به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

دولت به استخراج کنندگان ارز دیجیتال مجوز سالانه می دهد

دولت به استخراج کنندگان ارز دیجیتال مجوز سالانه می دهد

وب سایت کوین دسک به اسنادی دست یافته که جزئیات قبل نویس یک طرح را در رابطه با قانون گذاری نو استخراج رمزارز در ایران را توضیح می دهد؛ ظاهرا از سوی تهران گفته شده که بزودی قرار هست این طرح رسما تایید شود.

طبق این طرح، استخراج کنندگان مجاز و ثبت شده ارز دیجیتال می بایست اطلاعاتی نظیر فعالیت های اقتصادی، ارزش قبل بینی شده سرمایه گذاری شان، وضعیت کنونی اشتغال، کرایه نامه فضای کار، ارزش تجهیزات ماینینگ و مدت برقراری پروژه استخراج ثبت کنند. مجوز می بایست هر سال تمدید شود.

در طی دو سال اخیر، صنعت استخراج رمزارز به لطف تعرفه پایین برق هستفادهی، در ایران رشد بی سابقه ای داشته هست. برای نمونه یک دسته تلگرامی مه استخراج کنندگان محلی در آن فعالیت دارند، 3,424 تن عضو دارد.

بر پایه نظرسنجی توسط Gate Trade از بیش از 1,600 ایرانی که با رمزارزها کار می کنند، 35 درصد از جواب دهندگان از طریق استخراج کسب درآمد کرده اند و 70 درصد هم مشتاق به یادگیری درمورد کسب و کار استخراج بوده اند.

یک منبع ناشناس در تهران به کوین دسک گفته هست که اکثر استخراج کنندگانی که او می شناسند “پنهانی کار می کنند” و تجهیزات مورد نیاز را از طریق بازار سیاه و بدون پرداخت مالیات وارد می کنند.

بنابراین، بانک مرکزی ایران در نهایت این طیف از جامعه ایران را به رسمیت شناخت و قول فرآیند اخذ مجوزی قانونی را تا تیرماه 98 را داد. این طرح معلق توسط رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و بازرگانی ایران تایید شد.

این مجوز استخراج برای ایرانیان قرار هست تنها برای استخراج کنندگانی در نظر گرفته شود که تجهیزاتشان 30 کیلووات نیاز دارد که احتمالا تجهیزات استخراج خانگی و عملیاتی که در مقیاس کوچک انجام می گیرد، در نظر گرفته نمی شود.

با این حال، یک علاقه مند به بیت کوین در تهران به کوین دسک گفته هست که او از این جنبش حمایت می کند چرا که این کار باعث برپایی بنیانی برای صنعت استخراج پایدار در کشور می شود.

بدیهی هست که صنعت نیرو اینجا، در ایران کسب و کار شخصی نیست و توسط دولت اداره می شود. آن ها نیاز دارند که بفهمند چگونه می شود [عملیات] استخراج را متعادل کرد، در این صورت به شبکه برق آسیبی وارد نمی کنند. چنانچه هستفاده برق پیوسته و ثابت باشد، می نیرو نیروگاه های بیشتری ساخت یا یک نیروگاه را برای این کار در نظر گرفت.

یک منبع ناشناس

از سویی دیگر، او اعتقادی ندارد که این روند قانونی سازی باعث جلوگیری از سیل عظیمی از علاقه مندان به استخراج که به جامعه بیت کوین می پیوندند، شود.

استخراج های زیرزمینی به طور گسترده تداوم خواهد داشت. من قبل بینی می کنم افرادی که در منزل هایشان استخراج می کنند، شبکه برق را تحت فشار قرار خواهند داد.

منبع ناشناس

منبع ناشناس سومی در تهران به کوین دسک گفته هست که انتظار دارد ایران طی چند سال آینده به یکی از بزرگترین بازیگران حوزه استخراج بیت کوین در دنیا تبدیل شود.

دسته بندی

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.