به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

مونرو چیست ؟ معرفی کیف پول ها و استخراج

مونرو چیست ؟ معرفی کیف پول ها و استخراج

معرفی مونرو

مونرو ارز دیجیتالی امن بوده که با توجه به قابلیت پیگیر گریز بودن آن می تواند جایگاهی مناسبی در بازار ارز های دیجیتال کسب نمایند. ویژگی مهم ارز دیجیتال مونرو این است که تراکنش ها در آن قابل رهگیری نیستند و به همین سبب طرفداران بسیاری دارند. این ارز دیجیتال از الگوریتمی مشابه با بیت کوین استفاده می کند و در واقع می توان آن ها را مانند این ارز دیجیتال استخراج نمود.

الگوریتم عملکرد مونرو بر پایه بلاک چین بوده و از لحاظ سرعت عملکرد می توان گفت که استخراج این ارز دیجیتال در بلاک چین مربوطه در دو دقیقه یک بار انجام شده و به زنجیره افزوده می شود. همه افراد می توانند به صورت عادلانه نسبت به استخراج این ارز دیجیتال اقدام نمایند و محدودیتی از این لحاظ در خصوص ارز دیجیتال مونرو وجود ندارد و این کار را می توان با سیستم های کامپیوتر معمولی که دارای سیستم عامل های معمولی مانند ویندوز و لینوکس و غیره هستند انجام داد حتی برای این کار نیازی نیست کاربران کامپیوتر های غول پیکر و بزرگی را تهیه نمایند.

افراد می توانند با استخراج این ارز دیجیتال جایزه دریافت کرده و یا اقدام به خرید و فروش مونرو های خود بکنند که می تواند روشی مناسب برای کسب در آمد به شمار بیاید. همچنین لازم به ذکر است که بلاک چین مورد استفاده در این ارز دیجیتال به صورت اختصاصی عمل می کند. به طور کلی عواملی که باعث محبوبیت ارز Monero در میان کاربران شده است شامل امنیت بالا، اهمیت به حریم شخصی افراد و همچنین تمرکز زدایی است.

مونرو چیست
مونرو چیست

تاریخچه ای در خصوص ارز دیجیتال مونرو

مونرو اولین باز در سال 2014 وارد بازار عرض های دیجیتال شد. این ارز دیجیتال را به عنوان فورکی از بیت کوین می شناسند. این ارز دیجیتال در ابتدا به عنوان بیت مونرو شناخته می شد و پس از مدتی به Monero تغییر نام پیدا کرد. معنای این کلمه سکه است و از زبان اسپرانتو ریشه گرفته است.

 

چه تفاوت هایی میان ارز دیجیتال Monero و بیت کوین وجود دارد؟

میان بیت کوین و مونرو تفاوت های فراوانی وجود دارد. مهم ترین تفاوت در خصوص استفاده از این دو ارز دیجیتال موضوع حفظ حریم شخصی است. اگرچه بیت کوین نیز به حریم شخصی کاربران خود اهمیت فراوانی می دهد اما تراکنش های انجام شده با استفاده از بیت کوین ها به سادگی قابل پیگیری هستند. به این معنا که معامله هایی که در بلاک چین بیت کوین ثبت می شود می تواند مورد بررسی قرار گیرد. این ارز دیجیتال با توجه به الگوریتم های مورد استفاده قابل پیگیری نبوده و این امر می تواند مزیت مونرو در مقایسه با بیت کوین باشد. اما به طور کلی می توان این دو ارز را به جای هم مورد استفاده قرار داد و تفاوت چندانی با هم ندارد. در کنار مزیت هایی که در خصوص عدم امکان پیگیری مونرو عنوان شد باید به این نکته نیز اشاره کرد که از دیدگاه دیگری این موضوع می تواند عامل منفی به شمار بیاید زیرا معاملات غیر قانونی بیت کوین قابل پیگیری بوده اما در خصوص Monero این امکان وجود ندارد.

دسته بندی

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.