به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

نوسان گیری ارزهای دیجیتال چگونه انجام می‌شود؟

نوسان گیری ارزهای دیجیتال چگونه انجام می‌شود؟

همه چیز در مورد نوسان گیری ارزهای دیجیتال

بازار ارز های دیجیتال، بازار پر نوسانی است که برای کسانی که قصد استفاده از فرصت های این بازار را دارند خوب است. در این بازار بعضی از افراد با اهداف بلند مدت اقدام به سرمایه گذاری کرده و برخی دیگر با اهداف کوتاه مدت، به دنبال نوسان گیری ارزهای دیجیتال هستند. افراد زیاد و مختلفی در این بازار حضور دارند که هر یک از استراتژی خاصی برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال استفاده می کنند. در ادامه ما روش ها و استراتژی هایی را بیان می کنیم که معامله گران و نوسان گیر ها از این ترفند ها استفاده خواهند کرد.

 

نوسان گیر
معامله گری و نوسانات ارز

تریدر ها در بازار ارز دیجیتال به دو دسته تقسیم میشوند :

  • معامله گرانی که خرید و فروش خود را فوری و در ظرف چند دقیقه انجام می دهند.
  • معامله گرانی که چند هفته یا چند ماه بر روی یک معامله هستند.

برای نوسان گیری ارزهای دیجیتال ، معامله گرانی که در بازه ی زمانی کوتاهی معامله می کنند، نوسانات بازار  برای آن ها اهمیت ویژه ای دارد. بازار ارز های دیجیتال، بازار پرنوسان و ریسکی است. کسی که معامله می کند با استفاده از توقیف حد ضرر، می تواند در صورتی که قیمت خلاف میل او پیش رفت، در برار ریزش های احتمالی جلوگیری کند و یا از روش پله ای استفاده کند.

 

نوسان گیری ارزهای دیجیتال با روش پله ای

روش پله ای یعنی در قیمت های پایین تر میانگین قیمت خرید های خود را پایین بیاورید تا در صورتی که قیمت رشد کرد، سریع تر از قبل سرمایه اولیه خودش را بدست آورید.

 

چند روش نوسان گیری ارزهای دیجیتال

معامله گری نوسانی یا به عبارت دیگر سووینگ یکی از ترفند های نوسان گیری ارزهای دیجیتال است که معامله گر با تشخیص کف ها و سقف های نسبی خرید یا فروش می کند. چنین معامله گرانی نیاز نیست هم چون تریدر ها چندین ساعت به نمودار ها خیره شوند، معاملات ان ها ممکن است چند روز و یا چند هفته به طول بیانجامد. این نوع تردیر ها از طریق تحلیل تکنیکال و یا فاندامنتال، ارز دیجیتال خود را در اینده ای نزدیک بررسی خواهند کرد. در این ترفند می توان زمانی که بازار به حالت رنج ( یا همان افقی ) در امده است استفاده کرد. در این حالت قیمت بین دو سطح حمایت و مقاومت به تله افتاده و نوسان می کند.

معامله گر در چنین شرایطی باید سفارش خرید خود را در نزدیک سطح حمایتی انجام دهد و در نزدیکی سطح مقاومتی بفروشد. تریدر های محترم حریص نباشید و برای احتیاط حد فروش خود را یک یا دو درصد پایین تر از حد مقاومت قرار دهید. نمودار نوسانات ارز های دیجیتال، سطوح مقاومت به شکل یک خط درست نمی شوند. در اصل یک محدوده را در بر می گیرند که این محدوده دارای سایه و میله کندل است. در بازار ارز های دیجیتال، معامله گرانی که ریسک پذیر ترند، می توانند برای سود بیشتر بخش عمده ای از سفارش خود را ( برای مثال 50%) در قیمتی پایین تر از محدوده مقاومت و بخشی دیگر را در قسمتی که سایه کندل ها قرار دارد ثبت کنند.

 

معامله گر
نمودار میانگین متحرک

میانگین متحرک

یکی از شاخص هایی که به معامله گران در بازار های روند دار کمک می کند، شاخص میانگین متحرک (MA) است. اصلی ترین کاربرد این شاخص ایفای نقش حمایت و مقاومت متحرک است که در روند های سعودی جلوی افت قیمت را بگیرد و در روند های نزولی در مقابل رشد قیمت مقاومت کند. برای به کار گیری این استراتژی، وقتی که قیمت به نزدیکی خطوط میانگین متحرک می رسد و در صدد فاصله گرفتن از خطوط بود باید خرید کرد. از این رو نقطه ی فروش وقتی است که خط میانگین متحرک در جهت پایین می شکند.

معامله گران برای استفاده از نمودار MA می توانند از دوره های زمانی متداول مانند 5 ، 10 ، 20 ، 50 ، 100 و یا اعداد فیبوناچی 5، 8، 13، 21، 55 استفاده کنند. تا خطی که قیمت به ان واکنش داده را شناسایی کنند .این استراتژی یکی از بهترین روش های نوسان گیری ارزهای دیجیتال است.

 

اندیکاتور ها یار کمکی هستند

باند بولینگر یک اندیکاتور است که محدوده ی متحرکی را برای نوسان قیمت مشخص می کند. این شاخص در بازار های رنج و بدون روند کارایی می دهد. یک سطح حمایتی و یک سطح مقاومتی با استفاده از فرمول میانگین متحرک که برای نوسان گیری ارزهای دیجیتال به خوبی به کار برده می شود را، ترسیم می کند. ساده ترین راه استفاده از این شاخص، خرید کردن هنگام رسیدن قیمت به کف محدوده و فروختن، هنگام رسیدن به سقف محدوده است، البته نا گفته نماند که این روش در بازار های روند دار دارای درصد خطای بالایی است. استفاده از یک اندیکاتور برای نوسان گیری ارزهای دیجیتال ، باید در کنار تحلیل تکنیکال به کار گرفته شود.

چند توصیه مهم که باید بدانیم این است که نوسانات بالای ارز های دیجیتال و احساسی شدن معامله گران، معمولا بیشتر اوقات نقشه های ریخته شده را خراب می کند. اشتباهاتی که تریدر ها در اوایل ورود شان مرتکب می شوند، ممکن است خیلی زیان اور باشد. ما به شما چند راه برای نوسان گیری ارزهای دیجیتال را در ادامه خواهیم گفت.

 

حد ضرر چیست
حد ضرر

استفاده از استاپ لاس یا حد ضرر

هر تریدری که فکرش را بکنید، احتمال ان که تحلیلش اشتباه از اب در بیاید هست. باید همیشه منتظر سناریویی باشید که از اتفاق افتادنش خوشحال نشوید. در بازار نوسان گیری ارزهای دیجیتال، حد ضرر به شما این امکان را می دهد که معامله های تان را کنترل شده پیش ببرید و دور پیروزی خود را حفظ کنید.

 

روند بیت کوین را کنترل کنید

بیت کویین به عنوان اولین ارز دیجیتالی شناخته می شود که سهم زیادی از بازار را در اختیار دارد و بر روی بقیه ی ارز های دیجیتال تاثیر گذار بوده است. یک همبستگی میان بیت کوین و الت کوین است، که معامله گران مجبورند هنگام معامله ی الت کوین، روند قیمت بیت کوین را داشته باشند. با بالا رفتن بیت کوین قیمت سایر ارز های دیجیتال هم افزایش میابد در نوسان گیری از ارزهای دیجیتال به بیت کویین توجه خاصی کنید.

دسته بندی

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.