به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

کره شمالی ارز دیجیتال خودش را توسعه می‌دهد!

کره شمالی ارز دیجیتال خودش را توسعه می‌دهد!

  حاکیت از آن دارد که کره شمالی در پی به وجود آوردن  ارزی دیجیتال مشابه به بیت کوین است و این پروژه وارد مراحل نخستین ساخت خوده گردیده است.

مطابق با اعلام «کوین تلگراف» و بر اساس اطلاعاتی از خبرگزاری «وایس نیوز»، این احتمال میرود که پروژه ارز دیجیتال کره شمالی به جهت تسهیل در دور زدن تحریم‌های بین‌المللی و به وجود آوردن راهی برای فرار کردن از دست سیستم مالی جهانی که در انحصار ایالات‌متحده میباشد ، به وجود آمده باشد.

یکی از مسئولین این پروژه به نام «الخاندور کائو دی بنوس» (Alejandro Cao de Benos)، در گفتگوهای خود بیان کرد که این ارز  به بیت کوین و ارزهای  دیگردیجیتال شبیه خواهد بود. نماینده ویژه کمیته ارتباطات فرهنگی دولت کره شمالی ، دی بنوس در گفتگوهای خود اضافه کرد:

همچنان در مراحل نخستین به وجود آوردن توکن‌ها قرار داریم. هم اکنون در فاز بررسی قسمتهای مفید این فناوری میباشیم تا بر روی آنها کار کنیم و در حال حاضر برای دیجیتال سازی وون (واحد پول کره شمالی) برنامه ی خاصی را مد نظر نداریم.

مطابق با گزارش وایس نیوز، در سازمان ملل سفیر کره شمالی واکنشی نسبت به تکذیب کردن و یا تایید کردن این اخبار نشان نداده است. در سازمان ملل یکی از سخنگوهای کره شمالی در واکنش به این خبر اینچنین گفت:

در جایگاهی نمیباشم که به این سوال پاسخ بدهم.

قبل از این کوین تلگراف گزارش نموده بود که کمیته تحریم‌های کره شمالی در شورای امنیت سازمان ملل، عوامل اصلی حملات سایبری به صرافی‌های ارزهای دیجیتال و همچنین بانک ها را هکرهای کره شمالی می‌داند. این کمیته در تصریح کردن صحبت‌های خود اضافه کرد که کره شمالی از سرمایه‌های به سرقت رفته برای توسعه دادن برنامه‌های سلاح‌های کشتار جمعی‌اش استفاده می‌ نماید. براساس آمارهای ارائه شده به وسیله ی کمیته تحریم‌های کره شمالی، این کشور چیزی بالغ بر ۲ میلیارد دلار بودجه اختصاص داده است تا این برنامه ها را توسعه بدهد.

دولت پیونگ یانگ ، در واکنش به این صحبت‌ها،  اعلام نمود که ایالات‌متحده و هم دستانش در پی شایعه پراکنی در ارتباط با فعالیت‌های این کشور میباشند.

دسته بندی

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.