به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

ساخت کیف پول ترون اسکن به سادگی

ساخت کیف پول ترون اسکن به سادگی

بررسی شیوه ی ساخت کیف پول ترون اسکن

ساخت کیف پول ترون اسکن به شیوه ای ساده در این مقاله توضیح داده خواهد شد. همان طور که شاید شما هم بدانید. مانند سایر پروژه های مبتنی بر بلاک چین، پروژه ی ترون هم یک پروژه ی غیر متمرکز به حساب می آید. نام ارز دیجیتالی ترون TRX است. و در میان انواع ارز های دیجیتالی توانسته است تا خود را به رتبه ی یازدهم برساند. با این حساب می توان گفت که این ارز دیجیتالی مرده به حساب نمی آید و هوا خواهان مخصوص به خود را دارد. به همین ترتیب هم افراد زیادی مصمم به خرید و یا نگه داری آن در کیف پول های مجازی خود هستند. و شاید بخواهند اقدام به ساخت کیف پول ترون اسکن هم بکنند. همان اول کار پروژه ترون با توکنی که استاندارد استاندارد ERC-20 را داشت عرضه و منتشر گشت.

سپس وقتی که پلتفرم آن جدا شد و در ژوئیه سال دو هزار و هجده اعلام وجود نمود به پلتفرم خود پیوست. این یعنی از آن زمان به بعد دارندگان توکن های ترون باید حتما یک کیف پول را نیز می داشتند. و دیگر نمی توانستند که از کیف های پول مبتنی بر استاندارد ERC-20 بهره ببرند. برخی از آن ها هم قصد ساخت کیف پول ترون اسکن را داشتند. شاید شما هم که همین الآن به مطالعه ی این متن می پردازید یکی از این افراد باشید. بنابر این روش ساخت کیف پول ترون اسکن را توضیح خواهیم داد. و امکانات و ویژگی های آن را بررسی خواهیم نمود. ولی به خاطر داشته باشید که در انتخاب کیف های پول معیار های شما هم بسیار مهم هستند.

tronscan.org
صفحه اصلی وب سایت ترون اسکن

 

ساخت کیف پول ترون اسکن هم معیار می خواهد؟

بله. قبل از این که اقدامبه ساخت کیف پول ترون اسکن کنید اول باید ببینید چه معیار هایی دارید. مثلا ببینید در طول روز چه قدر از کیف پول tronscan قرار است استفاده نمایید؟ آیا داشتن این کیف پول برای شما هزینه بر خواهد بود؟ مثلا آیا برای نگه داشتن آن مجبورید که کارمزد هم بپردازید یا خیر؟ امنیت کیف چگونه خواهد بود؟ رابط کاربری اش چه طور است؟ در این مورد باید دانست که خیلی اوقات داشتن تمام چیز های خوب برای یک چیز امکان پذیر نیست. پس باید خودتان ببینید که در چه موردی می توانید کوتاه بیایید.

 

برویم کیف پول بسازیم

اولین کاری که برای ساخت کیف پول ترون اسکن باید انجام دهید وارد شدن به وب سایت این کیف پول است. پس روی این لینک کلیک کنید. حالا به سمت راست و بالای صفحه توجه کنید و موس خود را روی گزینه ی Sign in ببرید. این کار برای ورود شما صورت می پذیرد. با بردن موس روی آن گزینه یک کشوی باز شوند خواهید دید. که سه گزینه ی جدید را نشان می دهند. از بین آن سه تا ما با Import a wallet کار داریم. روی آن کلیک کنید. حالا یک پنجره ی جدید خواهید دید. روی دکمه ی CREATE WALLET کلیک کنید. حالا برای این که کلید خصوصی خود را امن نگاه دارید، یک پسورد قوی در نظر بگیرید و تایپش کنید. دکمه ی NEXT را بزنید.

به خاطر داشته باشید که این پسوردی که انتخاب نموده اید SEED نخواهد بود. حالا Keystore مخصوص خود تان را دریافت و نگه داری نمایید. حالا ممکن است اخطاری را مشاهده نمایید. مثلا مانند این که اخطار بدهد، این فایل دریافتی را به هیچ عنوان گم ننمایید. زیرا اگر گم کنید Tron نمی تواند به شما کمک نماید. یا این که ممکن است که به شما بگوید این فایل را با دیگران هرگز به اشتراک نگذارید. زیرا اگر به هر دلیلی آن را به اشتراک گذاردید، احتمال ربوده شدن سرمایه و پول شما وجود خواهد داشت. مطلب بعدی این است که باید از این فایل نسخه ی بکاپ تهیه نمایید. زیرا زمانی که لپ تاپ و یا کامپیوتر شما گم شود و یا خراب گردد. به آن احتیاج پیدا خواهید نمود.

 

ادامه ی مراحل تا ساخت کیف پول ترون اسکن

اما حالا که کار به این جا رسید باید چه کنید؟ حالا اگر تا این جای کار را درست عمل کرده باشید، قاعدتا باید کلید خصوصی خود را ببینید. اگر بخواهید می توانید از کلید خصوصی تان یک پرینت تهیه نمایید. و یا این که از آن یک کپی تهیه کنید. حالا دوباره همان سه هشداری که قبلا بررسی نمودیم را خواهید دید. بنابر این دکمه ی NEXT را بزنید و برای مرحله ی بعد آماده شوید. ساخت کیف پول ترون اسکن تمام شده است. بنابر این اگر دکمه ی GO TO ACCOUNT PAGE را که رنگ آن هم سبز است بزنید، به کیف پول خود خواهید رفت. در صفحه ی جدید و بالای صفحه چندین گزینه ی جدید را خواهید دید. این گزینه ها عبارتند از:Bandwidth ،Energy ،TRON power و Available Balance. که در قسمت بعد همه ی این آپشن ها را بررسی خواهیم نمود.

 

شبکه
پهنای باند

Bandwidth دیگر چیست؟

پس از ساخت کیف پول ترون اسکن هم اکنون نیاز به دانستن برخی مفاهیم در مورد آن را خواهید داشت. یکی از این مفاهیم، Bandwidth  یا همان پهنای باند است. اگر پهنای باند داشته باشید می توانید از پرداخت گس معاف باشید. چه زمانی زمانی که بخواهید تراکنش ای خود را روی شبکه ی مرکزی ترون انجام دهید. مثلا اگر قصد استفاده از برنامه های غیر متمرکز را داشته باشید، شاید پیش بیاید که بخواهید تراکنش های کوچک تری را انجام بدهید. در این حالت می توانید از پرداخت مبلغ معاف باشید. پهنای باند ضمنا نشان دهنده ی فعال بودن کیف پول شما می باشد. زیرا کسی که چنین آپشنی را دارد احتمالا زیاد هم تراکنش انجام می دهد. و برایش دیگر نمی صرفد که بابت تراکنش های کوچک مبلغی را بپردازد.

همچنین می توانید حق رای داشته باشید. این حق رای برای تعیین نمایندگان عالی خواهد بود. نماینده ی عالی دیگر چیست؟ صبر کنید کمی پایین تر توضیح داده ایم. در یک تایم مشخص تمامی شبکه تنها می تواند مقدار معین و ثابتی را از این پهنای باند مدیریت نماید. ضمنا نسبت پهنای باند شبکه ی ترون با توکن های فریز شده در حساب برابری دارد.

 

Energy دیگر چیست؟

Energy یا انرژی به درد قرار داد های هوشمند در شبکه ی اصلی ترون می خورد. زیرا این قرار داد های هوشمند به غیر از پهنای باندی که عرض کردیم، از انرژی هم بهره می برند. پس اگر بخواهید توکن های خود را منتقل نمایید، باید از هر دوی این فاکتور ها به میزان لازم حتما داشته باشید.

 

نمایندگان عالی دیگر چه کسانی هستند؟

می دانم احتمالا به یاد نمایندگان مجلس عالی افتادید. ولی ربطی به آن ندارد. به هر حال برای ساخت کیف پول ترون اسکن دانستن این موضوع هم خالی از لطف نخواهد بود. در این سیستم به نمایندگان عالی، Super Representatives هم گفته می شود. اگر شما هم توکن های ترون را دارید این امکان وجود دارد که بتوانید به عنوان نماینده ی عالی ترون شناخته شوید. ولی خب برای این که شبکه ی مرکزی و اصلی بتواند به خوبی به کارش ادامه دهد، مجموعه ی استاندارد هایی را برای انتخاب نمایندگان عالی قرار داده است. و کسانی که دارای این شرایط و استاندارد ها باشند می توانند نماینده به حساب بیایند. ضمنا لیست نمایندگان عالی هر هفته به روز رسانی می گردد.

 

فریز
فریز کردن ترون

Freeze چیست؟

موضوع به این صورت است که اگر توکن های خود تان را فریز نمایید می توانید TRON Power کسب کنید.  البته مدت این فریز کردن باید نسبتا طولانی باشد و اگر دیروز اقدام به فریز کردن نموده اید امروز نمی توانید انتظار TRON Power داشته باشید. پس به هر میزان که مدت زمان این فریز نمودن بیشتر و بیشتر شود، TRON Power بیشتر و بیشتری هم به دست خواهید آورد. اما این TRON Power ها به چه دردی می خورند؟ خاصیت آن ها این است که با به دست آوردن شان می توانید حق رای داشته باشید. اما بشنوید از این که در طی زمانی که نسبت به فریز نمودن توکن های تان اقدام می کنید، نمی توانید هیچ تراکنش و یا انتقالی با آن ها انجام دهید.

ضمنا اگر توکن های خود را فریز نمایید، می توانید مقداری پهنای باند و انرژی هم کسب کنید. ولی لازم به ذکر است که نمی توان هر دوی این ها را با هم کسب نمود. ولی بدترین قسمت ماجرا مربوط به این است که اگر توکن های خود را از حالت فریز شده در بیاورید، تمام رای هایی که قبلا داده اید از سیستم حذف خواهد شد.

 

Available Balance و مطالب مربوط به آن

Available Balance یعنی موجودی حساب شما چه قدر است؟ اگر یک نفر تصمیم بگیرد که با TRON Power های باقی مانده ی خودش رایی را ثبت نماید، باید عمل و فرایند رای گیری از سر گرفته شود. اگر وارد پنجره توکنز شوید می توانید توکن های  TRC10 و TRC20 که مربوط به شما است را ملاحظه بفرمایید. یک نکته ی جالب دیگر هم این است که اگر در حساب خود حداقل یکصد هزار ترون موجودی داشته باشید، می توانید با استفاده از آن ها اقدام به جفت ارز های معاملاتی نیز نمایید. نکته ی بعدی مربوط به این است که با ورود به پنجره ی Transaction می توانید جزئیات تراکنش های تان را ببینید. حالا به سمت راست و بالای صفحه نگاهی می اندازیم. آپشن WALLET را خواهیم دید.

با کلیک بر روی آن گزینه های دیگری مانند آدرس، تعداد توکن‌ها، میزان TRON POWER، پهنای باند، انرژی، تراکنش ‌ها و ارسال و دریافت نمایان خواهند شد. همان طور که گفته شد برای مشاهده ی میزان تراکنش های خود می توانید از TRANSACTION  استفاده نمایید. در این قسمت همچنین می توانید فاکتور هایی مانند  تراکنش، شماره‌ی بلاک، زمان ایجاد، آدرس و قرارداد را نیز ملاحظه بفرمایید. ولی اگر آپشن SEND را بزنید می توانید در پنجره ای که باز خواهد شد، فیلد هایی مربوط به آدرس مقصد، توکن ارسالی، میزان توکن مورد نظر برای ارسال و یادداشت را پر کنید. اما یک گزینه ی RECEIVE هم وجود دارد که با انتخاب آن می توانید آدرس کیف پول خود را به علاوه ی QR CODE مربوط به آن دریافت نمایید.

 

آیا برای ساخت کیف پول ترون اسکن احتیاج به کمک داریم؟

ساخت کیف پول ترون اسکن هم بسیار ساده می باشد. و هم استفاده از آن دارای مزایای فوق العاده ای که گفتیم می باشد. برای ساخت کیف پول ترون اسکن نیازی به کمک گرفتن از افراد متخصص نخواهید داشت. و خود تان هم به تنهایی خواهید توانست آن را انجام دهید. ضمنا یاد تان باشد که زمانی که اقدام به ساخت کیف پول ترون اسکن می کنید می توانید زبان فارسی را نیز انتخاب نمایید. زیرا این کیف پول از زبان فارسی هم پشتیبانی می کند. از دیگر خصوصیات این کیف می توان به امکان لینک نمودن آن با کیف پول سخت افزاری لدجر نانو اس نام برد. به این ترتیب می توانید امکانات خیلی بیشتری را داشته باشید یعنی مزایای کیف پول ترون اسکن به علاوه ی امنیت کیف لدجر نانو.

 

کیف پول
امنیت کیف پول

نکاتی در رابطه با امنیت این کیف پول

اگر مقالات قبلی ما را خوانده باشید، حتما می دانید که کیف پول های بسیار متنوعی در قالب ها و مدل های مختلف وجود دارند. که می توانید برای نگه داری ارز های دیجیتالی خود تان از آن ها استفاده نمایید. همچنین در صورتی که به دنبال امنیت کیف پول و رمز ارز های خود باشید گزینه های مخصوصی برای شما وجود دارد. در این میان می توانید حتی به ساخت کیف پول ترون اسکن هم برای نگه داری ارز مورد نظر تان فکر کنید. ولی قبل از این که نسبت به ساخت کیف پول ترون اسکن اقدام نمایید، پیشنهاد می کنیم ابتدا سری به وب سایت رسمی آن بزنید. آدرس این وب سایت را می توانید از همین لینک بردارید. سپس در میان انواع کیف های پولی مخصوص این ارز دیجیتالی آن چه را که تمایل دارید انتخاب نمایید.

ولی مراقب باشید که گرفتار کیف های پول تقلبی نشوید. زیرا دزدان اینترنتی با استفاده از آن ها کلید های خصوصی شما را می ربایند. و تمام موجودی شما را به دست می آورند. ولی صرف نظر از این که از چه کیفی استفاده می کنید باید مراقب عبارت Seed خود باشید. همچنین فکری در مورد نحوه ی نگه داری از کلید های خصوصی خود کنید. لازم به گفتن هم نیست که باید کامپیوتر و یا لپ تاپ خود را نیز در برابر انواع بد افزار ها مقاوم سازی کنید. مثلا یکی از این راه های مقاوم سازی نصب آنتی ویروس در سیستم تان است. نگه داری از کامپیوتر تان در برابر بد افزار ها مخصوصا زمانی اهمیت بیشتری پیدا می کند که بخواهید از طریق وب و اینترنت به کیف پول تان دسترسی پیدا کنید. و یا تراکنشی را انجام دهید.

دسته بندی

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.