به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

استخراج بیت کوین با کامپیوتر یا موبایل

استخراج بیت کوین با کامپیوتر یا موبایل

استخراج بیت کوین با کامپیوتر یا موبایل از رویا تا واقعیت

چه قدر خوب می شد اگر در این وا نفسای مشکلات مالی می توانستیم استخراج بیت کوین با کامپیوتر انجام دهیم. تا بتوانیم درآمد بیشتری داشته باشیم. برخی به این نوع کسب درآمد، داشتن درآمد دلاری هم می گویند. اوایل آمدن بیت کوین به بازار مالی می توانستید حتی با یک لپ تاپ درجه ی سه هم اقدام به استخراج بیت کوین کنید. ولی آن زمان چندین مشکل وجود داشت. یکی این که آن موقع هر کسی کامپوتر و یا لپ تاپ نداشت. دیگر این که مبحث ارز های دیجیتالی هنوز ناشناخته بود. و جای خود را بین عرف و مردم باز نکرده بود. که کسی بخواهد به دنبال آن باشد. و مطلب آخر این که اگر استخراج هم می کردید، ارزش هر بیت کویت و یا ساتوشی خیلی هم زیاد نبود.

انگار آن زمان همه چیز در مورد مفهوم بیت کوین و استخراج آن گنگ و بی معنا بود. در چنین شرایطی هر کسی هم در پی این کار نبود. ولی حالا دیگر وضعیت تغییر کرده است. همه بیت کوین را می شناسند. ارزش آن به شدت در بازار و تبادلات بالا رفته است. همین الآن که این مطلب را می خوانید ارزش هر بیت کوین چند ده میلیون تومان است. به نظر می رسد حالا دیگر استخراج بیت کوین با کامپیوتر کاملا کاری عاقلانه باشد. استخراج بیت کوین با کامپیوتر کمی سخت شده است. ولی به نظر می رسد هنوز هم عده ای به دنبال آن هستند زیرا صرفه ی اقتصادی دارد. در حقیقت می ارزد که وقت تان را روی استخراج بیت کوین با کامپیوتر صرف کنید.

 

استخراج بیت کوین با موبایل
سیستم کامپیوتری قوی

آیا قوی شدن تجهیزات سخت افزاری تاثیری ندارد؟

بالا تر اشاره کردیم که استخراج بیت کوین با کامپیوتر سخت شده است. اما چرا؟ ببینید این یک پروسه و فرایند معین است. استخراج بیت کوین با کامپیوتر نیازمند این است که شما یک سری محاسبات را با کامپیوتر و یا لپ تاپ خود انجام دهید. در گذشته و مخصوصا آن اوایل که بیت کوین خلق شده بود. انجام این محاسبات برای استخراج بیت کوین بسیار ساده بوده است. اما به مرور هر چه این فرایند ادامه پیدا کرد. این محاسبات نیز پیچیده تر و پیچیده تر شده است.

حالا دیگر با یک لپ تاپ قدیمی نمی توان کاری از پیش برد. اما خود لپ تاپ ها و کامپیوتر ها هم دیگر مانند گذشته سخت افزار ساده ای ندارند. حالا دیگر به لحاظ قدرت پردازش خیلی بهتر از گذشته شده اند. یعنی این موضوع هم تاثیری در استخراج بیت کوین با کامپیوتر  ندارد؟ به زودی خواهید دانست. کافی است مطلب را دنبال کنید.

 

اما و اگر های استخراج بیت کوین با تجهیزات امروزی

اگر می پرسید می شود با یک کامپیوتر و یا موبایل دست به استخراج بیت کوین زد. یا خیر؟ جواب تان این است که در حرف می توان استخراج بیت کوین با کامپیوتر را انجام داد. ولی در عمل خیلی هم ساده نیست. خیال تان را راحت کنیم. انجام این کار نه به لحاظ زمانی به صرفه است. و نه به لحاظ هزینه و استهلاک کامپیوتر و یا لپ تاپ تان. در این چند سال اخیر نرم افزار ها و حتی افزونه های زیادی برای استخراج بیت کوین با کامپیوتر آمده است. ولی انجام این کار با تجهیزات عادی بیشتر به یک امید واهی می ماند. اما چرا؟ واضح است. شما از پردازنده ی خود نهایت استفاده را می کنید.

و مقدار ساتوشی ای که دریافت می کنید آن قدر کم است که وقت تان را تلف می کنید. در این حالت مرتب استهلاک دستگاه شما بالا تر و بالا تر می رود. تازه برق مصرفی خود را هم در نظر بگیرید. تنها امیدی که در این حالت باقی می ماند این است که همین مقدار کمی که استخراج نموده اید. در آینده ارزشش بیشتر می گردد. در حقیقت شما به تنهایی نمی توانید کار زیادی در این زمینه انجام دهید. مگر این که برای استخراج بیت کوین با کامپیوتر  وارد استخر شوید. استخر دیگر چیست؟

 

استخراج بیت کوین با کامپیوتر
استخر بیت کوین

استخر چیست و چرا باید وارد آن شد؟

تعجب نکنید. استخر همان جایی است که افراد مختلف با کمک هم سعی می کنند تا استخراج بیت کوین با کامپیوتر  را انجام دهند. همان طور که بالا تر گفتیم، شما به تنهایی کار زیادی از دست تان بر نمی آید. پس باید با دیگران همکاری کنید. استخر بیت کوین از ظرفیت سیستم های کامپیوتری تمام کسانی که وارد آن شده اند. تا عمل استخراج بیت کوین با کامپیوتر را انجام دهند استفاده می کند. و در آخر وقتی یک بیت کوین به دست آمد، آن را به طور مساوی بین تمام کسانی که وارد آن شده اند تقسیم می کند. با این حساب این به نفع شما است که وارد چنین گروهی شوید. چون هم سریع تر به بیت کوین خود می رسید و هم تساوی تقسیم ها برای شما خوب است.

البته همه ی استخر ها قانون یک سانی ندارند و ممکن است به طور مساوی هم تقسیم نکنند. این موضوع هم بیشتر سلیقه ای است. ممکن است مثلا نسبت به مقدار پردازش و محاسبه ی هر سیستم به او بیت کوین تعلق بگیرد. خب یک سوال پیش می آید و آن هم این که پس چه دلیلی دارد که برای استخراج بیت کوین با کامپیوتر به چنین استخر هایی وارد شویم؟ پاسخ این است که حداقل زود تر به نتیجه می رسید و سهم تان را دریافت می کنید. استخر ها همان گروه های استخراج بیت کوین هستند. مثلا یک سایت هست که در آن ثبت نام می کنید و بخشی از فرآیند پردازش و استخراج بیت کوین را به عهده می گیرید. و در آخر سهم تان را دریافت می کنید.

البته جدیدا کار کمی آسان تر هم شده است. مثلا برای این که استخراج بیت کوین با کامپیوتر خود را بتوانید انجام دهید. یک افزونه مخصوص مرور گر کروم طراحی شده است. که وقتی آن را روی مرور گر نصب می کنید خودش به صورت اتوماتیک به استخر متصل می شود و عمل پردازش و یا همان استخراج بیت کوین را انجام می دهد.

 

ماینینگ
دستگاه ماینر

ای‌ سیک یا همان ( ASIC) چیست؟

همان طور که گفتیم ممکن است استخراج بیت کوین با کامپیوتر آن قدر ها هم که فکر می کردید به صرفه نباشد. اما دستگاه هایی وجود دارند که استفاده از آن ها کاملا صرفه ی اقتصادی دارد. این دست گاه ها اصلا شبیه به کامپیوتر نیستند. ای سیک ها نه رم دارند و نه هارد. نه کارت گرافیک و یا هر چیز دیگر. تنها چیزی که دارند یک پردازنده ی قدرتمند است که اتفاقا زود به زود هم داغ می شود. بنابر این باید حواس تان به این موضوع باشد و به فکر خنک نمودن دائمی آن باشید. این دستگاه ها کاملا طراحی شده اند برای استخراج بیت کوین. و هیچ کاربرد دیگری هم ندارند.

البته کمی گران قیمت هستند. ولی خوب بهتر از استخراج بیت کوین با کامپیوتر هستند. و مقدار خیلی بیشتری هم ارز دیجیتالی استخراج می نمایند. یک ایراد دیگر آن ها هم این است که متاسفانه برق خیلی زیادی مصرف می کنند. پس اگر یکی از آن ها را خریدید و در پایان یک دوره ی مصرف قبض برق شش صد هزار تومانی دریافت کردید خیلی هم توجه نکنید. راه حل چیست؟ ساده است. باید ببینید قدرت پردازش این دستگاه ها و مقدار بیت کوینی که استخراج می کنند چقدر است؟ آیا صرفه ی اقتصادی دارد؟ برخی از آن ها واقعا صرفه ی اقتصادی دارند. گفته می شود مدل های جدید تر آن ها حتی مصرف برق کمتری هم دارند. ولی قیمت شان هم خیلی بیشتر است.

 

دستگاه های ماینر
مزرعه

مزرعه چیست؟

تا الآن با مفاهیم جالبی در زمینه ی استخراج بیت کوین با کامپیوتر  آشنا شدیم. مفاهیمی مانند استخر ها و یا دستگاه ای سیک. حالا می خواهیم مفهوم مزرعه را بدانیم. مزرعه به مکان و یا سوله ای گفته می شود که در آن تعداد زیادی دستگاه مخصوص ماینر وجود دارند. و تمام مدت شبانه روز در حال استخراج هستند. البته برق مصرفی این مکان یا سوله بسیار زیاد خواهد بود. ولی با این حال به مقدار بیت کوینی که استخراج می شود می ارزد. البته داشتن یک مزرعه در ایران نیازمند مجوز های مختلف و گوناگونی است. زیرا اولا یک صنعت به حساب می آید نه یک شغل ساده. و دوما بار زیادی را به شبکه ی برق محلی اعمال می نماید.

 

استخراج بیت کوین هم سقف و حدی دارد

وقتی ساتوشی ناکاموتو خالق بیت کوین این ارز دیجیتالی را برای اولین بار ارائه می کرد. برای استخراج آن یک سقف هم تعیین نمود. به این معنی که نمی توانید تا قیامت استخراج بیت کوین با کامپیوتر انجام دهید. لازم است بدانید که سقف بیت کوین تنها بیست و یک میلیون است. و نه بیشتر. و این بدان معنا است که وقتی به بیست و یک میلیون بیت کوین رسید دیگر هیچ کس نمی تواند مقدار بیشتری را استخراج نماید. در حال حاضر هم تا هفده میلیون بیت کوین استخراج شده است و تنها چهار میلیون دیگر برای استخراج شدن باقی مانده است.

دلیل آن هم این است که تا سال دو هزار و دوازده هم حتی می شد با یک کامپیوتر ساده و عادی بیت کوین استخراج نمود. پس به دلیل این سادگی استخراج ماینر ها دست به کار شدند. و دائما استخراج بیت کوین با کامپیوتر را انجام دادند تا به این عدد رسیدیم. با کم شدن مقدار بیت کوین طبیعتا ارزش آن به شکلی که الآن می بینید بسیار زیاد شد. حالا قیمت یک بیت کوین با قیمت یک کیلو طلا در حال رقابت است.

 

وایت پیپر چیست و چه کاربردی داشت؟

وایت پیپر که به زبان انگلیسی به صورت ” White Paper” نوشته می شود. همان اسناد فروش است که پشتوانه ی خود بیت کوین محسوب می گردد. در حقیقت ارزش هر بیت کوین وابسته اس به این وایت پیپر ها. اوایل شروع کار بیت کوین هر پردازنده ی کامپیوتری به تنهایی می توانست یک رای محسوب گردد. به این ترتیب با هر نوع کامپیوتری می شد مقدار زیادی بیت کوین به دست آورد. شاید از این مثال من خنده تان بگیرد. ولی به هر حال چیزی است که وجود دارد. حتما برای شما هم پیش آمده است که پدر تان بگوید اگر فلان زمین یا ملک را سال مثلا 55 نفروخته بودم و یا آن را خریده بودم الآن میلیاردر بودیم.

در مورد بیت کوین هم دقیقا همین حالت وجود دارد. کسانی که همان اول اقدام به استخراج بیت کوین با کامپیوتر نمودند و این ارز ها را نگه داشتند برنده ی واقعی بوده اند. ولی آیا می توان گفت که دیگر دیر شده است؟ نه. همان طور که گفتیم رفته رفته ارزش هر بیت کوین به دلیل محدودیت هایی که وجود دارد بالا تر و بالا تر می رود. بنابر این اگر همین امروز هم اقدام به استخراج آن از راه درستش کنید باز هم برنده خواهید بود. برای همین است که با وجود سختی استخراج بیت کوین با کامپیوتر هنوز هم خیلی ها به دنبال این کار هستند. استخراج بیت کوین با کامپیوتر که هیچ حتی به فکر بعضی ها می رسد که استخراج بیت کوین با موبایل را انجام دهند.

 

استخراج بیت کوین با موبایل
استخراج بیت کوین با موبایل

استخراج بیت کوین با موبایل و افتضاح پشت آن

تا حالا موضوع در این باره بود که آیا استخراج بیت کوین با کامپیوتر شدنی است؟ و آیا اصلا صرفه ی اقتصادی دارد و یا خیر؟ حالا می پردازیم به این که آیا استخراج بیت کوین با موبایل هم امکان دارد؟ نرم افزار های موبایلی به ظاهر عادی . نرم افزار های تبلیغاتی و نرم افزار های کاربردی و حتی ربات های تلگرامی و شبکه های اجتماعی. همه ی این ها می توانند عمل استخراج بیت کوین را انجام دهند. ولی گاهی به نظر می رسد توطئه ای در حال ظهور است. یعنی چه؟ ببینید استخراج بیت کوین با موبایل به سه طریق متعارف انجام می شود:

  • استخراج بیت کوین با موبایل شما و به طور کاملا صادقانه: مانند نرم افزار های موبایلی که اصلا برای همین موضوع ساخته و ارائه شده اند. این نرم افزار ها پردازنده ی گوشی موبایل شما را به استخر های استخراج بیت کوین متصل می کنند و شروع به کار می کنند. در این میان هر مرحله درصدی از مبلغ به دست آمده را هم خودشان بر می دارند. البته این موضوع را همان اول به صورت کاملا شفاف به شما می گویند. مثلا می گویند که پس از استخراج دو درصد کل مبلغ به دست آمده را از شما کم کی کنیم. خب به نظر منصفانه می آید.
  • ربات های تلگرامی: این ربات ها هم ادعا می کنند که عمل استخراج را انجام می دهند. با گوشی شما. کار آن ها هم اتصال شما به استخر خودشان است. البته با توجه به فیلتر بودن تلگرام این موضوع چندان هم مانند گذشته جالب به نظر نمی رسد. به هر حال آن ها هم پس از استخراج درصد کمی را از شما کسر می کنند. و یا قبل از واریز به حساب شما اول خودشان درصد شان را برداشت می کنند. به هر ترتیب این هم منصفانه به نظر می رسد.
  • شبکه های اجتماعی و نرم افزار های دزد: در این مدل شما اصلا قصد استخراج بیت کوین ندارید. فقط از یک نرم افزار معمولی خوش تان آمده است و شاید هم برای تان کاربردی باشد. آن را نصب می کنید. و در پس پرده آن ها شما را به استخر خودشان متصل می کنند و مدام از پردازنده موبایل شما استفاده می کنند. به این ترتیب شما روح تان هم از این موضوع خبر ندارد. فقط ممکن است پس از مدتی تعجب کنید که چرا موبایل تان کمی کند شده است و مانند گذشته کار نمی کند. اول فکر می کنید اگر نرم افزار های دیگر را پاک کنید شاید مشکل حل شود. پاک هم می کنید ولی فایده ای ندارد. حتی ممکن است گوشی را بفروشید و تصور کنید که چون قدیمی شده است کند شده. اما باز هم فایده ای ندارد این موضوع برای خریدار و نفر بعدی باز هم تکرار خواهد شد. مانند نرم افزار فیسبوک و توییتر که بدون اطلاع کاربران اقدام به استفاده از پردازنده ی موبایل آن ها می کردند و بیت کوین استخراج می نمودند. بالاخره کاربران فهمیدند و اعتراض کردند. ظاهرا آن ها قبول کرده بودند و گفته بودند که در آپدیت بعدی این مشکل به کلی حل خواهد شد. ولی آن چه ما می بینیم این است که هنوز هم این دو نرم افزار خیلی سنگین روی گوشی ها کار می کنند. اگر استفاده از این شبکه های اجتماعی برای تان خیلی مهم است به شما توصیه می کنیم حداقل از وب سایت آن ها استفاده نمایید و نه از نرم افزار موبایلی شان.

 

استخراج بیت کوین با کامپیوتر
نرم افزار استخراج بیت کوین

استخراج بیت کوین با کامپیوتر و نرم افزار

استخراج بیت کوین با کامپیوتر با وجود تمام مسائلی که بیان شد هنوز هم خیلی خواستار دارد. چنان که گفتیم به لحاظ تئوری و روی کاغذ هنوز هم می توان استخراج بیت کوین با کامپیوتر را انجام داد. شما هم به هر دلیلی ممکن است بخواهید استخراج بیت کوین با کامپیوتر را انجام دهید. پس در این قسمت سعی می کنیم تا نرم افزار های مخصوص استخراج بیت کوین با کامپیوتر را به شما عزیزان معرفی کنیم:

مورد اول – نرم افزار CGMiner: قدمت این نرم افزار به بیش از شش سال گذشته بر می گردد. زبان برنامه نویسی ای که این نرم افزار با آن نوشته شده است، C می باشد. به این ترتیب می توان آن را در هر سیستم عامل ویندوزی نصب نمود. اگر برای ماین کردن و استخراج بیت کوین با کامپیوتر به دنبال نرم افزاری هستید. که رابط کاربری گرافیکی داشته باشد، اصلا این نرم افزار را توصیه نمی کنیم. زیرا محیط آن کاملا متنی بوده و چیزی شبیه به CMD ویندوز است. نرم افزار سی جی ماینر استخر های زیادی را به عنوان محل استخراج بیت کوین با کامپیوتر پشتیبانی می کند. و با آن ها کار می کند. البته بیشتر برای استفاده در دستگاه های مخصوص ماین طراحی شده است.

برای همین هم هنوز رابط کاربری آن پیشرفتی نداشته است. زیرا از اول هم قرار نبوده گرافیکی باشد. پس از نصب نرم افزار می بایست آدرس اینترنتی استخر مورد نظر تان را در آن وارد کنید. و سپس یوزر نیم و پسورد خود را بزنید. خوبی این نرم افزار برای استخراج بیت کوین با کامپیوتر به این است. که به صورت اتوماتیک تمام مشخصات سخت افزاری سیستم شما را می شناسد. و نیازی به این نیست که خودتان سخت افزار تان را ثبت کنید. و بعد به استخراج بیت کوین با کامپیوتر بپردازید. از محیط متنی آن نترسید. زیرا کار کردن با این نرم افزار بسیار ساده است. به خاطر داشته باشید که این احتمال وجود دارد در هنگام نصب آن آنتی ویروس تان پیام هشداری بدهد.

دلیل آن هم این است که تا به حال هکر های زیادی قصد داشته اند که نسخه های شبیه به این نرم افزار را تولید کنند. تا به این وسیله از سیستم افراد دیگر سوء استفاده کنند. به هر حال می توانید گزینه ی ” execption” را بزنید و آن را نصب کنید و یا اصلا از نسخه ی لینوکسی این نرم افزار استفاده کنید. این نرم افزار تمام نرخ های هش رایج را پشتیبانی کرده و می تواند در استفاده از چندین استخر تعادل ایجاد کند. بنابراین می توانید به طور همزمان از چندین استخر استفاده نمایید.

مورد دوم – نرم افزار Bitminter: خود نرم افزار بیت مینتر دارای یک استخر اختصاصی است. اگر به دنبال استخراج بیت کوین با کامپیوتر هستید می توانید از این نرم افزار استفاده نمایید. این نرم افزار بر عکس نرم افزار قبلی واسط گرافیکی مطلوبی دارد. از قابلیت های آن می توان به این مورد اشاره نمود که می تواند با دستگاه های ای سیک هم کار کند. به هر حال پس از نصب و ثبت اطلاعات مورد نیاز می توانید دکمه Engin Start را بزنید و استخراج بیت کوین با کامپیوتر را آغاز نمایید. ضمنا برای مشاهده ی وضعیت هم می توانید دکمه ی Stats را بزنید. و به این ترتیب روند استخراج بیت کوین با کامپیوتر را بهتر تحلیل کنید.

برای این که متوجه شوید آیا اتصال شما به استخر موفق بوده است یا خیر. یک پنجره ی متنی هم در ذیل این صفحه گرافیکی وجود دارد. نکته ی مهم در مورد این نرم افزار این است که این نرم افزار تنها از استخر اختصاصی خودش پشتیبانی می کند. بنابر این ابتدا باید به وب سایت خود نرم افزار فته و ثبت نام کنید. سپس اطلاعات خود را به نرم افزار وارد کنید. این نرم افزار احتیاجی به نصب کردن هم ندارد. بیت مینتر از Butterfly Labs و Block Erupter USB و Chili و Blue Fury و Red Fury و U1 و U2 هم پشتیبانی می کند. بنابر این اگر یک دستگاه ای سیک دارید احتمالا این نرم افزار می تواند بسیار برای شما کارآمد باشد.

مورد سوم – برنامه ی BFGMiner: این برنامه برای استخراج بیت کوین با کامپیوتر مناسب نیست. زیرا طراحی شده است که از دستگاه های ای سیک پشتیبانی کند. بعضا از کارت های گرافیک هم پشتیبانی می کند. بنابر این برای استخراج بیت کوین با کامپیوتر به کار گرفته نمی شود. با زبان ” “C نوشته شده است. پس بیشتر دستگاه های ای سیک با آن مشکلی نخواهند داشت. از جمله ی موارد مثبت این نرم افزار می توان به این نکته اشاره نمود که با استفاده از آن می توان عمل اور کلاک را هم انجام داد. یعنی می توان عملکرد پردازش دستگاه را بسیار بالا تر برد. تا بتوان مقدار بیشتر ماین انجام داد.

مورد مثبت دیگر آن این است که دمای بسیاری از دستگاه ها را نشان می دهد. و به این ترتیب می توان فهمید در شرف داغ کردن هست یا خیر. می تواند به طور همزمان به چندین استخر متصل گردد. در این میان برخی از استخر ها قابلیت دسترسی برای همگان ندارند. بنابر این زحمت اتصال به این استخر ها را هم کم می کند. پس می شود گفت به صورت کاملا بهینه شده ای عمل ماین را انجام می دهد. مانند مورد اول محیط کاربری آن متنی است. ولی با این حال کار کردن با آن بسیار ساده تر از چیزی است که به نظر می رسد. حتی می توان آن را بر روی Raspberry Pi هم نصب نمود.

اما بیایید ببینیم این برنامه از چه پراکسی سرور هایی استفاده می کند؟ سرور هایی مانند getwork و stratum. همچنین از پروتکل getblocktemplate برای استخراج بیت کوین استفاده می نماید. این برنامه مجهز به یک تایمر واچ داگ است که تمامی رشته ها نظارت می کند. در صورتی که هر یک از این رشته ها متوقف گردد، باز هم دستگاه از کار نخواهد افتاد. اطلاعات دیگری مانند درخواست های ارسال شده و یا درخواست های رد شده را هم نمایش می دهد. همچنین می توانید با این برنامه خطا های سخت افزاری و عملکرد دستگاه خود را هم به خوبی پایش کنید.

مورد چهارم و آخر – برنامه ی GUIminer: این نرم افزار محبوبیت ویژه ای دارد. هم برای پردازنده های گرافیکی مناسب بوده و هم برای استخراج بیت کوین با کامپیوتر کاربرد دارد. در این نرم افزار می توانید به دو روش انفرادی و یا گروهی عمل استخراج را انجام دهید. اگر به روش انفرادی عمل ماین را انجام دهید، می بایست قبلش به کلاینت محلی بیت کوین متصل شوید. یکی از مشخصه ها و ویژگی های این برنامه کارکرد آن با نام آشنا ترین استخر های دنیا است. بنابر این اصلا نیازی نیست که آدرس خاصی را به برنامه بدهید. زیرا خودش به صورت اتوماتیک به استخر ها متصل می گردد. در ضمن میزان محاسبه هش را نمایش می دهد.

نکته ی بعدی در مورد این نرم افزار این است که هر زمان که بخواهید می توانید دسترسی به کیف پول تان داشته باشید. و در این خصوص محدودیتی نخواهید داشت. می توانید پنجره را مینی مایز نموده و کار های دیگر را انجام دهید. زیرا همان طور که اشاره نمودیم، ممکن است بخواهید استخراج بیت کوین با کامپیوتر را انجام دهید. اگر از واسط های متنی خوشتان نمی آید نرم افزار جی یو آی ماینر می تواند گزینه ی مناسبی برای شما باشد. در استخراج بیت کوین با کامپیوتر یا از پردازنده ی AMD استفاده می کنید و یا از nvidia. این نرم افزار با هر دوی آن ها کاملا سازگار است.

 

استخراج بیت کوین با کامپیوتر
افزونه استخراج بیت کوین

افزونه کروم برای استخراج بیت کوین با کامپیوتر

برای کسانی که به دنبال استخراج بیت کوین با کامپیوتر هستند یک افزونه برای مرور گر کروم ساخته شده است. نام این افزونه cryptotab است. مدل کاری آن هم به این صورت است که افزونه را روی کروم نصب می کنید. به تنظیمات آن می روید. و تعیین می کنید که چه مقدار از پردازنده ی شما به جهت استخراج بیت کوین با کامپیوتر استفاده کند. می توانید دستگیره ی تنظیمات آن را روی Min و یا Max و یا بین این دو قرار بدهید. حال می توانید به سایر کار های خود بپردازید تا سیستم خودش ماین را انجام دهد. مهم ترین راز استخراج بیت کوین با کامپیوتر از طریق این شیوه گرفتن زیر مجموعه است.

خودتان به تنهایی هرگز نمی توانید در این مسیر موفق باشید. تنها راه آن گرفتن رفرال و یا زیر مجموعه است. زیر مجموعه های شما کار می کنند و همواره درصدی از کارکرد آنان به شما می رسد. این همان اهرم پولسازی است. اگر کامپیوتر ندارید و یا به هر دلیلی نمی توانید استخراج بیت کوین با کامپیوتر را انجام دهید. می توانید از نسخه ی موبایلی آن استفاده نمایید. البته نسخه ی موبایلی آن افزونه نیست و یک نرم افزار است.

 

چه کشور هایی در زمینه ی استخراج بیت کوین و ارز دیجیتال پیشگام هستند؟

در حال حاضر کشور هایی مانند چین و روسیه و آمریکا در حال استخراج صنعتی چنین ارزی هستند. البته گفته می شود طی یکی دو سال اخیر، ایران هم به این جریان پیوسته است.

دسته بندی

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.