به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

ایاس (EOS) چیست و چگونه کار می کند؟

ایاس (EOS) چیست و چگونه کار می کند؟

از ایاس چه می دانید؟

از آمدن ارز دیجیتالی ایاس مدت زیادی نمی گذرد. ولی با این حال جزو محبوب ترین ارز های دیجیتالی به شمار می آید. شرکت بلک وان شرکتی بود که در آغاز خرید و فروش ملک انجام می داد. اما بعدا ایاس را به دنیا معرفی نمود. اگر ندانید که ایاس چیست. شاید خیلی هم نخواهید که در تبادلات تان از آن استفاده کنید. اما در این مقاله به معرفی کامل آن خواهیم پرداخت. شاید به این وسیله شما هم بیشتر نسبت به انجام تبادلات خود با ایاس مبادرت ورزید.

 

ارز
شکل گیری ایاس

ایاس چه زمانی به وجود آمد؟

سازنده ی اولیه ی شرکت بلک وان فردی به نام براندن بلومر بود. در آن روز های اول او مشغول فعالیت در یک پروژه ی کاملا عادی بود. این پروژه یک نوع بلاک چین جدید بود. از جمله ی توسعه دهندگان این ارز دیجیتالی می توان به لیمر استوی ( خالق استیم – Steam) و دانیل لارمیر ( بنیان گذار بیت شیرز – Bitshares) اشاره کرد. این شرکت با وجود این که ارز دیجیتالی بومی مخصوص به خود را دارد. ولی همچنان سهمی در گسترش چندین پروژه دیگر هم دارد. خود لیمر استوی می گوید: از گذشته حقیقتی را جستجو می کردم. مقصود من اجرای تعادل در تکنولوژی بوده. تمام سعی خود را می کنم تا پروژه ی ایاس را متبلور تر نمایم. و از قرار دادن تمرکز بر روی سایر پروژه ها صرف نظر می کنم.

بیست و ششم ژوئن سال دو هزار و هفده عرضه ی اولیه ی این پروژه شروع شد. و تا یکم ژوئن سال دو هزار و هجده ادامه داشت. یعنی دقیقا سیصد و پنجاه روز. اگر واقع بین باشیم این طولانی ترین مدت عرضه ی توکن ها از آغاز تا کنون بوده است. و در نوع خود رکوردی به حساب می آید. بالای یک میلیارد دلار طی این مدت سرمایه جذب شد. و به این صورت می توان این عرضه را موفق ترین عرضه ی اولیه نامید.

 

ارز دیجیتالی EOS بر بستر اتریوم

باید بدانید که در ابتدا توکن های ایاس در بستر اتریوم تولید می شدند. یعنی همان روز های ابتدایی در زمان عرضه ی اولیه. بنابر این هر کس که کیف پول اتریومی داشت. می توانست ارز دیجیتالی ایاس را نیز در همان کیف ذخیره کند. در تاریخ ژوئن دو هزار و هجده شبکه ی اصلی هم آماده شد. و تمامی توکن ها در همان شبکه قرار گرفتند. هنوز هم برخی تصور می کنند که ایاس روی بستر اتریوم است. این تصور کاملا اشتباه است.

 

هدف
هدف پروژه

هدف پروژه چیست؟

بنیان گذاران این پروژه به ارز های دیگر و وعده های ناتمام آن ها نظر کرده اند. و می خواهند تمام وعده های ارز های دیگر را که عملی نشده است. عملی نمایند. مثلا بحث امنیت پروژه ی بیت کوین به علاوه ی عملکرد محاسباتی اتریوم را. حال تصور کنید تمام این ویژگی های خاص در یک پلتفرم بسیار ساده و کاربر پسند ارائه شود. EOS دو ادعای جالب توجه دارد. یکی این که هیچ کارمزدی در آینده برای تمام تراکنش ها وجود نداشته باشد. و دیگر آن که بتوان میلیون ها تراکنش را در کسری از ثانیه انجام داد. خب این ها همان ویژگی های پول های واقعی است.

 

ویژگی های پروژه چیست؟

پروژه ی بزرگی مانند بیت کوین می تواند در هر ثانیه تنها هشت تراکنش را انجام دهد. اما EOS در پی این است که این تراکنش ها را در طول ثانیه نا محدود نماید. خب این ویژگی خیلی شگفت آور است. یعنی هیچ صف انتظار انجام تراکنشی وجود نخواهد داشت. برای انجام این کار پردازش موازی انجام خواهد گرفت. اگر ظرفیت و قدرت پردازش ها باز هم بالا تر برود. و اگر اطلاعات به صورت غیر همزمانی صورت بپذیرد. انجام چنین کاری هم در آینده ممکن خواهد بود. توسط این پروژه می توان حساب هایی را که قبلا هک شده اند را نیز بازیابی نمود. یعنی دزدی به دزدی. همچنین می توان در این پروژه از روش های متنوعی برای احراز هویت بهره جست.

در سیستم اقتصادی و روند های مالی آن تورم پنج درصد لحاظ شده است. با این درصد از تورم می توان به رشد و توسعه ی بیشتر شبکه در آینده هم امید وار بود. ضمنا می توان حساب های کاربری متفاوتی در این پلتفرم ایجاد نمود. که تا هر کدام هم می توانند سطح متفاوتی هم نسبت به دیگری داشته باشند. هر برنامه ای که روی شبکه ی اصلی این پروژه ساخته شود. نیاز به هیچ گونه پرداخت هم نخواهد داشت. یعنی خود شرکت ها می توانند چگونگی کسب درآمد شان را معین کنند.

 

نرخ
نرخ ایاس

چطور ایاس بخریم؟

می توانید این ارز دیجیتالی را از بایننس هم خریداری نمایید. به ارز های واقعی مانند یورو و دلار فیات می گوییم. اگر از یکی از این ارز های واقعی استفاده می کنید. باید با سیستم هایی هم کار کنید که از این ارز ها پشتیبانی نمایند. و حساب خود را باز کنید. بعد از این که حساب تان را برای این ارز ها باز نمودید. باید حساب بانکی خود را به اکانت خود وصل نمایید. بعد باید بیت کوین بخرید. حال به بایننس بروید و در آن جا بیت کوین تان را به EOS تبدیل نمایید. اگر چه شاید نتوانید راه بهتری را برای خرید EOS پیدا کنید. اما ارز استفاده در تبادلات تان را دارد.

 

این ارز را در چه چیزی ذخیره نماییم؟

می توانید از کیف پول Greymass استفاده کنید. زیرا Greymass مورد وثوق اغلب کاربران این ارز می باشد. کیف دیگری که حرفه ای ها از آن استفاده می کنند Simplros است. دلیل انتخاب اسمش را هم که می توان حدس زد. این کیف پول رابط کاربری بسیار ساده ای دارد. و اذیت تان نمی کند. بنابر این می توانید از این آپشن استفاده نمایید. کیف پول بعدی می تواند کیف CLI باشد. CLI مخفف سه کلمه ی Command Line Interface است. این کیف یه صورت متن باز ارائه شده است. و خیلی پیشرفته تر است. ارائه دهنده ی آن هم همان بلک وان است. ممکن است بواهید این ارز را تحلیل نمایید. در این صورت می توانید به بررسی هفتگی آن در بازار های جهانی بپردازید.

 

آلت کوین
کریپتو

از این مقاله چه یاد گرفتیم؟

با این که ایاس تا حدودی عجیب به نظر می رسد. آن هم به خاطر ویژگی هایی که دارد. اما داشتن چهار میلیارد دلار پشتوانه ی آن باعث می شود خیال ما نسبت به این پروژه راحت تر باشد. نظر شما در مورد این ارز دیجیتالی هر چه که باشد. دیر یا زود استفاده از آن و پلتفرمش همه گیر خواهد شد.

دسته بندی

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.