به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

لایت کوین چیست ؟ معرفی کیف پول های ذخیره سازی

لایت کوین چیست ؟ معرفی کیف پول های ذخیره سازی

لایت کوین را می توان به عنوان یکی از شبیه ترین ارز های دیجیتال به بیت کوین دانست. با رونق گرفتن بازار ارز های رمزنگاری شده به ویژه بیت کوین و اتریوم افراد زیادی هستند که تمایل به ورود به بازار ارزش های دیجیتال دارند اما ترجیح می دهند بر روی ارز هایی غیر از این موارد سرمایه گذاری کنند. لایت کوین از زمان شروع فعالیت تا کنون پیشرفت چشمگیری داشته است. موفقیت لایت کوین ناشی از ریسک پذیری بالای سازندگان است. در واقع می توان گفت لایت کوین از جمله اولین ارز های دیجیتالی بود که سگ ویت را فعال نمود و همچنین توانستند آزمایش های موفقی در زمینه سیستم مبادله اتمی انجام دهند.

"<yoastmark

تاریخچه ای از ورود لایت کوین به بازار ارز های دیجیتال

خالق لایت کوین فردی به نام چارلی لی است که پیش تر در شرکت گوگل مشغول به فعالیت بود. این فرد در سال 2011 لایت کوین عرضه نمود و شبکه این ارز دیجیتال از اکتبر همان سال آغاز به فعالیت نمود. چارلی لی معرفی و عرضه این ارز دیجیتال را با هدف تولید ارزی ارزان تر آغاز نمود. افرادی که در این زمینه فعالیت می کنند عقیده دارند جایگاه بیت کوین و لایت کوین تا حدی مانند جایگاه طلا و نقره در کنار هم است.

 

کیف پول های مورد استفاده برای ذخیره لایت کوین

اگر قصد خرید و فروش لایت کوین را دارید لازم است از کیف پول هایی که برای این ارز دیجیتال در نظر گرفته شده است استفاده کنید. کیف پول های سخت افزاری دارای انواع مختلفی هستند که یکی از آن ها از درگاه USB و ساخت Nano Ledger  استفاده می کنند. اگر چه استفاده از کیف پول های سخت افزاری امنیت بالایی دارد اما نمی توان آن ها را خالی از هر گونه خطری دانست. دو نوع کیف پول سخت افزاری برای این ارز دیجیتال در دسترس است که به آن ها Trezor و Ledger Nano S گفته می شود. علاوه بر کیف پول های سخت افزاری کیف پول های دسکتاپ نیز می تواند محلی برای ذخیره لایت کوین باشد. این کیف پول ها بر روی کامپیوتر های خانگی نصب می شوند و تنها از طریق همان کامپیوتر قابل دسترسی است و این امر در کنار افزایش امنیت به عنوان محدودیت برای استفاده از ارز دیجیتال شناخته می شود. کیف پول های موبایل مانند کیف پول های دسکتاپ بوده با این تفاوت که بر روی موبایل نصب می شوند و همیشه در دسترس شما هستند. البته وجود خطرات امنیتی در مورد این کیف پول ها را نمی توان نادیده گرفت. آخرین دسته از انواع کیف پول های مورد استفاده برای لایت کوین کیف پول های کاغذی است که در واقع به صورت آفلاین کار می کند. کلید های مورد استفاده برای این کیف پول به صورت QR بوده و باید در محلی امن توسط صاحب ارز دیجیتال نگهداری شود. استفاده از کیف پول کاغذی بسیار راحت تر است اما به هر حال نباید فراموش کنید که دسترسی به ارز های دیجیتال شما توسط هر کسی که این کلید های پیدا کند امکان‌پذیر خواهد بود.

تهیه و تالیف توسط زرین اکسچنج

دسته بندی

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.