به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

نرم افزار استخراج بیت کوین و انواع آن

نرم افزار استخراج بیت کوین و انواع آن

نرم افزار استخراج بیت کوین چیست؟ و معرفی آن

نرم افزار استخراج بیت کوین مرحله ی بعد از این است که دستگاه ماینر را خریده باشید. و حالا باید به استخر های ماینینگ بپیوندید. اما پیوستن به این استخر ها هم نیاز به یک رابط نرم افزاری دارد. تا دستگاه شما را به مجموعه ی زیاد ماینر های دنیا پیوند بدهد. نام این نرم افزار، نرم افزار استخراج بیت کوین است. که به آن نرم افزار ماینینگ بیت کوین هم گفته می شود. البته همه ی دستگاه های استخراج هم نیاز به نرم افزار و نصب آن ندارند. و بعضا دیده می شود که بر روی خود دستگاه ماینر و استخراج کننده نرم افزار استخراج بیت کوین هم به طور پیش فرض نصب و فعال است. برای همین در این دستگاه ها شما نیاز به انجام کانفیگ خاصی ندارید. به غیر از این که آدرس والت خود را به نرم افزار استخراج بیت کوین بدهید. و تمام.

 

بیت کوین
استعاره ای از استخر بیت کوین

معروف ترین و بهترین استخر ها کدامند؟

همان طور که گفتیم امروزه بر روی برخی از جدید ترین مدل های ماینر ها نرم افزار استخراج بیت کوین هم به طور پیش فرض نصب و فعال است. به این معنا که آدرس استخر های ماینینگ هم به آن ها داده شده است. اما کسانی که دستگاه شان قدیمی تر است و این امکان را ندارد. هم باید معروف ترین این استخر ها را بشناسند. بنابر این هدف من از تهیه ی این مقاله معرفی این استخر های معتبر برای ماینر ها است. هم چنین بهترین نرم افزار استخراج بیت کوین را نیز به شما کاربران معرفی خواهم نمود.

از میان تمامی استخر های موجود در سر تا سر جهان تنها بیست و چهار عدد از آن ها به اعتبار بسیار بالایی دست یافته اند. با شناسایی آن ها می توانید ماینر و یا سخت افزار خود را به آن ها اضافه نموده و شروع به ماین و استخراج کردن کنید.

 

جدا سازی 10 استخر از میان بقیه

چنان که اشاره شد بیست و چهار استخر در سر تا سر جهان به عنوان مهم ترین و با اعتبار ترین استخر های موجود وجود دارند. ما هم از میان این بیست و چهار عدد ده استخر برتر را به شما معرفی می کنیم:

  • با استخر Antpool شروع می کنیم. مرزکزیت این استخر کشور چین است. و متعلق به شرکت بیت مین معروف است. شرکت بیت مین همان طور که می دانید خودش تولید کننده ماینر نیز هست. و استخر مخصوص به خود را هم دارد. می توانید به نرم افزار استخراج بیت کوین آدرس این استخر را بدهید. ابتدا برای انجام عمل ماین باید در وب سایت Bitmain ثبت نام نمایید. شایان ذکر است یک چهارم ظرفیت استخراج از محل همین استخر می باشد. و آدرس آن هم https://www.antpool.com/ می باشد.
  • دومین استخر معتبر top نام دارد. ویژگی این استخر در خصوصی بودن آن است. بنابر این همگان نمی توانند به آن بپیوندند.
  • com سومین استخر معتبر است. با این تفاوت که عموم ماینر ها می توانند از آن استفاده کنند. ویژگی آن هم در سادگی رابط کاربری آن است. البته چنان که پیدا است مراکز آن مختلف و پراکنده هستند.
  • بیکسین استخر شماره ی چهار است. و البته یک استخر چینی می باشد. ویژگی این استخر هم عمومی بودن آن است. آدرسش هم به این صورت می باشد com.
  • این طور که پیدا است چینی ها دست بردار نیستند و خیلی فعالیت دارند. سومین استخر چینی BTCC است. که بزرگ هم محسوب می گردد. زیرا ماینر های زیادی در آن مشغول فعالیت هستند. آن قدر بزرگ هست که هفت درصد از ظرفیت استخراج را به خود اختصاص بدهد.

 

پنج استخر دوم

  • و باز هم چینی ها با استخر F2Pool. این هم از چهارمین استخر بزرگ چینی. لینک آن روی اسمش فعال است.
  • و حالا یک استخر چینی نژاد پرستانه. یعنی چه؟ یعنی این که فقط چینی ها می توانند در آن فعالیت کنند. خب به هر حال این هم یک نوع ویژگی است. نام این استخر هم com است.
  • استعمار به این می گویند. شرکت BW هم یک شرکت چینی در زمینه ی استخراج بیت کوین است. مرکزیت آن هم خود کشور چین است.
  • نهمین گزینه مربوط می گردد به استخر بیت کلاب. اگر چه از این استخر اطلاعات زیادی نداریم، ولی حداقل معتبر است. آدرس آن هم Network است.
  • Slush را باید به عنوان اولین استخر می آوردم. چون خیلی معروف است و تقریبا کسی نیست که در این زمینه فعالیت کند و نام Slush را نشنیده باشد.

 

معرفی نرم افزار استخراج بیت کوین

قسمت دوم مقاله مربوط می گردد به معرفی نرم افزار استخراج بیت کوین . بعد از این که در سایت های مربوطه ثبت نام نمودید. ابتدا باید به نصب نرم افزار و ورود اطلاعات لازم بپردازید. پس از آن موقع ماینینگ است. با وجود این که نرم افزار های زیادی در زمینه ی ماینینگ وجود دارند. اما سه تا از معتبر ترین و معروف ترین های آن ها را به شما کاربران معرفی می کنیم.

 

نرم افزار
Cgminer

Cgminer نرم افزار شبیه CMD

اولین و معروف ترین نرم افزار استخراج همین است. از خوبی های این نرم افزار می توان به متن باز بودن آن اشاره نمود. با زبان برنامه نویسی C نگارش شده است. و برای سیستم عامل های مختلفی همچون لینوکس و ویندوز هم طراحی شده است. با این نرم افزار می توان اورکلاک هم انجام داد. حتی می تواند سرعت فن را نیز کنترل نمود. رابط کاربری آن هم بسیار ساده است. از محیط CMD مانند آن نترسید. می توانید با سه روش CPU ،  GPU و ASIC اقدام به استخراج نمایید. کافی است پس از نصب آدرس استخر را بدهید و یوزر خود را وارد نمایید. از کلید P در این نرم افزار به منظور تنظیم استخر استفاده می شود. با کلید S می توان تنظیمات فن و غیره را انجام داد. D برای آپشن های بیشتر و Q به منظور خارج شدن استفاده می شود.

 

نرم افزار BFGminer به عنوان دومین نرم افزار استخراج

BFGminer تا حدودی به نرم افزار قبلی شباهت دارد. تنها تفاوت این دو در این است که نرم افزار قبلی از تمامی دستگاه ها آن طور که گفته شد پشتیبانی می کرد. ولی این نرم افزار فقط از دستگاه های ماینر سیک پشتیبانی می کند.

 

ماینر
GUIminer

رابط گرافیکی بهتر با GUIminer

اگر طاقت دیدن صفحات CMD مانند دو نرم افزار قبلی را ندارید، این همان چیزی است که می خواستید. خوبی این نرم افزار هم به عنوان نرم افزار استخراج بیت کوین فراگیر بودن آن است. یعنی استخر های بسیاری را تحت پوشش خود دارد. این نرم افزار امکان فعالیت با  CPU و  GPU را دارد. اما به درد دستگاه های ای سیک نمی خورد. نرم افزار ماینینگ بیت کوین بسیار بیشتر از این چند تا است. ولی این سه تا مهم ترین آن ها هستند.

دسته بندی

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.