به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

کسب درآمد از بلاک چین چگونه صورت می گیرد؟

کسب درآمد از بلاک چین چگونه صورت می گیرد؟

برای کسب درآمد از بلاک چین باید از کجا شروع نمود؟

کسب درآمد از بلاک چین این روز ها فکر خیلی از مردم را به خود مشغول نموده است. دلیل آن هم میزان بازدهی بسیار بالای آن در برابر کسب و کار های دیگر است. درآمد افراد در بستر وب در بهترین حالت خود هم چندان جالب نیست. دلیل آن هم این است که ارزش ریال و پول ملی ما حالا کم تر از گذشته است. اما درآمد های دلاری در چنین شرایطی می توانند جایگزین بسیار مناسبی برای کسب و کار های اینترنتی عادی باشند که درآمد شان به ریال است. زمانی هم که در مورد درآمد دلاری صحبت به میان می آید معمولا یک طرف بحث کسب درآمد از بلاک چین می باشد. کسب درآمد از بلاک چین آن طور که برخی تصور می کنند چندان هم سخت نیست و در این مقاله به شما در همین رابطه توضیحاتی را خواهیم داد.

برای کسب درآمد از بلاک چین می توان از پلتفرم هایی نظیر مارکت کپ بهره جست. اگر نگاه تان به آینده ی مالی خود می باشد به احتمال خیلی زیادی به کار کردن در چنین پلتفرم هایی کاملا علاقه مند می شوید. گاهی اوقات تخفیف هایی از درگاه هایی همچون Binance Coin به مردم تعلق می گیرد. ولی منظور ما اصلا گرفتن تخفیف از چنین درگاه هایی نیست. توکن های فراوانی مانند BNB و غیره برای فعالیت وجود دارند. ولی مشکل این است که به تدریج و کم کم میزان رقابت بین افرادی که در چنین پلتفرم های خاصی دائما به دنبال گرفتن تخفیف هستند رو به فراوانی است. چرا؟ چون دقیقا فلسفه ی شکل گیری این ارز های دیجیتالی از اول هم همین چیز ها بوده است.

خیلی از اشخاص معتقدند تنها نگهداری از توکن ها برای فعالیت و سرمایه گذاری کافی نیست. این افراد معمولا در محیط های کریپتو فعالیت دارند. اما چرا نظر آن ها این چنین است؟ دلیلش آن است که همواره به دنبال پلتفرم هایی با بیس و پایه ی بلاک چین هستند که منفعت بیشتری عاید آن ها گردد. آن ها معتقدند این خیلی مهم است که بتوانند پلتفرمی را پیدا کنند که از طریق آن بشود به راحتی کسب درآمد نمود. ارزش توکن های داخل بازار هم که دقیقا زمانی بالا تر می رود که کاربرد شان زیاد تر شود. یعنی اگر کاربرد شان کم باشد و مردم حاضر نباشند که از آن ها استفاده کنند آن ها بی ارزش تلقی خواهند شد. پس نتیجه می گیریم پرداختن به وب سایت های فاست و طرح های کلاهبرداری پانزی جز اتلاف وقت و انرژی نتیجه ی بهتری برای مان ندارد.

 

پلتفرم
پلتفرم بلاک چین

برای کسب درآمد از بلاک چین بهتر است روی کدام پلتفرم تمرکز کنیم؟

در این بخش به معرفی سه پلتفرم کارآمد و برتر در زمینه ی کسب درآمد از بلاک چین می پردازیم. البته نام بردن آن ها فاقد هر گونه سوگیری خاصی می باشد و ترتیب خاصی هم ندارند:

مرور گر Brave که معنایش می شود شجاع: در ماه های اخیر افراد زیادی بر روی همین مرور گر و توکن مخصوص آن متمرکز بوده اند و کار می کردند. نام توکن آن به اختصار BAT می باشد که دو کلمه ی بیسیک اتنشن را نمایش می دهد. اگر چه می توان به وسیله ی مرور گر مخصوص آن توکن هایی را به دست آورد، ولی به طور اخص محبوبیت آن به این دلیل هم نیست. محبوبیت این مرور گر به خاطر این است که مردم به امنیت در وب گردی اهمیت می دهند. و اتفاقا این مرور گر تامین امنیت افراد را در فضای اینترنت به خوبی انجام می دهد. یک ویژگی خاص آن هم این است که هم نسخه ی آی او اس دارد و هم نسخه ی اندرویدی.

این مرور گر شامل یک سیستم پاداش دهی است که توسط آن می توان به یوتیوبر ها هم پاداش داد. چگونه؟ به این صورت که می توان در ازای خدماتی همچون آپلود ویدئو های پر بازدید به سازنده و منتشر کننده ی آن توکن های BAT اهداء نمود. از آن طرف شخصی هم که این توکن ها را دریافت می نماید می تواند به راحتی آن ها را به بیت کوین و حتی فیات تبدیل نماید. حال شاید این سوال برای تان پیش بیاید که فیات چیست؟ منظور مان اصلا ماشین نیست. در این جا فیات به پول ها و ارز های دیجیتال بی پشتوانه می گوییم که ارزش خاصی دارند. و مردم در تبادلات از آن ها استفاده می کنند. گفتنی است که توکن BAT را می توان در صرافی Coinbase خرید و فروش نمود زیرا دارای اعتبار خوبی است.

 

پلتفرم استیمیت و توکن مخصوص آن:

دومین توکنی که خود شامل پلتفرم مخصوص و سود آوری می باشد توکن استیم است. نام این پلتفرم استیمیت و نام توکن آن هم استیم است. این پلتفرم در یک شبکه ی اجتماعی به همین نام مورد تبادلات روزمره قرار می گیرد. و خود شبکه هم دائما کاربران خود را به طرق گوناگون تشویق به استفاده از این توکن می کند. برخی افراد شبکه استیمیت را با شبکه اجتماعی ردیت مقایسه می کنند. اما تفاوت مهمی که در این دو وجود دارد این است که در استیمیت گردانندگان شبکه به واسطه ی کاربران آن می توانند اهداف خود را عوض کنند. دومین تفاوت این دو آن است که کسب درآمد از بلاک چین استیمیت به این گونه می باشد که کاربران به ازای تولید محتوای جدید و پست های خود می توانند این توکن را دریافت نمایند.

بنابر این همیشه تشویق می گردند که پست و محتوای جدیدی را یا منتشر کنند و یا به روز رسانی نمایند. همچنین کاربران استیمیت می توانند توکن های استیم خود را در بسیاری از صرافی ها مانند Poloniex و  Bitwala و Bittrex تبدیل به بیت کوین نمایند که شناخته شده تر است. حتی زمانی که به بیت کوین تبدیل شود می توان خود بیت کوین را نیز به هر ارز فیزیکی دیگری نظیر دلار آمریکا و یا ریال تبدیل نمود. بنابر این اگر توانایی تولید محتوای بالایی دارید و به دنبال کسب درآمد از بلاک چین هستید پلتفرم استیمت که بر پایه بلاک چین بنیان نهاده شده است می تواند گزینه ی فوق العاده ای برای شما باشد.

 

Site
Site LBRY

سومین گزینه می تواند LBRY باشد:

این پلتفرم مانند پلتفرم قبلی یعنی استیمیت کار می کند. یعنی به ازای تولید محتوا توکن هایی را به کاربران خود اهداء می نماید. با این تفاوت که این محتوا باید از نوع ویدئویی باشد. نام توکن مخصوص این پلتفرم LBC است. یک تفاوت جزئی آن هم با استیمیت در این است که در این پلتفرم به غیر از تولید محتوا که منجر به دریافت توکن رایگان می گردد، حتی با تماشای محتوای بقیه هم می توانید توکن به دست آورید.  البته ماجرا به همین جا هم ختم نمی شود و می توان از راه های دیگری نیز در این سیستم توکن هایی را به دست آورد. مثلا مشارکت در پروژه ی LBC. و همچنین استخراج نمودن این توکن ها.

پس برای مشارکت در این سیستم اول باید یکی از اپلیکیشن های آن را دانلود و نصب نمایید. شایان ذکر است که تقریبا برای تمامی سیستم های عامل نسخه های طراحی شده است. مثلا آی او ای و اندروید و ویندوز و لینوکس و حتی مک. بعد از آن که از راه هایی که برای تان گفتیم، توکن مورد نیاز خود را جمع کردید می توانید حتی به معمله گری و ترید آن ها هم روی بیاورید. و اگر هم نخواستید می توانید تبدیل شان کنید به بیت کوین و ادامه ی ماجرا. کار دیگری هم که درباره ی این توکن ها می توان انجام داد این است که می شود آن ها را حفاظت و نگه داری نمود و وقتی که دچار نوسانات ارزی شد و قیمت شان بالا رفت آن ها را تبدیل به احسن نمایید.

 

استفاده از پروژه ی Hiveterminal:

از بین تمامی سیستم های مبتنی بر فناوری بلاک چین هایو ترمینال سیستم گنگ تری است. زیرا کم تر کسی است که از آن اطلاعی داشته باشد. دلیل آن هم این است که معمولا از این سیستم و پلتفرم حرفی به میان نمی آید. اما با این حال اگر به فکر کسب درآمد از بلاک چین هستید، به نظر من و تیم زرین اکسچنج گذاشتن وقت برای این پلتفرم نیز می ارزد. نام توکن های این سیستم HVN است و همگان به همین نام اختصاری می شناسندش. البته روش کسب درآمد هم با این سیستم کمی متفاوت تر از آن چه گفتیم است. روش کار با این سیستم بدان گونه است که سرمایه گذاران می توانند فاکتور های مختلف و گوناگونی را با تخفیف خریداری نمایند.

حتی با این که نرخ تخفیف سالیانه ی این سیستم و پلتفرم چهل درصد می باشد. ولی کسب درآمد از آن بسیار جالب است. در قالب فعالیت های بلاک چینی برای آنان که به دنبال کسب درآمد از بلاک چین هستند می توان این سطح را پیش بینی نمود که می توانند فاکتور های ارز های فیاتی را خریداری نمایند. برای شروع می بایست به عنوان یک خریدار در این سیستم ابتدا ثبت نام نمایید. حداقل می زانی که می توان توکن خریداری نمود 50 HVN هست. البته کارکرد این سیستم به این صورت است که اگر هم بخواهید یک فاکتور را خریداری کنید حد اقل باید یک درصد آن را با خود توکن HVN پرداخت کنید. جالب است که بدانید این پلتفرم به تازگی راه اندازی شده است.

و شاید علت نا شناخته بودنش هم همین باشد. ولی با این وجود رقابت زیادی برای خرید فاکتور ها در این سیستم نو پا وجود دارد. البته همان طور که گفتیم به دلیل نو پا بودنش در حال حاضر تنها بیست فاکتور برای فروش در آن وجود دارد. اما به نظر می رسد حجم این فاکتور ها و صورت حساب ها به مرور بیشتر و بیشتر گردد. نظر به این که عامل مرجعی وجود ندارد بعید است که یک بدهکار، بدهی خود را در این سیستم پرداخت ننماید. برای همین هم تا به حال گزارش عدم پرداختی توسط سیستم ثبت نشده است. اما بیایید یک درصد هم احتمال بدهیم که این اتفاق بیوفتد و بدهکار، بدهی خود را پرداخت نکند. فکر این قسمت هم شده است.

به این صورت که مبلغ پرداخت نشده توسط پشتیبان این سیستم که یک موسسه می باشد پرداخت خواهد شد تا مشکلی به وجود نیاید و سیستم نخوابد. به هر حال این سیستم با تمام خوبی هایش راه زیادی را دارد که باید طی شود. در مورد نحوه و حدود کارکرد آن هم زمان نقش تعیین کننده ای را خواهد داشت. زمان می تواند تعیین کند که آیا این پلتفرم می تواند بهترین پلتفرم کسب درآمد از بلاک چین باشد یا خیر. همان طور که گفتیم تنها چند سیستم کسب درآمد از بلاک چین به شما معرفی کردیم. در حالی که سیستم های دیگری هم برای کسب درآمد از بلاک چین وجود دارد. که در مقالات بعدی حتما به بیان آن ها خواهیم پرداخت.

 

توکن
وضعیت توکن ها در آینده

از این مقاله چه عایدمان شد؟

خیلی از فعالین در حوزه ی کسب درآمد از بلاک چین معتقد هستند که در حال حال توکن های بسیاری برای عرضه وجود دارند. ولی بیشتر آن ها پس از مدتی از بین خواهند رفت و اصطلاحا تبدیل به توکن های مرده خواهند شد. در این میان تنها توکن هایی که مرتب به عنوان وسیله ای برای داد و ستد استفاده می گردند آینده ی روشنی دارند و کماکان پایدار خواهند ماند. همچنین فاکتور دیگری که در مورد این توکن ها وجود دارد این است که خود شان قابلیت کسب درآمد داشته باشند. همچنین متوجه شدیم که با این که توکن های زیادی در حال حاضر برای کسب درآمد وجود دارند. ولی به دلایلی که بالا تر گفتیم این چند توکن اختصاصی آینده ی بهتری دارند. و کسب درآمد از آن ها عملی تر است.

یک نقد هم به نظریه ی فعالین حوزه ی کسب درآمد از بلاک چین وارد است. و آن این که با وجود تمام توضیحاتی که دادیم باز هم ممکن است که همین توکن ها هم بنا به دلایلی در آینده از بین بروند و تبدیل به توکن ها مرده شوند. سپس توکن های جدید تری برای عرضه وارد بازار شود. ضمنا اصلی ترین دلیل به وجود آمدن همه ی توکن ها کسب درآمد از بلاک چین نیست. بنابر این بهتر است طور دیگری به این قضیه نگاه کنیم. این طور که تنها توکن هایی در آینده پایدار تر خواهند بود که مقدار مشکلات بیشتری را در بین مردم حل کنند.

مثلا همین حالا هم می بینیم که بیت کوین در بین ایرانیان اصالت ویژه ای دارد. زیرا باعث شده است که علی رغم وجود تحریم ها بتوان از آن به عنوان راهی برای دور زدن تحریم ها استفاده نمود. پس مشکل ما را تا حدود زیادی رفع نموده است. و برای ما پایداری بیشتری دارد.

درباره ما

زرین اکسچنج، یکی از بزرگترین سیستم های نقل و انتقال ارزهای دیجیتال با سابقه 5 ساله و پشتیبانی 24 ساعته می باشد.

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.