به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

تراکنش کانفرم نشده بیت کوین و عاقبت آن

تراکنش کانفرم نشده بیت کوین و عاقبت آن

تراکنش کانفرم نشده بیت کوین چیست؟

بیایید با این سوال شروع کنیم. تراکنش کانفرم نشده بیت کوین چه نوع تراکنشی است؟ اگر این مطلب را می خوانید حتما تا به حال یک تراکنش ارز های دیجیتالی انجام داده اید. مخصوصا تراکنش بیت کوین. در برخی موارد ممکن است تراکنش شما کانفرم هم نشود. در این مواقع تراکنش شما توسط ماینر ها تایید نشده است. پس زمانی که یک تراکنش مانند تراکنش بیت کوین تایید نشود در حقیقت نا تمام و کانفرم نشده است. زمانی که اقدام به انتقال یک مقدار ارز دیجیتالی می کنید، حتما باید تراکنش شما توسط یک عده ماینر تایید گردد. وگرنه نا تمام می ماند. حالا بیایید ببینیم در این حالت چه می توان کرد؟ ولی قبل از پاسخ به این سوال باید بدانید که خود ماینر ها هم با تایید تراکنش های من و شما خود شان هم مقداری بیت کوین به دست می آورند.

این مقدار به دست آمده را کارمزد آن ها می نامیم. خب با این حساب اگر کارمزد بیشتری به ماینر ها و استخراج کننده ها برسد. تراکنش شما را زود تر تایید می کنند. زیرا این موضوع می تواند یک جنبه ی انتخابی هم داشته باشد. با این حساب ترجیح استخراج کنندگان بیت کوین تایید تراکنش ها با کارمزد بیشتر است. تکلیف بقیه ی تراکنش هایی که کارمزد شان کمتر است چه می شود؟ هیچ. در صف انتظار باقی می مانند تا یکی پیدا شود و بالآخره تایید شان کند.

 

صف
صف انتظار تایید

تراکنش کانفرم نشده بیت کوین چه دلایلی دارد؟

برای تراکنش کانفرم نشده بیت کوین سه دلیل وجود دارد. اول آن که شبکه ی بیت کوین حد اقل ده دقیقه زمان می خواهد. تا تراکنش شما را در درون یک بلاک جای بدهد. دلیل دوم این است که اگر کارمزد تراکنش شما کم باشد باید کمی بیشتر صبر کنید. زیرا به احتمال زیاد به صف انتظار رفته است. تا تایید گردد. دلیل سوم هم می تواند شلوغ بودن شبکه ی بیت کوین باشد. که باعث می شود تراکنش بیت کوین دیر تر کانفرم شود.

 

آیا می توان تراکنش بیت کوین را پیگیری نمود؟

شاید تراکنش کانفرم نشده بیت کوین داشته باشید. هول نکنید. اگر تراکنش بیت کوین شما هنوز کانفرم نشده است اول باید صبور باشید. گفتنی است که بعضی از صرافی ها که باید تراکنش شما را به شبکه بفرستند کمی تعلل به خرج می دهند. با این حساب شاید این وقفه ی زمانی به یک هفته هم برسد. تا تراکنش شما وارد شبکه شده و سپس مورد تایید ماینر ها واقع شود. در این حالت دو سرنوشت مختلف در انتظار تراکنش شما است. یا با صبر کردن شما تراکنش آخر سر انجا می شود. و یا این که از سوی شبکه منقضی اعلام می گردد. در این صورت هم مبلغ انتقالی شما به همان کیف پول خود تان بر خواهد گشت.

پس جای نگرانی نیست. در خصوص زمان باز گشت بیت کوین هم نمی توان عدد دقیقی را گفت. اما ممکن است چیزی بین دو تا سه هفته به طول بینجامد. البته یک راه هم این است که خود تان از ماینر ها بخواهید تا تراکنش تان را تایید کنند. خب خبر خوشحال کنند ای است. اما چه طور امکان دارد؟ برای این کار باید به انجمن بیت کوین تاک بروید. همچنین می توانید به viabtc.com و یا coinb.in و یا blockchain.com بروید. و در آن جا از آن ها بخواهید تراکنش تان را مورد تایید قرار دهند.

 

اسکمر
دکمه اسکم

اسکمر ها گول تان نزنند

گفتیم می توانید خود تان از استخراج کنند گان بخواید تا زود تر تراکنش شما را تایید. کنند. و چند وب سایت را هم برای این کار به شما معرفی نمودیم. اما وب سایت هایی هم این وسط هستند که ادعا می کنند می توانند کار تان را راه بیندازند. حواس تان باشد برخی از آن ها اسکمر هستند. اگر می خواهید وضعیت فعلی تراکنش خود را مشاهده نمایید باید به بلاک اکسپلورر بروید و آن را پیگیری کنید.

 

چگونه تراکنش ما گیر نکند و تایید شود؟

اگر می خواهید تراکنش تان زود تر تایید شود. و یا این که در شبکه گیر نکند و دست آخر منقضی نگردد. سعی کنید مقدار منصفانه ای کارمزد برای تایید آن در نظر بگیرید. خساست به خرج ندهید. برخی از کیف پول ها و حتی صرافی ها این امکان را ندارند تا بتوان مقدار کارمزد را توسط آن ها تایید نمود. اگر چنین حالتی برای شما هم پیش آمده است، صرافی خود را تغییر دهید. زیرا در این مواقع مشکل برای تان به وجود می آید. در مورد کیف پول هم همین طور است. می توانید کیف پول تان را عوض کنید. و از کیف پول دیگری استفاده نمایید. تا دیگر اسیر یک تراکنش کانفرم نشده بیت کوین نشوید. به هر حال اگر همین الان که این مقاله را می خوانید یک تراکنش کانفرم نشده بیت کوین دارید تنها کاری که می توانید انجام بدهید صبر کردن است.

درباره ما

زرین اکسچنج، یکی از بزرگترین سیستم های نقل و انتقال ارزهای دیجیتال با سابقه 5 ساله و پشتیبانی 24 ساعته می باشد.

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.