به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

انواع روش‌های کسب درآمد از بیت کوین و ارزهای دیجیتال

انواع روش‌های کسب درآمد از بیت کوین و ارزهای دیجیتال

کسب درآمد از بیت کوین و ارزهای دیجیتال

یکی از روش های کسب درآمد در حال حاضر کسب درآمد از بیت کوین است. معمولا وقتی حتی سخن از کسب درآمد دلاری هم به میان می آید، یک طرف بحث کسب درآمد از بیت کوین هم می باشد. به لحاظ تئوریک راه های زیادی در وب سایت ها و کانال های سطح اینترنت برای کسب درآمد از بیت کوین معرفی می شود. خیلی از آن ها مربوط به کسب درآمد از بیت کوین رایگان است. ولی در عمل خیلی از این راه ها جواب گو نیستند. زیرا نیازمند صرف زمان بسیار زیادی هستند. مخصوصا آن ها که بیت کوین رایگان را در ازای مثلا کلیک پیشنهاد می دهند.

 

کسب درآمد از بیت کوین
بیت کوین

بیایید ببینیم بیت کوین چیست؟

هنوز هم خیلی از مردم تصور می کنند که بیت کوین نوع جدیدی از پول ها است که می توان آن را به سادگی به دست آورد. گرچه تصورشان تا حدی درست است ولی کسب درآمد از بیت کوین خیلی هم آسان نیست. بسیاری از سایت ها به وجود آمده اند که ادعا می کنند در ازای فقط یک کلیک و یا زدن یک دکمه مقداری بیت کوین به ما می دهند. به این سایت ها Faucet می گویند. فاست ها ممکن است در ازای ثبت نام هم به شما بیت کوین بپردازند. ولی بهتر است حساب این سایت ها را با سایت های تبلیغات کلیکی جدا کنیم. زیرا زحمتی که در سایت های تبلیغات کلیکی می کشید خیلی بیشتر از Faucet ها است.

در واقع می خواهیم بگوییم ادعای فاست ها کمی غیر عقلانی است. چرا برای فقط یک کلیک کردن باید بیت کوین بپردازند؟ به خاطر این که عملکرد این سایت ها بر طبق شانس شما است. شما شانس خود را امتحان می کنید. یعنی می روید و روی یک گردونه کلیک می کنید و ممکن است مقداری هم بیت کوین برنده شوید. تعداد این سایت ها روز به روز در حال افزایش است. ولی معروف ترین آن ها عبارتند از فری بیت کو ، تیک فری بیت کوین، بونس بیت کوین، و فری بیت کویت هستند.

 

قطره قطره جمع گردد

یکی از متداول ترین روش های کسب درآمد از بیت کوین و به طور کلی کسب درآمد از ارزهای دیجیتال کار کردن در وب سایت های تبلیغات کلیکی است. این روش بسیار زمان بر است ولی ریسک خیلی کمی دارد. زحمت زیادی می طلبد و انگار هر کسی هم حال و حوصله ی انجامش را ندارد. تصور کنید یک صفر و پنج رقم بعد از اعشار داریم. مانند 0.12345. حالا بابت هر کلیکی که می کنید 10 واحد به این عدد اضافه می شود. و می توانید کسب درآمد از بیت کوین داشته باشید. وقتی عدد صحیح به کمینه ی تعیین شده توسط وب سایت رسید (مثلا 3) آن وقت می توانید برداشت کنید. تازه این درآمد به دلار است.

و خود شما باید تعیین کنید که می خواهید آن را به چه صورت دریافت نمایید. مثلا ممکن است بخواهید آن را به صورت پرفکت مانی و یا بیت کوین دریافت کنید. عذاب آور است. ولی شدنی است. موضوع این است که خودتان به تنهایی صد سال دیگر هم نمی توانید در این حالت موفق شوید و به درآمد برسید. مهم استفاده از اهرم است. یعنی باید زیر مجموعه برای خودتان دعوت کنید و یا از خود وب سایت خریداری کنید. به این زیر مجموعه ها رفرال می گویند. تازه استراتژی خاصی هم باید داشته باشید. مثلا باید یک میانگین کلیک در روز برای هر یک از زیر مجموعه های خود در نظر بگیرید و اگر زیر مجموعه ی شما کم تر از این میانگین کلیک کرده بود باید او را بازیافت نمایید. یعنی باید عوضش کنید. خود این موضوع هم نیازمند هزینه و زمان است.

 

سایت فاست برای کسب درآمد از ارزهای دیجیتال
سایت فاست

چرا خودتان یک سایت فاست نمی سازید؟

همان گونه که گفتیم کسب درآمد از بیت کوین از طریق کار کردن در سایت های تبلیغات کلیکی و فاست ها امکان پذیر است. ولی عمر آدم را تمام می کند. برای پرهیز از این مشکل می توانید خودتان یک وب سایت فاست بسازید.وقتی خودتان کاربر یک وب سایت این چنینی باشید درآمد تان در نهایت چیزی بین پنج تا چهل سنت در ساعت خواهد بود. که بسیار وحشتناک است. ولی اگر خودتان مالک این سایت باشید درآمدتان بسیار بیشتر می گردد. یعنی چه قدر؟ ممکن است به هزار دلار در ماه هم برسد. این که بد نیست. ولی بستگی به میزان ترافیک سایت تان دارد. همچنین به تبلیغاتی که قبول می کنید. و همکاری کاربران سایت. کسب درآمد از بیت کوین در این حالت بسیار عاقلانه تر به نظر می رسد.

البته باز کار کردن در این زمینه هم چندان آسان نیست. زیرا تجمیع کاربران نیاز به مدیریت فعال دارد. همچنین دائما باید راهکار هایی را تدارک ببینید تا بتوانید جلوی کلک هایی که کاربران تان می زنند را بگیرید. همه ی این ها در حالی است که تازه به مقداری سرمایه ی اولیه هم نیاز دارید. همان طور که می بینید امکان کسب درآمد از بیت کوین بیشتر است. ولی انگار مشکلاتش هم بیشتر است.

 

با ساخت “کمپین امضاء” چطورید؟ اصلا چی هست؟

برای کسب درآمد از بیت کوین انجمن بزرگی از بیت کوین وجود دارد که مجموعه ی کمپین های امضاء را راه اندازی نموده است. در این کمپین ها شما دارای یک امضای مخصوص به خود هستید. و با امضای خودتان اقدام به تبلیغ یک محصول و یا محصولات متنوع می کنید. با هر پستی که منتشر می نمایید مقداری هم بیت کوین تحویل می گیرید. انجمن بیت کوین تاک یک لیست کامل و بلند بالا از این کمپین ها را دارد و می توانید برای مشاهده هر کدام از آن ها به این وب سایت مراجعه نمایید. میزان درآمد شما در این حالت چه قدر است؟ این دیگر مربوط می شود به لول یا سطح اکانت شما.

اگر عضویت کاملی ندارید، درآمد تان هم کم و کوچک خواهد بود. ولی اگر می خواهید عضویت خود را کامل کنید می بایست حداقل صد و بیست عدد پست منتشر نمایید. البته محدودیت هایی هم در این زمینه دارید. محدودیت هایی مانند تعداد کاراکتر و محتوایی که ارائه داده اید. با توجه به نوع عضویت تان که کامل باشد و یا خیر می توانید در ساعت حدود 5 دلار درآمد داشته باشید.

 

چرا معامله گری را امتحان نمی کنید؟

هم تلاش زیادی می طلبد. هم ریسک فوق العاده بالایی دارد و هم درآمدش سرشار است. اگر اهل ریسک نمودن هستید، این می تواند گزینه ی بسیار خوبی برای شما باشد. کسب درآمد از بیت کوین از این طریق بسیار خطر ناک است ولی در عین حال آسان ترین روش ممکن است. حالا اصلا معامله گری یعنی چه؟ ساده ترین توضیح آن این طور می شود: بیت کوین را ارزان بخرید و گران بفروشید. یعنی منتظر پایین آمدن قیمت باشید و اقدام به خرید کنید. زمانی هم که قیمت ها بالا رفت اقدام به فروش نمایید. و به این ترتیب کسب درآمد از بیت کوین انجام دهید. البته باید این نکته را هم خاطر نشان کنیم که یک معامله ی موفق ربطی به شانس شما ندارد.

اگر خیلی به شانس و این قبیل چیز ها اعتقاد دارید بهتر است بروید سراغ همان تبلیغات کلیکی. چون آن جا دیگر خیلی امنیت دارید. یک معامله ی خوب فقط دانش و آگاهی می طلبد و لا غیر. مهم ترین چیز هایی که در این زمینه لازم دارید شانس نیست. بلکه یادگیری و آموزش است. کمی هم باید روی ترس های تان کار کنید و از ترس های بی مورد بپرهیزید. یک معامله گر کار کشته دید بلند مدتی دارد. یعنی چه؟ یعنی این که در پی این نیست که ساعت ده صبح مقداری بیت کوین بخرد و یتزده صبح آن را بفروشد. او به حداقل شش ماه آینده هم فکر می کند. پس همان گونه که گفتیم آموزش و یادگیری خیلی مهم است. حتی مهم تر از سرمایه ای که وارد این کار می کنید.

 

لینک بازاریابی دیگر چیست؟ ربطی به کسب درآمد از بیت کوین دارد؟

همکاری در فروش و لینک بازار یابی از آن دسته مواردی هستند که هر کسی سراغ آن ها نمی رود. این موارد هم آدم خاص خود را می طلبند. حالا بیایید ببینیم این سیستم چیست و چه طور کار می کند؟ شما وارد سیستم همکاری در فروش و لینک بازار یابی می شوید. محصول و یا شرکت خاصی را انتخاب می کنید. سپس لینک مربوط به خودتان را دریافت می کنید. این لینک را تا جایی که ممکن است پخش می کنید. هر کسی که از طریق این لینک ها خرید کنید درصدی به عنوان کمیسیون به شما می رسد. این که چه قدر در این زمینه موفق شوید کاملا به خودتان و سعی تان بستگی دارد. ولی به هر حال این هم یکی از راه های کسب درآمد از بیت کوین است. که درآمد نسبتا متوسطی دارد.

حداقل از وب سایت های کلیکی که خیلی بیشتر است. اما معمولا درگاه واسط بین شما و شرکتی که محصول و خدمات ارائه می دهد کجاست و کیست؟ صرافی ها هستند. برخی صرافی ها یکی از کار هایی که انجام می دهند همین است. یعنی یک شرکت پیدا می کنند. فراخوان جذب بازاریاب می دهند. و وقتی محصول و یا خدمتی به فروش رفت درصد خودشان را بر می دارند. به هر حال نگران نباشید. راه های زیادی برای تبلیغ و کار وجود دارد. می توانید لینک های مخصوص خود را در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام و تلگرام به اشتراک بگذارید. نیازی نیست برای همه با پیامک لینک ها را ارسال کنید. و یا حتما از خودتان وب سایتی داشته باشید.

 

وبلاگ نویسی هم می تواند منجر به کسب درآمد از بیت کوین شود

اگر خودتان وبلاگ نویس هستید این می تواند برای شما یک فرصت خوب باشد. اگر هم نیستید می توانید به سرعت آن را فرا بگیرید. کافی است کمی پشتکار داشته باشید و دست به نگارش تان خوب باشد. به این ترتیب می توانید برای انواع وب سایت ها و وبلاگ ها محتوا و مطلب در خصوص کسب درآمد از بیت کوین بنویسید و خودتان کسب درآمد کنید. خبر خوب این است که نویسنده ی فعال در این زمینه زیاد نیست. فقط کافی است کمی خلاقیت داشته باشید و شروع کنید. آن موقع است که تبدیل می شوید به یک فریلنسر که در خانه ی خودش کار می کند و کسب درآمد دارد. حالا باید چه کرد؟

ابتدا به وب سایت های خبری ای مراجعه کنید که خودتان شخصا از آن ها خوش تان می آید. سپس درخواست بدهید و تمام. همچنین می توانید با وب سایت های فریلنسری و واسطه ای هم کار کنید. بهترین حالت ممکن این است که از قبل یک نمونه کار هم برای این وب سایت ها تهیه کنید. مثلا خود من به وب سایت زرین اکسچنج علاقه ی خاصی داشتم و اخبارشان را دنبال می کردم. چون موضوع مورد علاقه ی من را دنبال می کردند. سپس با مسئولان آن ارتباط برقرار کردم و گفتم که من یک نویسنده هستم و علاقه ی زیادی هم به کار در زمینه ی کسب درآمد از بیت کوین و ارز های دیجیتال دارم. بعد از بررسی رزومه ی من و دیدن نمونه کارم با من موافقت کردند و حالا من یکی از نویسندگان این وب سایت هستم.

 

کسب درآمد از بیت کوین
کسب درآمد از بیت کوین

خودتان معدنچی شوید و استخراج کنید

اغلب افراد تا صحبت از کسب درآمد از بیت کوین به میان می آید به یاد ماینینگ و استخراج آن می افتند. زیرا موضوع جالبی است و همواره کسانی هم که موفق به استخراج شده اند به درآمد های خوبی رسیده اند. تنها مشکل این جا است که استخراج بیت کوین و کسب درآمد از بیت کوین نیازمند دستگاه های قوی ای است. واقع بین باشیم. نمی شود با یک لپ تاپ تا دو هزار سال دیگر هم بیت کوین استخراج نمود. تنها راه عملی آن استفاده از دستگاه های ماینر است. مشکل این دستگاه ها هم مصرف برق زیاد از حد شان است. برای کسب درآمد از بیت کوین نیازمند به حداقل یکی از این دستگاه ها هستید.

ضمنا شرایط نگهداری آن ها را هم باید بدانید. اتصال آن ها به درگاه استخراج بیت کوین هم خودش داستانی دارد. که باید بلد باشید. راستی می توانید به غیر از استخراج بیت کوین اقدام به استخراج altcoin هم کنید. Altcoin ها همان ارز های دیجیتالی ای هستند که پس از بیت کوین به وجود آمده اند. مانند ارز معروف پرفکت مانی و یا دش و وب مانی و … این ارز ها استخراج آسان تری دارند ولی به نظر می رسد قیمت شان به اندازه ی خود بیت کوین این قدر بالا و پایین نمی رود. در واقع ارزش کمتر و ثبات بیشتری از بیت کوین دارند.

 

برون سپاری استخراج بیت کوین

ممکن است به هر دلیلی نتوانید و یا نخواهید خودتان بیت کوین استخراج کنید. در این حالت می توانید از ماینر های ابری و یا همان Cloud Mining استفاده کنید. شیوه ی کار به این صورت است که شما مقداری سرمایه به آن ها می دهید و آن ها هم به نام شما یک دستگاه ماینر را روشن می کنند. هر چقدر این دستگاه استخراج داشت با توجه به نسبتی که وجود دارد بین شما و صاحب دستگاه تقسیم می گردد. البته ذکر این نکته هم مهم است که کسب درآمد از بیت کوین از این طریق ممکن است همراه با کمی ریسک باشد. چرا؟ چون ممکن است در اصل آن ها ماین و استخراجی انجام ندهند و این فقط یک کلاهبرداری پانزی باشد. با این حال می توان به وب سایت های معتری هم در این زمینه اشاره نمود.

 

وام دادن و خطرات مربوط به ان

اخیرا یک روش دیگر برای کسب درآمد از بیت کوین مورد توجه مردم قرار گرفته است. این روش استفاده از پلتفرم وام دادن بیت کوین است. این پلتفرم ها در حقیقت یک سایت هستند. کارشان این است که نیازمندان به پول و بیت کوین را پیدا می کنند. از طرفی دارندگان بیت کوین هم دراین وب سایت ها ثبت نام می کنند. این دو را به هم می رسانند و کمک می کنند تا یکی به دیگری وام بدهد. درصد سود این وام مشخص می شود و فرایند انتقال صورت می پذیرد. این سایت ها که در واقع یک نقش واسطه ای را دارند درصد مربوط به خودشان را بر می دارند و سود وام دهنده را هم می پردازند.

عملکردشان شبیه به یک بانک جهانی است که در آن ممکن است هر کسی از هر کجای دنیا بتواند وامی را دریافت کند. نرخ بهره در این وام ها بسیار زیاد تر از حالت عادی است. بنابر این انجام این کار بسیار وسوسه کننده است. و به ظاهر روش خوبی برای کسب درآمد از بیت کوین خواهد بود. افراد دائما می خواهند پول های شان را به صورت وام سرمایه گذاری کنند و سودش را بگیرند. ولی مشکل این روش این است که رسمیت خاصی ندارد. یک قرارداد رد و بدل می گردد که گیرنده می تواند پس از دریافت وام منکر آن شود. بنابر این روش عاقلانه ای به نظر نمی رسد.

 

هایپ دیگر چیست؟

هایپ هم از آن جمله روش هایی است که بهتر است از آن دوری کنید زیرا ریسک عاقلانه ای ندارد. وب سایت هایی وجود دارند که سرمایه ی شما را به صورت بیت کوین دریافت می کنند و قول سود بسیار بالایی را می دهند. و بعضا دو برابر شدن پول تان را. کسب درآمد از بیت کوین در چنین حالتی بسیار خطرناک است. در این وب سایت ها تالار های گفتگوی زیادی وجود دارد. برخی موارد سود به کاربران قدیمی پرداخت می گردد. به این ترتیب در تالار های گفتگوی سایت چو می افتد که همه چیز حقیقت دارد.

افراد با هیجان زیادی سرمایه ی خود را به سایت می دهند. سپس فردا که به سایت مراجعه می کنند می بینند کسی جوابگوی شان نیست. یک پلن درآمدی دیگری که ممکن است این وب سایت ها داشته باشند استفاده از رفرال است. بدین ترتیب افراد نفرات دیگری را هم با خود وارد سیستم می کنند.

 

کسب درآمد از بیت کوین
ایردراپ رایگان برای همه

بیایید با فورک و ایر دراپ آشنا شویم

فورک چیست؟ از ماه آگوست سال 2017 مفهومی به نام فورک ابداع شد. فورک یعنی زیر مجموعه ی بیت کوین. کسانی که از قبل این تاریخ بیت کوین داشته اند می توانند فورک هم داشته باشند. اشخاص جدید نمی توانند. این فورک ها شامل بیت کوین کش، بیت کوین گولد و بیت کوین دایموند و غیره هستند. تحصیل فورک ها بیشتر برای کسانی ممکن است که مبانی اساسی خود بیت کوین را بدانند. در غیر این صورت بهتر است قید آن را بزنند و به سراغش نروند. کسانی که این اطلاعات را ندارند شاید بتوانند از وب سایت های واسطه ای استفاده کنند. این وب سایت ها بیت کوین را می گیرند و فورک تحویل می دهند. فقط مشکل شان این است که کسی خودشان را تایید نمی کند. و ممکن است این هم یک نوع کلاهبرداری باشد.

ایردراپ چیست؟ ایردراپ هم مفهومی شبیه به فورک دارد. معلوم نیست از کجا می آیند. ایردراپ ها بیشتر برای شناساندن و ترویج یک ارز دیجیتال جدید به کار می روند. چگونه؟ به این صورت که آن ها را در ابتدا به صورت رایگان بین مردم پخش می کنند. به نظر می رسد ایردراپ ها چندان هم بد نباشند. فقط بهتر است در مورد آن ها حسابی اطلاعات کسب کنید. اگر امکان کسب درآمد از بیت کوین را ندارید ایردراپ ها می توانند منبع خوبی برای شما باشند.

دسته بندی

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.