به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

بهترین کیف پول ریپل (XRP) چیست؟

بهترین کیف پول ریپل (XRP) چیست؟

کیف پول ریپل فراگیر نیست

ریپل چیست؟ کیف پول ریپل مانند ارز های دیگر دیجیتالی چندین و چند نوع ندارد. در واقع اگر مقالات قبلی ما را خوانده باشید می دانید که برای ارز های دیجیتالی هم چون بیت کوین و یا اتریوم کیف پول های زیادی وجود دارد. حتی برخی از این کیف پول ها چند منظوره هم هستند. به این معنا که می توان به صورت همزمان چندین نوع ارز دیجیتالی را در آن ها نگه داری نمود. اما موضوع درباره ی ریپل این گونه نیست. چون کیف پول ریپل آن طور که باید مانند بقیه ی کیف پول ها فراگیر نیست. اما با این حال قصد داریم تا در این مطلب به معرفی انواع کیف پول ریپل در دسکتاپ ویندوز و گوشی موبایل بپردازیم.

نکته ی مهمی که در مورد کیف پول ریپل وجود دارد این است که این کیف پول مقداری از دارایی را همیشه نزد خود نگه می دارد. برای روشن تر شدن موضوع بیت کوین را مثال می زنیم. بیت کوین را می توانید تا آخرین مقدار آن خرج کنید. و نگه داری آن در درون کیف پولش اصلا هزینه ای نخواهد داشت. تنها انجام تراکنش های شما می تواند منجر به هزینه باشد. اما کیف پول ریپل همیشه مبلغی در حدود بیست ریپل را در خود نگه می دارد. به طوری که نمی توان از آن استفاده نمود. یعنی نه می توان از این 20 واحد خرید انجام داد. و نه حتی می توان آن را جا به جا کرد.

 

تبادل
تبادلات با ریپل

چرا نباید چندین کیف پول ریپل داشته باشیم؟

همان طور که گفتیم همیشه به میزان بیست ریپل باید در این کیف پول ها باقی بماند. و شما هم نمی توانید به هیچ عنوان از آن ها برداشت و یا انتقال انجام دهید. حال تصور کنید که مثلا پنج کیف پول داشته باشید. و قرار باشد که در هر کدام چنان که گفتیم بیست ریپل باقی بماند. صد ریپل از دست داده اید و قابل بازیابی هم نیست. این ترفند کیف پول ریپل مانند باز کردن یک حساب کوتاه مدت در بانک ملی است. آن جا هم همیشه باید یک مبلغی مثلا پنج هزار تومان باقی بماند. و شما نه می توانید از آن برداشت نمایید. و نه می توانید انتقالش بدهید. اما دو تفاوت وجود دارد. اول این که می توانید به بانک مراجعه کنید.

حساب تان را مسدود کنید و پنج هزار تومان خود را بگیرید. دوم آن که پنج هزار تومان کجا و بیست ریپل کجا؟ زیرا تا همین لحظه که این مقاله را می نویسم، قیمت هر واحد ریپل سه هزار و چهار صد و سی و هفت تومان است. که بیست واحد آن می شود شصت و هشت هزار و هفتصد و چهل تومان. خب چه کسی از خیر این مبلغ می گذرد؟ حال تصور کنید همان طور که گفتیم پنج کیف پول ریپل داشته باشید. حالا چه می شود؟

 

10 مورد از انواع کیف پول های مربوط به ریپل

  • Ledger Nano Sکه آدرس سایت آن این لینک می باشد. سخت افزاری دارد. ویندوز و لینوکس و مک هم دارد.
  • Ledger Blue که آدرس این مدل هم لینک بالایی است. سخت افزاری دارد. ویندوز و لینوکس و مک هم دارد.
  • Ledger Nano X که هم شامل مدل سخت افزاری می شود. و هم سیستم عامل های ویندوز و لینوکس و مک دارد.
  • کیف Atomic Wallet که هم نسخه ی اندرویدی دارد. و هم ویندوز و لینوکس و مک.
  • کیف Edge که تنها برای دو سیستم عامل اندروید و آی او اس ارائه شده است.
  • کیف پول ریپل CoolWallet S که در تنها در سیستم عامل های اندروید و آی او اس و مدل سخت افزاری وجود دارد.
  • کیف پول Guarda Wallet که برای هر چه فکرش را بکنید ارائه داشته است. از ویندوز و لینوکس و مک گرفته تا اندرویدی و آی او اس و حتی نسخه ی تحت وب و مرور گر کروم.
  • کیف CoolWallet شامل اندروید و آی او اس و سخت افزاری.
  • کیف Wirex Wallet که شامل اندروید و آی او اس و نسخه ی تحت وب است.
  • مورد بعدی کیف Toast Wallet است. که برای ویندوز و لینوکس و مک و اندروید و آی او اس و نسخه ی تحت وب ارائه شده است.

 

لدجر
کیف پول سخت افزاری لدجر

کیف پول سخت افزاری ریپل

مردم و اغلب فعالین در حوزه ی ارز های دیجیتال معمولا کیف های پول سخت افزاری را به عنوان امن ترین کیف های پول می شناسند. که از این میان کیف پول های لدجر و ترزور محبوبیت و امنیت بالا تری هم دارند. این کیف پول ها می توانند کلید های خصوصی افراد را به صورت آفلاین هم ذخیره نمایند. تا به این وسیله هک شدن کیف خیلی سخت تر از گذشته گردد.

 

مدل لدجر نانو اس را بهتر بشناسید

این کیف پول نوعی سخت افزار است که علاوه بر ارز های دیگر، از ارز دیجیتالی ریپل نیز پشتیبانی می کند. شکل ظاهری آن شبیه به یک فلش مثلا شانزده و یا هشت گیگ است. با این تفاوت که روی بدنه ی آن یک نمایشگر OLED هم می بینید. گفتیم که این دستگاه کلید های خصوصی کاربران خود را به صورت آفلاین نیز ذخیره و نگهداری می کند. و با توجه به اندازه ی کوچکش می توان حکم به امنیت بالای آن داد. کار با این گجت به این صورت است که با متصل شدنش به یک کامپیوتر ویندوزی و یا لینوکسی می توانید تراکنش های تان را انجام دهید.

همچنین اگر کابل OTG هم داشته باشید می توانید آن را به گوشی های اندرویدی خود نیز متصل نمایید. از جمله ی مزیت های آن می توان به این نکته اشاره نمود که می تواند به طور همزمان چندین ارز دیگر را هم نگهداری نماید. ولی قبل از هر چیز باید نرم افزار این کیف پول سخت افزاری را هم دانلود نمایید. و در سیستم عامل مورد نظر تان نصب کنید و سپس اقدام به استفاده از آن کنید. زیرا بدون نرم افزارش در هر سیستم عاملی این دستگاه کارایی نخواهد داشت.

 

کیف
کیف ترزور

ترزور سری تی چگونه است؟

مدل قدیمی تر این کیف پول ریپل را شناسایی نمی کرد. و غیر قابل استفاده بود. اما این مدل از ریپل هم پشتیبانی می کند. شرکت ترزور در سال دو هزار و سیزده تاسیس شد. و یک سال بعدش هم اولین کیف پول خود را برای بیت کوین ارائه نمود. البته امروزه کیف پول های ترزور بر عکس قدیمی ها از مدل های متفاوتی از ارز های دیجیتالی پشتیبانی می کنند. این کیف پول بر عکس کیف پول های لدجر که شکلی یو اس بی مانند داشتند شبیه یک اسلات است.

ولی از جمله ی شباهت های آن با لدجر می توان به این نکته اشاره نمود که این کیف پول هم کلید های خصوصی شما را به صورت آفلاین نگه داری می نماید. بنابر این هک کردن آن خیلی دشوار است. تا جایی که هکر ها قید آن را می زنند. ولی به لحاظ ویژگی ها و امکانات سطح این گجت از کیف های لدجر پایین تر می باشد.

 

کیف پول ریپل برای گوشی

اگر مایل به نگه داری ریپل در گوشی موبایل خود هستید. می توانید هم از کیف پول های چند منظوره استفاده کنید مانند کیف اتمیک ولت. و هم از کیف پول هایی که به طور اخص تنها برای ریپل طراحی و ساخته شده اند. حال بیایید سری به چند نوع کیف پول جالب بزنیم که قابلیت ذخیره سازی کیل های خصوصی ریپل را هم دارند.

 

توست ولت چیست؟

توست ولت یک کیف پول اوپن سورس و یا متن باز است. پس تمام افراد می توانند از آن به راحتی هر چه تمام تر استفاده نمایند. به طوری که سازندگان این کیف پول معتقدند حتی مادر بزرگ تان هم می تواند از آن استفاده کند. تا چه برسد به خود تان. و از طرفی هم به قدری امنیت دارد که بانکداران سوئیسی هم خیال شان از بابت آن راحت می باشد. یکی از ویژگی های خوب این کیف non-hosted بودنش است. پس می توانید هر زمان که خواستید کلید های خصوصی خود را چک کنید. همچنین به طوری که گفتیم، توست ولت برای ویندوز و لینوکس و مک و اندروید و آی او اس و نسخه ی تحت وب ارائه شده است. البته همین تازگی ها افزونه ی مرورگر کروم هم برای این کیف پول در دسترس قرار گرفته است.

 

کوینومی
نماد کوینومی

کوینومی و امنیت به یاد ماندنی آن

کوینومی جزو امن ترین کیف پول ها است. و به غیر از ریپل از چندین ارز دیجیتالی دیگر هم پشتیبانی می نماید. طراحی آن بسیار عالی است. و کلید های خصوصی کاربر را هم ذخره نمی کند. تعداد نصب این کیف نشان می دهد که چه مقدار مورد رضایت کاربرانش واقع شده است. این کیف نسخه هایی هم تحت اندروید، آی او اس، مک، ویندوز و لینوکس ارائه نموده است.

 

با نسخه های دسکتاپی چطورید؟

اگر مایل هستید که کیف پول ریپل را روی کامپیوتر خود داشته باشید. می توانید هم از توست ولت استفاده نمایید. و هم از کیف های چند منظوره ای مانند اتمیک ولت. اما بیایید ببینیم اتمیک والت چگونه است؟ وسعت پشتیبانی اتمیک ولت به گونه ای است که می توان به طور همزمان سیصد ارز دیجیتال همچون ریپل را در آن نگه داری نمود. از جمله ی ویژگی های این کیف پول ریپل هم می توان به این مورد اشاره نمود که کلید های خصوصی کاربر را نزد خود نگه داری نمی کند. زمانی هم که اقدام به راه اندازی آن برای اولین بار کنید بیست و چهار کلمه برای بازیابی را به شما نمایش می دهد.

سپس کلید های خصوصی شما را در هر دستگاهی که خود تان مایل باشید ذخیره و نگهداری می کند. البته به صورت رمز نگاری شده. این کیف پول ریپل برای ویندوز و نسخه های مختلف لینوکس و اندروید و همچنین آی او اس پلتفرم هایی را به صورت جدا گانه ارائه نموده است.

 

کیف پول ریپل
کیف پول کاغذی

عجیب ترین و جالب ترین مدل کیف پول ریپل

چه چیزی می تواند عجیب تر و جالب تر از نگه داری ارز دیجیتالی شما مانند ریپل روی یک ورق ساده ی کاغذ باشد؟ گول سادگی و کاغذ بودن آن را نخورید. امنیتش خیلی بالا است. این نوع از کیف پول ها هم به کیف های پولی سرد و یا آفلاین مشهورند. اما چرا این قدر امنیت دارند؟ چون اصلا نمی توان آن ها را به اینترنت متصل نمود تا هک شوند. پس یکی از گزینه های فوق العاده کم هزینه و با امنیت هستند. ولی چگونه می توان آن ها را ساخت؟ کافی است تا سری به Minimalist Ripple Client بزنید. Minimalist Ripple Client یک سرویس آنلاین است. ولی بهتر است اینترنت خود را قطع کنید. به بخش هویت یا همان identity بروید. سپس بر روی generate identity کلیک کنید.

کلید خصوصی خود را هم می توانید از طریق show/hide secret مشاهده نمایید. کلید های عمومی ریپل با حرف r شروع می شوند. و به این ترتیب می توان فرق کلید های خصوصی را از عمومی به راحتی متوجه شد. چون به راحتی می توانید آن بیست و چهار کلمه ای که برای بازیابی در همین مقاله گفتیم را یاد داشت کنید. پیشنهاد می کنیم یا نسخه ی کامپیوتری کیف پول ریپل را داشته باشید. و یا نسخه های مبتنی بر تلفن همراه.

 

معرفی چندین کیف پول دیگر

نام آدرس سیستم عامل
Hoo Wallet https://hoo.com/ سخت افزاری
ECOMI Secure Wallet https://securewallet.shop/ اندروید و ای او اس
Evercoin Wallet https://evercoin.com/ ویندوز. لینوکس. اندروید آی او اس
qPocket https://www.qpocket.io/ اندروید و آی او اس
ZebraWallet https://zebrawallet.io/?locale=en-US اندروید و ای او اس
BC Vault https://bc-vault.com/?utm_source=cryptocompare ویندوز لینوکس مک سخت افزاری
Keycard https://keycard.status.im/ سخت افزاری
Ellipal Cold Wallet 2.0 https://www.ellipal.com/en-US/index.html اندروید ای او اس
EO.Finance https://eo.finance/?r_id=423789813 تمام بستر ها
Kimera https://kimera.io/?utm_source=cryptocompare فقط وب
BitCron https://bitcron.io/home اندروید و ای او اس
Morph https://morphwallet.com/ اندروید ای او اس وب

 

دسته بندی

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.