به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

پروژه آپ لیبرا کلاهبرداری یا واقعیت؟

پروژه آپ لیبرا کلاهبرداری یا واقعیت؟

پروژه آپ لیبرا کلاهبرداری یا واقعیت؟

پروژه آپ لیبرا پروژه ای است که طی آن ارز دیجیتال مخصوص شرکت فیسبوک را به طور جعلی معرفی گردید. کلاهبرداران هم که همیشه به دنبال فرصت هستند آن را مغتنم شمرده و اقدام به طرح های کلاهبرداری جدیدی نمودند. در این مقاله به UPLibra خواهیم پرداخت. پروژه ی کلاهبرداری ای که طی آن حتی برخی کاربران ایرانی نیز گرفتار شدند. پروژه آپ لیبرا حتی یک وب سایت هم به نام خود ثبت دارد. آدرس این وب سایت uplibra.io می باشد. طی پروژه آپ لیبرا به برخی از کاربران که عده ای از آن ها ایرانی هم بودند، وعده ی اختصاص لیبرای مجانی داده شد. به کاربران گفته شده بود که با ثبت نام در پروژه آپ لیبرا می توانند سه عدد توکن رایگان لیبرا دریافت کنند.

و به همین ترتیب به راحتی امکان فیشینگ و به تبع آن دزدیده شدن اطلاعات هم وجود دارد. همین چند وقت قبل چنین طرحی را برای ارز دیجیتالی تلگرام هم درست کرده بودند. که طی آن خیلی از اطلاعات به سرقت رفته بود. شایان ذکر است که آدرس وب سایت رسمی لیبرا چیزی به غیر از آدرس یاد شده است. و به هیچ عنوان هم قول و وعده ی اعطای توکن رایگان را نداده است. و شرکت فیسبوک نیز یک کمپین برای بر اندازی چنین طرح هایی به راه انداخته است. کمپین یاد شده در دو اپ اینستاگرام و خود اپ رسمی فیسبوک است. تا به این وسیله با پروژه آپ لیبرا هم مقابله شود.

 

توکن
بلاک چین لیبرا

پروژه آپ لیبرا یا پروژه لیبرا؟

فیسبوک یکی از جدید ترین و تازه ترین پروژه های خود را به نام Libra رو نمایی کرد. این پروژه به ارز دیجیتالی اشاره دارد که پشتوانه آن یک نوع پول ملی مانند دلار خواهد بود. از این ارز دیجیتالی جدید می توان در اپ هایی مانند خود اپ اصلی فیسبوک و اینستاگرام و واتساپ استفاده نمود. تا پرداخت ها تسهیل گردند. البته این پروژه به احتمال زیاد تا سال دو هزار و بیست هم بهره برداری نشود. چه برسد به این که کسی بتواند توکن آن را ببیند. حال تصور کنید در چنین شرایطی یک وب سایت به نام پروژه آپ لیبرا معرفی می شود و می خواهد توکن های فیسبوک را به رایگان میان مردم عرضه نماید.

توکن هایی که خود فیسبوک هم هنوز به کسی ارائه نداده است. حتی هنوز هم هیچ اطلاعات پایه ای و موثقی در مورد لیبرا و توکن آن وجود ندارد. و در حد فقط یک خبر باقی مانده است. خب گفتیم که آدرس وب سایت اصلی لیبرا کاملا متفاوت است. libra.org آدرس اصلی این پروژه است. و هیچ ربطی هم به پروژه آپ لیبرا ندارد و فیسبوک نیز آن را تایید نمی نماید.

 

بیایید Uplibra را بهتر بشناسیم

این وب سایت ظاهری شبیه به لیبرای اصلی دارد. و ادعا می کند که تعداد یک میلیون واحد لیبرا را قصد دارد به طور رایگان بین کاربرانی از تمام جهان تقسیم کند. روش کار هم در این وب سایت کلاهبردار به این صورت است که از شما می خواهد که در ابتدا در آن ثبت نام نمایید و اطلاعات خود تان را وارد کنید. سپس به شما سه واحد لیبرا تعلق می گیرد. بعد از آن از شما می خواهد که برای کسب لیبرای بیشتر از دوستان خود نیز دعوت کنید تا به وسیله ی کد دعوت اختصاصی شما به پروژه آپ لیبرا بپیوندند. این کد مخصوص شما است. و هر کس از طریق آن ثبت نام کند درصد دیگری هم لیبرا به شما تعلق می گیرد.

به این ترتیب شما هیجان زده می شوید. و تلاش می کنید تا افراد بیشتری را از طریق لینک اختصاصی خود تان به پروژه آپ لیبرا دعوت کنید. ولی در واقع شما خود تان در حکم یک طعمه هستید که وظیفه دارید فقط افراد بیشتری را به این چاه بیندازید. زمانی که ثبت نام شما در این پروژه به پایان رسید، روی صفحه خواهید دید که سه واحد لیبرا به شما تعلق گرفته است. اما این فقط یک عدد است. و هیچ توکنی به هیچ کس منجمله شما تعلق نگرفته است. از دیگر وعده های وسوسه بر انگیز این پروژه این است که کمی بعد این پروژه به صورت کامل راه اندازی خواهد گردید. سپس شما می توانید لیبرای خود را مانند سایر ارز های دیگر به پول نقد و یا بیت کوین و غیره تبدیل کنید. آن هم در صرافی های معتبر.

 

فیشینگ
فیشینگ با پروژه ی دروغین

هدف اصلی این پروژه چیست؟

در حقیقت کسانی که پروژه آپ لیبرا را راه اندازی نموده اند در نظر دارند تا یک لیست ایمیل کامل و جامع از کاربران تهیه نمایند. تا به این وسیله بتوانند کلاهبرداری های بعدی خود را راحت تر انجام بدهند. آن ها با استفاده از ایمیل های به دست آمده پروژه های دیگری را نیز راه اندازی خواهند نمود. شاید هم بخواهند از این ایمیل ها برای انجام فیشینگ استفاده کنند. تا اطلاعات کاربران را به سرقت ببرند. فیشینگ همان طور که در یکی از مقالات همین وب سایت آورده ایم به جعل آدرس های اینترنتی می گویند. و شخص کلاهبردار از این طریق اطلاعاتی مانند نام کاربری، گذر واژه، اطلاعات حساب بانکی را از شما به سرقت می برد.

جالب تر این که یک قسمت از این وب سایت مربوط به این است که شما می توانید با اکانت فیسبوکی خود وارد آن شوید. و به راحتی اطلاعات حساب کاربری فیسبوک خود را در آن وارد می کنید. البته در حالت عادی هم که اقدام به ثبت نام می کنید برخی اطلاعات مهم شما به سرقت می روند. که قابل استفاده در جاهای دیگری هستند.

 

از این مقاله چه فهمیدیم؟

پروژه آپ لیبرا و سایر پروژه هایی که ادعا می کنند به شما توکن رایگان در ازای ثبت نام می دهند، کاملا کلاهبرداری هستند. پس مراقب باشید. عرضه ی اولیه برای هر توکن شامل این می شود که شما سرمایه گذاری کنید و مبلغی را حتما بپردازید. نمی توان انتظار داشت که در عرضه ی اولیه توکن های رایگان به مردم و کاربران شبکه های اجتماعی مختلف تعلق بگیرد. گاهی ممکن است این شبکه ی اجتماعی فیسبوک باشد. گاهی هم ممکن است که تلگرام باشد. بنابر این همیشه قبل از این که کاری در مورد جمع آوری ارز های دیجیتالی انجام دهید اول تحقیقات اولیه ای انجام بدهید. اغلب این پروژه ها به شما وعده ی رسیدن به سود های کلان و نجومی را می دهند. پس دندان طمع را بکشید و به دنبال به دست آوردن ثروت از راه های منطقی تر باشید.

درباره ما

زرین اکسچنج، یکی از بزرگترین سیستم های نقل و انتقال ارزهای دیجیتال با سابقه 5 ساله و پشتیبانی 24 ساعته می باشد.

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.