به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

دش چیست ؟ همه چیز درباره این ارز دیجیتال

دش چیست ؟ همه چیز درباره این ارز دیجیتال

دش چیست ؟

دش ارز دیجیتالی است که با هدف تبدیل شدن به پول نقد الکترونیکی وارد بازار ارز های دیجیتال شده است. دش در واقع بر گرفته از هسته اصلی ارز دیجیتال بیت کوین است و در آن اصلاحاتی در نحوه انجام تراکنش ها و حریم خصوص صاحبان این ارز دیجیتال صورت گرفته است. در استفاده از دش به جای بیت کوین تراکنش ها سریع تر انجام می شود و کارمزد کمتری دارند که باعث می شود تراکنش های این ارز دیجیتال ارزان تر باشد.

همان گونه که اشاره شد این ارز دیجیتال همانند بیت کوین عمل کرده و از بلاک چین استفاده می کند. مدت زمان ساخته شدن بلاک در دش در حدود 5/2 دقیقه است. این عدد برابر است با 56 تراکنش در هر دقیقه که عدد بسیار بالایی است. همان گونه که اشاره شد سرعت ساخت بلاک ها در DASH از بیت کوین بالاتر بوده و این عدد در حدود 4 برابر است.

کیف پول های این ارز دیجیتال می توانند از نوع نرم افزاری، الکتروم، اکسودوس، جکس، edge و همچنین کیف پول های موبایلی باشند. علاوه بر این کیف پول های سخت افزاری نیز برای این کار می توانند مورد استفاده قرار گیرند.

تاریخچه آغاز به کار دش

دش از سال 2014 پا به عرصه ارز های دیجیتال گذاشت و در واقع توسط یک تیم مجرب تولید و عرضه گردید. سرپرست تیمی که DASH را وارد بازار نمود شخصی به نام ایوان دوفیلد بود. نکته جالب در خصوص این ارز دیجیتال این است ک در ابتدای فعالیت با عنوان ایکس کوین شناخته می شد و سپس نام آن به دارک کوین تغییر پیدا نمود. در نهایت در سال 2015 نام آن به نام فعلی یعنی دش تغییر پیدا کرد.

ارز دیجیتال دش چیست
ارز دیجیتال دش چیست

محدودیت های ارز دیجیتال DASH

ارز دیجیتال دش مانند بیت کوین دارای محدودیت هایی در استخراج است و تنها 18 میلیون واحد دش قابلیت استخراج دارد. البته باید این مورد را نیز مورد توجه قرار داد که بر اساس بررسی های انجام شده رسیدن به این عدد زمان زیادی خواهد برد و ممکن است تا سال 2300 طول بکشد. اما آن چه باید مد نظر قرار داد این است که همین محدودیت موجب شده تا استخراج دش سخت تر و ارز آن افزایش یابد.

استخراج

برای استخراج این ارز دیجیتال لازم است از سیستم های بسیار قوی استفاده نمود. سیستم های مورد استفاده برای این کار از نوع ASIC هستند که همین امر نیز می تواند به عنوان یکی دیگر از محدودیت ها برای افرادی باشد که در این زمینه مشغول به فعالیت هستند. الگوریتم مورد استفاده در این ارز دیجیتال برای استخراج از نوع اثبات کار است و الگوریتم رمز نگاری این ارز دیجیتال ارزشمند از نوع X11 می باشد.

خرید ارز دیجیتال دش

برای خرید دش لازم است از صرافی ها کمک بگیرید. شما می توانید این ارز دیجیتال را با استفاده از ارز های واقعی مانند دلار یا ریال خریداری کنید و همچنین می توانید از سایر ارز های دیجیتال برای این کار استفاده نمایید. برای این کار ارزی های دیجیتال موجود را می توان به ارز دیجیتال دش تبدیل نمود. برای تبدیل ارز ها به هم می توان از برخی از سایت هایی که خدمات آنلاین ارائه می دهند نیز استفاده نمود.

دسته بندی

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.