به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

مرورگر بریو و امکان کسب درآمد

مرورگر بریو و امکان کسب درآمد

مرورگر بریو و امکان کسب درآمد از آن

مرورگر بریو در حال حاضر یکی از شناخته شده ترین ابزار برای ورود به دنیای جدید دیجیتالی محسوب می شود. و حتی برای برخی مرورگر بریو بخشی از زندگی روزانه ی آن ها شده است. اما چه طور؟ امروزه تبلیغات و انواع آن تبدیل به صنعت میلیارد دلاری شده اند. و شرکت های زیادی از تبلیغات برای اهداف خود استفاده می کنند. یکی از این اهداف فروش است. اما وجود این تبلیغات هم از طرفی نباید باعث به وجود آمدن مشکل برای مردم عادی شود. همان طور که گفتیم احتمالا شما هم نام آشنای مرورگر بریو را بار ها شنیده باشید. این مرور گر متن باز بوده و بنابر این سورس کد های آن در اختیار عموم مردم است. از دیگر مزایای این مرور گر می توان به این موضوع اشاره کرد که مبتنی بر بلاک چین است.

از طرفی هدف از ارائه ی آن نظم بخشیدن به دنیای افتضاح تبلیغات است. در مرور گر های دیگر خیلی اوقات به طور نا خواسته شاهد نمایش بی دلیل تبلیغات مزاحم خواهید بود. اما در این مرور گر اوضاع طور دیگری است. به این صورت که به ازای دیدن هر تبلیغ مبلغی به شما پرداخته می شود. این مبلغ در حکم پاداش برای بازدید تبلیغات است. چنان که گفتیم مرورگر بریو مبتنی بر بلاک چین است. پس غیر متمرکز هم هست. یعنی تحت حمایت هیچ دولت و کشوری نیست.

 

ارز
ارز های دیجیتال گوناگون

مرورگر بریو و کارایی آن

مرور گر بریو بر پایه ی کرومیوم بنا نهاده شده است. مهم ترین ویژگی این مرور گر این است که با نصب آن دیدن و یا عدم مشاهده ی تبلیغات در دست خود تان است. یعنی می توانید دیگر هیچ تبلیغی نبینید. ولی اگر دیدید پاداش آن را نیز دریافت خواهید نمود. ویژگی دیگر آن این است که نمی توان ردیابی اش نمود. پس می توان گفت به لحاظ امنیتی هم بسیار مرور گر قوی و قدرتمندی می باشد. البته بعضی تصورشان این است که مرورگر بریو در حقیقت یک نوع مسدود کننده ی تبلیغات است. ولی در واقع این مرور گر برای حفظ حریم شخصی ما تولید و ارائه شده است. زیرا همان گونه که عرض کردیم دیدن و ندیدن تبلیغات بر عهده ی خود شما است.

و می توانید اصلا تیلیغی را مشاهده ننمایید. برای این کار مختار هستید که اسکریپت‌ ها و کوکی‌ ها را هم بلوکه نمایید. ایده ی آزادی انتخاب کاربر تنها و قوی ترین نظریه ای است که مرورگر بریو بر آن بنا نهاده شده است. کاش چندین پروژه ی دیگر هم با همین نظریه ساخته می شد. تا کاربران بتوانند برای همیشه از شر تبلیغات مزاحم و شرکت های دروغگو راحت شوند. مرورگر بریو یک ساختار تعاملی برای دیدن تبلیغات خود دارد. به این صورت که می توانید از راه دیدن تبلیغات در آن به کسب درآمد هم بپردازید.

 

رابطه ی بریو و توکن BAT

اما رابطه ی این مرور گر با دنیای دیجیتالی محدود به همین جا نمی شود. زیرا رابطه ی مستقیمی با یکی از ارز های معروف دیجیتالی هم دارد. نام این ارز BAT می باشد. با دیدن تبلیغات این مرور گر می توانید ارز دیجیتالی BAT دریافت نمایید. پس از دریافت این ارز می توان با استفاده از صرافی های واسط آن را به دلار و غیره تبدیل نمود. زیرا این ارز در میان جامعه ی دیجیتالی پذیرفته شده است و ارزشمند می باشد. البته سازند گان این مرورگر به دنبال راستی آزمایی برای تبلیغات منتشر شده در آن هم هستند. در دنیای خارج از آن همیشه شاهد نمایش انواع و اقسام تبلیغات دروغین و کلاهبر داری های میلیونی و میلیاردی هستیم. اما در این بستر زمینه ای فراهم شده است تا بتوانیم شاهد تبلیغاتی باشیم که از صحت آن ها مطمئن هستیم.

با وجود چنین سیستم تعاملی ای حالا شاهد امنیت بیشتر برای کاربران و همچنین سرعت فوق العاده زیادی هستیم. زیرا وقتی دیگر خبری از تبلیغات نا خواسته نباشد. مرور گر هم زمان خود را صرف بار گذاری تبلیغات بی خاصیت نخواهد نمود. با این حساب می توان این طور موضوع سرعت را توضیح داد که سرعت نسخه ی دسکتاپ مرورگر بریو همواره دو برابر فایر فاکس و حتی کروم است. ولی در نسخه ی موبایلی اش این میزان سرعت به 8 برابر رقبا می رسد. دلیلش هم این است که وقتی تبلیغات و رد یاب های مزاحم در زمان لود شدن صفحات حذف شوند این پدیده کاملا طبیعی است.

 

تبلیغ کنند گان دسترسی به شما ندارند

با وجود این مرور گر و اقدامات امنیتی ای که فراهم نموده است. تبلیغ کنندگان نمی توانند IP شما را رد یابی کنند تا بر اساس آن بتوانند به شما تبلیغات نا خواسته ی خود شان را نمایش دهند. در حالی که می بینید دو مرورگر فایر فاکس و کروم با این که شناخته شده تر هم هستند. ولی همیشه این اجازه را به شرکت های و وب سایت های تبلیغاتی می دهند تا بتوانند شما را رد گیری کنند. و به این وسیله سود بسیار کلانی را از آن خود کنند. آقای Brendan Eich مرورگر بریو را برای اولین بار در سال دو هزار و پانزده و در شرکت بریو سافت ور ارائه نمود. البته آقای Brendan Eich را که می شناسید. او همان خالق جاوا اسکریپ است. قبلا هم به عنوان مدیریت ارشد فن آوریدر شرکت موزیلا فعالیت می کرد.

 

منفعت
نفع بریو

نفع بریو از کجا تامین می شود؟

بسیاری از مرور گر ها مانند کروم، مایکرو سافت ادج و سافاری اپل مشکلی برای تامین منافع خود ندارند. زیرا خود شان شاخه ای کوچک تر از یک پروژه ی بزرگ هستند. ولی لطلاعات زیادی در مورد نحوه ی تامین مالی شرکت بریو سافت ور نداریم. ولی شاید بتوان موضوع را این گونه توجیح نمود که در سال دو هزار و هفده اقدام به عرضه ی اولیه ی توکن معروف خود به نام BAT نمود. و به این ترتیب رکورد عجیبی در جذب سرمایه زد. به این صورت که در عرض تنها سی ثانیه توانست سی و پنج میلیون دلار سرمایه را جذب کند. منبع مالی دوم شرکت بریو سافت ور یک سوم از توکن BAT خودش است. ارزش آن در حال حاضر بالغ بر یک و نیم میلیارد دلار است.

و به این ترتیب طبق اطلاعیه ای که منتشر نمود گفت که می خواهد از این مبلغ برای احیای سیستم تبلیغاتی مخصوص به خود استفاده نماید. همچنین مرورگر بریو در داخل خود برای کاربران خود یک کیف پول مخصوص ارز دیجیتالی BAT دارد. و زمانی که کاربران تبلیغات مخصوص به این مرور گر را تماشا می کنند. پاداش حاصله مستقیما به همین کیف پوا واریز می شود. جالب تر آن که کاربران می توانند بت های خود را به عنوان هدیه به محتوای مورد علاقه ی خود هم بدهند. تا به این وسیله از آن محتوا پشتیبانی هم کرده باشند.

ولی کیف پول درون ساختی که از آن گفتیم فقط برای توکن BAT و نگه داری از آن ساخته نشده است. و می توان ارز های دیجیتالی معروف دیگری مانند بیت کوین، لایت کوین و اتریوم را هم در آن نگه داری نمود. همچنین کسانی که دارای کارت های اعتباری هم هستند می توانند از طریق سیستم Uphold اقدام به کمک های مالی به این شرکت کنند.

 

تنظیمات

جزو یکی از تنظیمات مرورگر بریو می توان به این اشاره نمود. که توانایی تنظیم یک دوره ی زمانی خاص و یا یک ماهه را دارد. تا بتوانید به صورت تماما خودکار یک میزان مشخص بت را هدیه بدهید. این مقدار را می توانید تعیین کنید که دقیقا بین کدام وب سایت ها تقسیم شود. می توان در این مرور گر دو مدل تبلیغات را معرفی نمود. یکی مربوط به تبلیغات خود کاربران است. و دیگری مربوط می شود به تبلیغات ناشران. اول به تبلیغات کاربران می پردازیم. ذات تبلیغات در این مرور گر اختیاری است. پس اگر نمی خواهید شاهد تبلیغ خاصی باشید، می توانید آن را بلوکه کنید. تا نمایش مجدد آن را نبینید. و به همین ترتیب نیازی نخواهد بود تا هزینه ی اشتراکی را هم  بابت چنین سرویسی دریافت نمایید.

به این ترتیب فرصت بسیار جالبی برای شرکت ها هم به وجود خواهد آمد؟ چگونه؟ به این صورت که شرکت ها هم این توان را خواهند داشت تا فقط بر روی بازار هدف خود کار کنند. تبلیغات آن ها دیگر به همه ی مردم نشان داده نخواهد شد. اعم از این که این تبلیغات به درد آن ها می خورد یا خیر؟ بنابر این می توان اطمینان حاصل نمود که منابعی که برای تبلیغات در نظر گرفته اند به هدر نخواهد رفت. همچنین این مدل هفتاد به سی انجام می شود. یعنی هفتاد درصد عواید تبلیغات به کاربران و بینندگان تبلیغ می رسد. و سی در صد بقیه هم به خود مرورگر بریو تعلق می گیرد.

 

ناشر
ناشران

تبلیغات ناشران

کسانی که در کار تولید محتوا برای اینترنت هستند برای این که بتوانند به فعالیت خود ادامه دهند مجبور به تبلیغ هستند. از طرفی هم گفتیم مرورگر بریو جای تبلیغات نیست؟ پس بریو چه طور به آن ها کمک می کند؟ روش این مرور گر برای پاداش دهی و کمک به ناشران آنلاین کاملا متفاوت است. سیستم پاداش دهی بر دو اصل نمایش تبلیغات بریو و کمک های مالی استوار است. در این حالت هم هفتاد درصد از درآمد تبلیغات متعلق به خود ناشران آن است. و از سی در صد باقی مانده پانزده درصدش برای کاربر ها و پانزده درصد دیگر هم به مرورگر بریو می رسد. آگوست همین امسال این مرور گر نسخه ی جدیدی ارائه نمود. که دارای ویژگی منحصر به فردی بود.

این ویژگی به این صورت بود که شما می توانستید حتی به کاربران توئیتر نیز مقداری توکن بت اعطا نمایید. زمانی که مرور گر نسخه ی ویندوزی را به روز رسانی نمایید. یک آیکون به همراه لوگوی خود بت را در زیر تمام توئیت ها خواهید دید. و زمانی که روی آن کلیک کنید می توانید مقدار بت مورد نظر را به کاربر بسپارید. شایان ذکر است که جدیدا حتی می توانید از چنین ویژگی ای در دو شبکه اجتماعی ردیت و ویمیو هم استفاده نمایید.

 

برای دریافت توکن بت باید چه کرد؟

خیلی راحت می توانید اول کیف پول خود را ایجاد نمایید. از قسمت Brave Rewards. همان گونه که گفتیم مرورگر بریو تبلیغات را به صورت اتوماتیک غیر فعال می کند. بنابر این می توانید نمایش تبلیغات را فعال کنید. تا از دیدن آن ها سودی عاید شما گردد. آزادی کاربران برای کاربران بریو خیلی مهم است. بنابر این اگر نیازی به دریافت پاداش ندارید و می خواهید بدون دغدغه به وب گردی خود تان برسید می توانید این بخش را همچنان غیر فعال نگه دارید. و در عین حال اگر می خواهید به شخص خاصی هم کمک مالی نمایید. می توانید این کار را با توکن بت انجام دهید. و یا اگر می خواهید به کسب درآمد بپردازید که باید همان تبلیغات را ببینید.

 

حال توکن بت چیست؟

بت یک نوع ارز دیجیتالی و مخفف سه کلمه ی Basic Attention Token است. همچنین تنها توکن رسمی بریو است. اگر چه همان گونه که گفته شد می توانید در کیف پول ایجاد شده در بریو ارز های دیگری را هم نگه داری نمایید. ولی ارز دیجیتال اصلی این مرور گر همان بت می باشد. سلبق بر این دو شرکت گوگل و فیسبوک مسیر تبلیغات را هدایت می کردند. اما حالا این مرور گر به وسیله ی توکن مخصوص خود بت به اعتماد سازی میان کاربران و شبکه و همچنین امور تبلیغاتی می پردازد. تصور کنید همین دو شرکت گوگل و فیسبوک به تنهایی هفتاد و سه درصد از کل محتوای تبلیغاتی را هدایت می کنند. ولی تیم توسعه ی بت می خواهد وضعیت بازار تبلیغات را کمی بهبود ببخشد.

بد نیست که بدانید بت بر پایه ی استاندارد ERC20 و بستر اتریومی تولید شده است. خود وب سایت بت در مورد توکن خود می گوید این توکن یک اوراق بهادار یا یک کالا نیست. و تنها وسیله ای برای انجام مبادلات می باشد. روش کار هم به این صورت است که شرکت های تبلیغاتی، تبلیغات خود را پس از ساختن با توکن های بت که قفل شده اند پیوند می زنند و به مرور گر می فرستند. کاربر ها هم پس از دیدن هر یک از این تبلیغات مقداری از این توکن ها را دریافت می نمایند. این فرایند توسط قرارداد های هوشمند انجام می پذیرد. سپس خود مرورگر بریو هم بخشی از این توکن ها را به صورت کارمزد دریافت می کند. و هر چیز که باقی بماند هم به ناشران تبلیغات تعلق می گیرد.

 

زرین
روش خرج کردن توکن ها

روش خرج کردن توکن ها

تا به این جا که روش جمع نمودن توکن ها را آموختیم. حال بیایید ببینیم خرج کردن شان به صورت انجام پذیر است. خب به سه طریق می توانید توکن هایی را که کسب نموده اید خرج کنید. اولین روشش این است که آن را به تولید کنندگان محتوا بدهید. همچنین برخی از مقالات هم در این میان بسیار ممتاز است و دست هر کسی هم به آن ها نمی رسد. بنابر این برای دیدن و مطالعه ی آن ها باید مقداری توکن خرج کنید. گاهی هم که به دنبال عکس های باکیفیتی هستید باید توکن خرج کنید. سیستم توکن های بت به این صورت فعالیت می کند که با پرداخت توکن ها به انواع مطالب می توانید به آن ها در واقع امتیاز دهید. اگر هم که توکنی را خرج ننمودید احتمالا از آن محتوا خوش تان نیامده است.

و به نظر تان ارزش خرج کردن توکن اضافه ای در مرورگر بریو نداشته است. این سه مدل را بهتر شرح خواهیم داد. مدل اول این است که به ازای توجه و تمرکزی که بر روی تبلیغات صرف می کنید. توکن به دست می آورید. کاهش درآمد ناشران که قبلا کم بود، حالا به واسطه ی این روش بالا تر می رود و آن ها نیز به تولید محتوای باکیفیت تر می پردازند. آگهی دهند گان هم جامعه ی هدف خود را بهتر و بهتر خواهند شناخت و تبلیغات هدف مند تری را نیز ارائه خواهند نمود. در حقیقت مرورگر بریو بستری برای خرید و فروش محتوا و اطلاعات شده است.

 

دیدن تبلیغات چه قدر به شما سود می رساند؟

جالب است بدانید که این تبلیغاتی که این همه از آن دم می زنیم در همه ی کشور ها هم به نمایش در نمی آیند. مثلا کشور پر افتخار ما در این زمینه هم اول است و حتی تبلیغات هم در آن دریغ می گردد. خب به راحتی می توان فهمید که توکنی هم نصیب کاربران ایرانی نخواهد شد. چون ایرانی هستیم. در این شرایط بد نیست که یک استارت آپ ایرانی چنین پروژه ای را هم بومی سازی نماید. مانند اسنپ که نسخه ی داخلی اوبر است. با تمام این توضیحات ذکر این نکته نیز لازم می نماید که گاهی به صورت رایگان مقداری توکن بین تمامی کاربران توزیع می گردد. پس اگر وقتی به کیف پول تان سر زدید و بدون تبلیغ دیدن مقداری توکن درون آن یافتید، خیلی هم تعجب نکنید. این یک مورد حتی شامل حال ما ایرانی ها هم می گردد.

خود موسس این مرور گر و شرکت بریو سافت ور مقدار هفتاد دلار در سال را برای بینندگان تبلیغات تخمین زده است. البته گفته است که این مقدار تا اواخر سال دو هزار و بیست به دویست و بیست دلار در سال هم خواهد رسید. بیشتر شبیه یک پول کارت شارژ به نظر می رسد. ولی همین هم بد نیست. شاید دویست و بیست دلار یا هفتا دلار برای یک ماه خوب بود. اما برای یک سال … خود تان می دانید. به هر حال همان بهتر که از این نظر هم تحریم هستیم.

 

مرورگر بریو
برداشت توکن های بت از مرورگر بریو ناشران

برداشت توکن های بت از مرورگر بریو

تا همین چند وقت پیش هم اگر تبلیغاتی را از طریق مرورگر بریو می دیدید و توکنی به دست می آوردید. نمی توانستید آن را برداشت کنید. و تنها حق داشتید که در چرخه ی خود مرورگر بریو از آن استفاده نمایید. یعنی فقط این امکان برای شما وجود داشت که بتوانید این توکن ها را به کس دیگری به عنوان ناشر محتوا هدیه بدهید. اما مرداد ماه همین امسال بود که انجمن بریو اعلام کرد. کاربرانی که از نسخه ی Brave Nightly  استفاده کنند و یا تولید کننده ی محتوا در آن باشند. می توانند توکن های بت خود را برداشت نمایند. به چه صورت؟ اول باید یک حساب کاربری در آپ‌ هلد ایجاد می کردند و فرایند برداشت را در آن تایید می نمودند. سپس می توانستند توکن های خود را از مرورگر بریو برداشت نمایند.

ضمنا برای این که یک تولید کننده ی محتوا شناخته شوید ابتدا باید یکی از موارد زیر را داشته باشید: وب ‌سایت، کانال یوتیوب، کانال ویمیو و یا کانال توییچ (Twitch). آپ هلد یک سرویس نگه دارنده ی واسط است. کارش هم مدیریت کیف پول مرورگر بریو است. برای همین هم اگر می خواهید توکن بت خود تان را برداشت نمایید اول باید چنین حساب کاربری ای در آپ هلد داشته باشید. توسط آپ هلد قادر خواهید بود هم توکن بت خود را برداشت کنید و هم آن را به پول نقد تبدیل کنید. از این نظر می توان گفت که آپ هلد چیزی شبیه به یک صرافی است. که درون خود مرورگر بریو تعبیه شده باشد. ضمنا توسط آپ هلد می توانید توکن های خود را به اتریوم هم تبدیل کنید و یا آن ها را به صرافی ها منتقل نمایید.

 

چه صرافی هایی با مرورگر بریو فیکس هستند؟

البته صرافی هایی که از این توکن پشتیبانی نمایند. همچنین می توانید توسط همین صرافی ها آن را به پول نقد و یا هر ارز دیجیتال دیگری نیز تبدیل نمایید. این وسط یک موضوع مهم در مورد آپ هلد وجود دارد. آن هم این که برای ایجاد حساب کاربری در آن اول باید فرایند احراز هویت را سپری کنید. و آن هم توسط KYC. با این حساب نمی توان به طور ناشناس وارد این سیستم شد و اقدام به برداشت و یا انتقال توکن ها نمود. چه تضاد عجیبی! ابتدای همین مقاله ما عنوان نمودیم که سیاست کلی مرورگر بریو بر نا شناس بودن و امنیت کاربران است. پس این دیگر چه روشی است؟ هنوز هیچ کس نوانسته به این تضاد پاسخ بدهد. مرورگر بریو مدام در حال به روز رسانی های متنوع و اضافه نمودن امکانات جدید است.

مثلا شرکت بریو سافت ور اذعان نموده که قصد دارد چندین مدل کیف پول شناخته شده را به این مرور گر اضافه کند. تا فرایند تبادلات تسهیل گردد. همچنین اعلام نموده است که کمی دیگر تمامی کاربران خواهند توانست برداشت های خود شان را از مرورگر بریو انجام بدهند. آن هم آزادانه. احتمالا منظور شان ایرانی ها نبوده اند. خود تیم بریو گفته که مرور گر شان تا به الآن بیش از بیست میلیون بار دانلود شده است. و هر ماه پنج و نیم میلیون کاربر فعال به جمع آنان اضافه می گردد. به نسبت کل بیست درصد از تمام آن ها کاربران ویندوزی هستند. و هشتاد درصد بقیه نیز کاربران موبایلی می باشند.

آخرین خبر هم این که شرکت HTC طی قرار دادی که با تیم مرورگر بریو بسته است، از ماه دسامبر گذشته این مرور گر را به طور پیش فرض روی تمام گوشی های خود نصب می نماید. پس به همین ترتیب تعدد کاربران صورت می پذیرد.

 

مرورگر بریو
ویژگی های بریو

آیا بریو ویژگی های دیگری هم دارد؟

بله شک نکنید. که دارد. اول این که می توانید هر افزونه ای را که بر روی مرور گر گوگل کروم نصب می شود، روی مرورگر بریو نیز نصب نمایید. دوم این که به تازگی دارک مود و یا همان حالت شب نیز به آن اضافه شده است. سوم این که می توان از پروژه ی Tor هم در مرورگر بریو بهره جست. و به این وسیله آدرس آی پی شما و موقعیت مکانی تان هم به صورت ناشناس باقی خواهد ماند. مورد چهارم مربوط به این می گردد که توسط این مرور گر حملات فیشینگ هم بسیار محدود می گردد. و همچنین بدافزار های مخرب نیز به خوبی شناسایی می شوند. مانند این که روی مرور گر تان یک اسکنر اینترنتی خواهید داشت.

 

بریو به چه منظور ارائه شد؟

برای ایجاد یک دگر دیسی در صنعت تبلیغات و پیدا کردن مخاطبان هدف. مرورگر بریو بسیار سریع تر از دیگر مرور گر ها می باشد. بنابر این زمان و هزینه های مان ذخیره خواهد شد و به هدر نخواهد رفت. و در آخر این که تبلیغات بالاخره در این مرور گر قانون مند شد.

درباره ما

زرین اکسچنج، یکی از بزرگترین سیستم های نقل و انتقال ارزهای دیجیتال با سابقه 5 ساله و پشتیبانی 24 ساعته می باشد.

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.