به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

دو متهم اصلی کلاهبرداری یونیک فاینانس دستگیر شدند

دو متهم اصلی کلاهبرداری یونیک فاینانس دستگیر شدند

چند ساعت قبل دادستانی اصفهان خبر از دستگیری دو فعال اصلی شرکت کلاهبرداری یونیک فاینانس داد. این دو متهم که فعالیت خود را در اصفهان توسعه داده بودند هدف گریز از ایران داشتند و در تهران دستگیر شدند.

شرکت یونیک فاینانس که در ایران ساز و کار آنرا شبیه شرکت های هرمی می دانند، یک شرکت مدیریت مالی و سرمایه گذاری هست که سرمایه شما را در خرید و فروش سهام شرکت های بزرگی شبیه مایکروسافت به فایده می رساند و به شما فایده ماهانه می دهد. برخلاف اینکه عده ای فایده خوبی از سرمایه گذاری در یونیک فاینانس بدست می آورند عده ای معتقدند یونیک فاینانس کلاه برداری هست.

هرچند تحقیقات دادستانی هستان اصفهان تکمیل نشده هست اما دو متهم دستگیر شده با هدف قرار دادن جامعه پزشکی و مهندسی و البته بازنشستگانی که تازه بازنشسته شده اند، اقدام به دریافت 1000 دلار وجه از این افراد می کرده اند. شرط دریافت فایده، اضافه کردن سه تن به زیر مجموعه افراد هر تن بوده هست. متهمان مدعی شده اند که با این سرمایه سهام شرکت های بزرگی شبیه اپل را خریداری کرده اند.

در مرحله نخست تحقیقات مشخص شده هست که متهمان با ادعای سرمایه گذاری در بازارهای بین المللی و خرید و فروش سهام شرکت‌ های بزرگی از قبیل اپل و مایکروسافت و… در فضای مجازی اقدام به عضوگیری از افراد می‌ کردند.

حبیبی
رییس کل دادگستری اصفهان

این دو متهم هدف داشتند از کشور بیرون شوند، لذا از اصفهان به تهران رفته و در فرودگاه امام (ره) توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) و همکاری دادسرای انقلاب تهران، بازداشت شدند.

مبلغ جمع آوری شده توسط این دو تن چندین میلیارد تومان برآورد شده هست.

کلاهبرداری یونیک فاینانس
کلاهبرداری یونیک فاینانس

این نخستین باری نیست که کلاه بردارانی تحت فعالیت در شرکت یونیک فاینانس، سرمایه ملت را به باد می دهند. چندی قبل در تیر ماه 98 نیز ، دستهی زیر زمینی که با برگزاری مهمانی های مجلل ، از دست یابی به فایده های ماهانه بالا خبر می دادند و ملت را ترغیب به عضویت و سرمایه گذاری می کردند. این دسته که عمده فعالیتشان در مشهد بوده هست؛ چندی قبل دستگیر شدند. روند فعالیت این دسته نیز مشابه آنچیزی هست که متهمان اصفهان مرتکب شده اند

با همه این موارد عده ای معتقدند فایده های هفتگی و ماهانه خوبی بدست می آورند. آیا شما در این موسسه فعالیت می کنید؟ نظر شما چیست؟ آیا سرمایه گذاری مستقیم در یونیک فاینانس ریسک به حساب می آید؟

دسته بندی

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.