به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

ارائه بلاک چین تلگرام طول می کشد

ارائه بلاک چین تلگرام طول می کشد

بلاک چین تلگرام دوباره با تاخیر روبه رو می شود

بلاک چین تلگرام خبر خوبی برای آن ها بود که همه ی کار های خود را در بستر خود تلگرام انجام می دادن. و حالا می توانستند تبادلات خود را هم داخل همین بستر انجام بدهند. بلاک چین تلگرام در حقیقت می توانست فرصتی جدید برای کسب و کار های نو ظهور و استارت اپ ها باشد. تا توسعه و گسترش یابند. اما با همت مسئولین محترم اول فیلتر شد. و حالا خبر از خود شرکت می سرد که ارائه ی بلاک چین تلگرام با تاخیر انجام می گردد. جالب تر آن که طبق اطلاعیه ی خود تلگرام، اگر ارائه هم شود ارانیان نمی توانند از بلاک چین تلگرام استفاده کنند.

روز های چندان جالبی به نظر نمی رسد. انگار به غیر از دولتمردان ایرانی خود تلگرام هم از داشتن کاربرانی با ملیتی ایرانی راضی نیست. واقعا چه خبر است؟ قرار بود آوریل همین امسال شبکه‌ ی غیر متمرکز تلگرام قابل دسترسی و استفاده باشد. از ما که گذشت. چرا برای بقیه ی کشور ها فعال نمی شود؟

 

نمودار
نمودار ارز دیجیتال

بدقولی ها در مورد بلاک چین تلگرام

بعد از آن که قول تلگرام مبنی بر این که آوریل امسال شبکه بلاک چین تلگرام در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت. نقض شد. قرار بود طبق اطلاعیه ی خود شان تا آبان ماه امسال این امر صورت بپذیرد. اما حالا یک اطلاعیه ی دیگر هم ارائه داده اند که نشان از تاخیر مجدد این سیستم و شرکت دارد. طبق این اطلاعیه ی جدید تاریخ ارائه ی این بستر مبادلاتی یازدهم اردیبهشت سال نود و نه خواهد بود. وب سایت کوین دسک اعلام کرده است که تلگرام طی ایمیلی به تمامی سرمایه گذاران بلاک چین تلگرام اعلام نموده است که راه اندازی این پروژه با توجه به مشکلاتی که وجود دارد کمی به تعویق خواهد افتاد.

اما این مشکلات چه هستند؟ این مشکلات مربوط می شوند به SEC یا همان کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده. نام ارز دیجیتالی تلگرام برگرفته از چهار حرف آخر آن یعنی « گرام» هست. این کمیسیون قبلا هم حکمی صادر نموده بود که طی آن ارائه پروژه ارز دیجیتالی تلگرام محدود و ممنوع شده بود. علت این ممنوعیت هم عرضه ی اولیه سکه یک ممیز هفت میلیارد دلاری توسط تلگرام بود. این کمیسیون همچنین اعلام کرده بود که این ارز دیجیتالی اوراق بهادار ثبت شده ندارد.

 

در ایمیل چه نوشته شده بود؟

در دور دوم عرضه ی این ارز سرمایه ای در حدود هشتصد و پنجاه میلیون دلار برای بلاک چین تلگرام جذب شد. ایمیلی هم که در این جا به آن اشاره می کنیم برای همین سرمایه گذاران دور دوم فرستاده شده است. و اما متن ایمیل:

« قرار بود پلتفرم ارز دیجیتال این شرکت را تا اواخر ماه اکتبر امسال ارائه بدهیم. ولی مشکلی که با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده به وجود آمد باعث شد تا نتوانیم در تایخ تعیین شده پروژه را تحویل عموم سرمایه گذاران بدهیم. نسبت به روش کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده که غرض ورزانه است به سختی در حال تقابل هستیم. برای این که بتوانیم در این دعوای حقوقی بهتر مقابله نماییم احتیاج به زمان بیشتری داریم. بنابر این پشنهاد مان به تعویق انداختن آن برای مدتی طولانی تر است.

 

سرمایه
سرمایه گذار بلاتکلیف

دلایل دیگر تلگرام چه هستند؟

البته تلگرام دلیل دیگری هم که بیشتر شبیه بهانه باشد آورده است. گفته است که تیم های زیادی در حال طراحی انواع نرم افزار های متنوع برای بستر بلاک چین هستند. این فرصت برای آن ها هم می تواند مغتنم باشد تا بهتر بتوانند بر روی کارایی و عملکرد نرم افزار های شان کار کنند. همچنین در این ایمیل نوشته شده است که اگر سرمایه گذاران دور دوم با به تعویق انداختن زمان بهره برداری از پروژه موافقت کنند. می توان آن را با کمی تاخیر ارائه نمود. در این پروژه دو گروه از سرمایه گذاران شرکت دارند. گروه اول در فوریه ی سال دو هزار و هجده اقدام به سرمایه گذاری نمودند. که چنان چه اشاره کردیم مبلغ یک ممیز هفت میلیار دلار جمع آوری شد.

گروه دوم هم در ماه مارس دو هزار و هجده اقدام به سرمایه گذاری نمودند. و توکن ها را آن زمان خریداری کردند. پس به تاخیر انداختن این پروژه به صورت جداگانه به سرمایه گذاران اعلام خواهد شد و رای آن ها اخذ می گردد. با این حساب این امکان هم وجود دارد که یک گروه تعویق را بپذیرند. و گروه دیگر نسبت به آن راضی نباشند و جبهه بگیرند.

 

اگر اختلاف به وجود آمد چه می شود؟

اگر این اتفاق بیوفتد هم شرکت تلگرام پیشنهاد می دهد. تا یک سری اصلاحات در شرایط تفاهم نامه برای این دسته از سرمایه گذاران ایجاد گردد. به این وسیله توکن های گرام کمتری عرضه خواهند شد. و در چرخه ی تبادلات قرار خواهند گرفت. سرمایه گذاران گروه دوم بایستی تصمیم خود را در مورد این اقدام تا نهایتا بیست و سوم اکتبر برابر با یکم آبان ماه بگیرند و به شرکت اطلاع دهند. در صورتی که نصف بیشتر این سرمایه گذاران تعویق پروژه را نپذیرند می توانند هفتاد و هفت درصد از سرمایه ی خود را مجددا باز پس بگیرند. همچنین به این سرمایه گذاران اعلام شده است که عین چنین ایمیلی برای گروه اول نیز فرستاده شده است.

خود تلگرام تخمین زده است که اگر انجام این پروژه به تعویق بیوفتد به میزان هشتاد میلیون دلار دیگر هم در این پروژه سرمایه گذاری می کند. آخر این ایمیل هم نوشته شده است که امیدواریم که از پشتیبانی شما در این پروژه بهره مند شویم تا بتوانیم به رویا ها یمان دست بیابیم. همین هفته ی پیش هم شرکت تلگرام با صدور فرمان منع ارائه ی بلاک چین تلگرام آن را محدود نمود. بلافاصله تلگرام هم عکس العمل نشان داد. و مخالفت صریح خود را اعلام نمود. ضمنا گفت که می خواهد توکن هایش را هم دیر تر به استفاده ی عموم برساند. سپس کانال خصوصی ای که برای سرمایه گذاران این طرح ایجاد شده بود به حالت تعلیق موقت در آمد. شایان ذکر است که جلسه ی رسیدگی به این پرونده ی شرکت تلگرام بیست و چهارم اکتبر برابر با دوم آبان تشکیل خواهد شد.

دسته بندی

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.