به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

دوج کوین چیست ؟ هر آنچه باید در مورد این ارز دیجیتال بدانید

دوج کوین چیست ؟ هر آنچه باید در مورد این ارز دیجیتال بدانید

معرفی دوج کوین

دوج کوین یکی از ارز های دیجیتال با ارزشی است که پس از ارزش یافتن بیت کوین در سطح جهانی وارد بازار ارز های دیجیتال شد. ارز دیجیتال یا ارز رمزنگاری Dogecoin از جمله آلت کوین هایی است که هر روز در حال پیشرفت بوده و طرفداران فراوانی یافته است. در حال حاضر هواداران و افرادی که در زمینه این ارز دیجیتال فعالیت می کنند تحت نظر انجمنی با همین نام فعالیت می کنند. فن آوری مورد استفاده در دوج کوین نیز از نوع بلاک چین بوده است و تمام تراکنش هایی که در رابطه با این ارز دیجیتال صورت می گیرد در بلاک چین این ارز دیجیتال ثبت می گردد و این اطلاعات در هر یک دقیقه یک بار آپدیت می شود. به طور کلی مدت انجام تراکنش در بلاک چین Dogecoin در مقایسه با سایر ارز های دیجیتالی کمتر است و همین موضوع هم موجب شده طرفداران زیادی را برای خود کسب نماید. دوج کوین دارای 4 کیف پول است که شامل کیف پول های نرم افزاری، آنلاین، کاغذی و سخت افزاری هستند و هر کدام ویژگی های منحصر به فردی را دارند.

 

تاریخچه آغاز به کار دوج کوین

دوج کوین و شروع به کار این ارز دیجیتال ماجرای جالبی دارد. این اتفاق به سال 2013 میلادی باز می گردد. دو نفر از افرادی که علاقه زیادی به بازار ارز های رمز نگاری داشتند شروع به تولید عرض جدیدی به نام Dogecoin کردند. در ابتدای راه استفاده از دوج کوین تنها جنبه سرگرمی داشت و به عنوان یک پول واقعی به شمار نمی آمد. نکته جالب در خصوص این ارز دیجیتال لوگوی آن است که در واقع از برگرفته از نژاد یک سگ محبوب به نام شیبا اینو است.

Dogecoin چیست
Dogecoin چیست

استفاده از Dogecoin

استفاده از دوج کوین در بخش های مختلفی صورت می گیرد. اما آن چه که باید در خصوص این ارز دیجیتال بدانید این است که اغلب مصارف آن برای اهدافی است که جنبه حمایتی دارند. به عنوان مثال انجمن Dogecoin از این ارز دیجیتال به عنوان کمکی برای تیم تیر اندازی جامائیکا استفاده نمود یا در مسابقات اتومبیل رانی در سال 2014 اسپانسر یکی از شرکت کنندگان بودند.

 

ارزش دوج کوین در جامعه ارز های دیجیتال

دوج کوین در سال 2019 به ارزشی معادل با 00198/0 دلار رسید.  البته این عدد به صورت لحظه ای ممکن است در حال تغییر باشد. اما نکته قابل توجه این است که از لحاظ ارزش اقتصادی نمی توان این ارز دیجیتال را به عنوان ارزی با ارزش در نظر گرفت. اما از طرفی محدودیت هایی که برای برخی از ارز های دیجیتال وجود دارد مانند محدودیت استخراج برای بیت کوین در این ارز دیجیتال وجود ندارد و ماینر ها می توانند به صورت نا محدود از این ارز رمزنگاری استفاده نمایند. در حال حاضر در حدود 118 میلیارد دوج کوین در معامله های مختلف در حال رد و بدل شدن است و همین عدم محدودیت در مقدار این ارز دیجیتال می تواند یکی از عواملی باشد که موجب شده ارزش آن در مقایسه با سایر ارز های دیجیتال کم تر باشد.

درباره ما

زرین اکسچنج، یکی از بزرگترین سیستم های نقل و انتقال ارزهای دیجیتال با سابقه 5 ساله و پشتیبانی 24 ساعته می باشد.

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.