، یکی از بزرگترین سیستم های نقل و انتقال ارزهای دیجیتال با سابقه 5 ساله و پشتیبانی 24 ساعته می باشد.

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.