به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

روش محاسبه درآمد استخراج بیت کوین با توجه نرخ هش و هزینه ها

روش محاسبه درآمد استخراج بیت کوین با توجه نرخ هش و هزینه ها

نحوه ی محاسبه درآمد استخراج بیت کوین

نحوه ی محاسبه درآمد استخراج بیت کوین موضوع مهمی در فرایند این کار است. و اهمیت آن زمانی بیشتر هم می گردد که بدانید مدام سختی شبکه بالا تر هم می رود. و حدس زدن بلاک ها در بلک چین مشکل تر می شود. داشتن درآمد در چنین حالتی به چیز های متفاوت و متغییری بستگی دارد. مثلا برای محاسبه درآمد استخراج بیت کوین باید یک مبانی و اصولی را در همان ابتدا بدانید. این مبانی هم به خودی خود به این مربوط می گردد که اصلا شما از چه روشی برای ماینینگ می خواهید بهره ببرید. با ادامه ی این مبحث خواهید دانست که محاسبه درآمد استخراج بیت کوین به چه صورت انجام می پذیرد.

 

محاسبه
محاسبه

دانستن مبانی و اصول محاسبه درآمد استخراج بیت کوین

در صورتی که می خواهید به محاسبه درآمد استخراج بیت کوین بپردازید. نیاز است که به مواردی که در ادامه آورده خواهد شد توجه کنید. اول آن که اصلا قیمت خود ماینر و ای سیک چه قدر است. سپس باید هزینه ی برق منطقه ی خود تان را محاسبه کنید. این که این هزینه برای ماینر شما چه قدر خواهد بود؟ مثلا باید بدانید برای 1 کیلو وات ساعت مصرف برقی که دستگاه استخراج کننده ی شما دارد چه قدر باید پول پرداخت کنید. همچنین این که هزینه ی تجهیزات و وسایل جانبی این دستگاه هم چه قدر است نیز مهم است. حتی در این حالت قطعه ی مهمی که وظیفه ی تامین قدرت دستگاه را بر عهده دارد نیز از اهمیت بسیار بالاییی برخوردار است. مورد بعدی این است که خود تجهیزات شبکه ی استخراج می خواهند چه قدر باشند. یا هزینه ی اینترنت چه قدر است.

البته ما لوازم دیگری را هم نیاز خواهیم داشت که هر کدام از آن ها نیز قیمت خاص خود را دارند. چیز هایی مانند هزینه ی رک و کابل و قفسه بندی و غیره. ممکن است این وسط خود ساختمان یا سوله را نیز اجاره نموده باشید. باید دید اجاره ی خود ساختمان چه قدر است. یا حتی ممکن است بخواهید از یک دیتا سنتر استفاده نمایید. یک نکته ی مهم دیگر هم که اغلب افراد آن را در نظر نمی گیرند نیز مهم است. این که ارزش خود کلید بیت کوین در طول کارکرد ماینر بیت کوین چه قدر است؟ شما هم وقتی تمام این موارد را لحاظ نمایید. به خوبی متوجه خواهید شد که سرمایه تان کی بر خواهد گشت. یک اصطلاح در این زمینه وجود دارد که ما آن را ROI می نامیم. ROI همان زمان بازگشت سرمایه ی اولیه ی ما است.

 

برآورد هزینه ی استخراج بیت کوین

همان طور که گفته شد خیلی از این موارد را ممکن است تا به حال محاسبه ننموده باشید. اما وجود دارند. خبر خوب این است که همه ی این هزینه ها پایدار و ماندگار نیستند. و با یک بار هزینه کرد از بین خواهند رفت. مانند خرید خود دست گاه و نصب تجهیزات. برخی دیگر پایداری دارند. پس نیم بیشتر تمرکز ما هم باید بر روی آن ها باشد. مانند هزینه ی اجاره و قبض برق و اینترنت. این موارد تا زمانی که شما اقدام به ماین خود را ادامه می دهید. وجود خواهند داشت. ممکن است که کمی متغییر باشند. اما وجود دارند. اگر می خواهید Roi را به خوبی بسنجید. باید با توجه به معیار ها و پارامتر های گفته شده بتوانید محاسبه درآمد استخراج بیت کوین را نجام بدهید. آن هم واقع بینانه.

یک پارامتر که روند محاسبه ی ما را با مشکل مواجه می سازد. این است که ارزش خود بیت کوین و یا هر ارز دیجیتالی دیگری هم متغییر است. و ممکن است با نواسانات لحظه ای هم رو به رو باشد. با این حال می توانید قیمت همین الان بیت کوین را در نظر بگیرید. و یا یک میانگین قیمت از یک دوره ی زمانی را در نظر داشته باشید. برای این که در این مسیر هم متضرر نشوید. می توانید از جدید ترین لوازم و تجهیزات استخراج بهره ببرید. انتخاب لوازم و اسباب جدید این خوبی را دارد که ممکن است بهتر بتوانید به جنگ هزینه ها بروید. هزینه هایی مانند مصرف برق. اگر از ای سیک های جدید استفاده کنید می توانید امید وار باشید که تا حد زیادی مصرف برق تان کنترل شده تر باشد. و پول قبض تان هم کم تر گردد.

 

چه پارامتر هایی باعث افزایش سود دهی می شوند؟

چنان که می دانید درجه سختی شبکه بلاک چین همواره در حال افزایش می باشد. و به همین ترتیب سودی شما انتظارش را داشتید هم در حال تغییر است. همین مقدار سختی ها به خیلی از موارد بستگی دارند. مثلا با وجود سختی های شبکه باز هم ممکن است یک بلاک طی زمان های متغییری به دست ماینر برسد. گاهی خیلی دیر. و گاهی هم نسبتا زود. ما به این زمان ها Block Times می گوییم. یعنی دقیقا زمانی که تراکنشی برای ثبت تنظیم و برای آن در زنجیره ی بلاک ها هش تولید می گردد. خود شبکه ی بیت کوین زمان هر بلاک را ده دقیقه تعیین نموده است. سپس بر اساس متوسط زمان پردازش ها در مدت چهارده روز این زمان به سر جای خود بر می گردد.

حال اگر استخراج کننده ها در شبکه تعداد شان افزوده گردد. این زمان ده دقیقه ای ممکن است کمتر هم بشود. این یعنی روند سختی در شبکه باعث سریع تر شدن روند آشکار شدن بلاک ها می گردد. حال اگر هش های مناسبی در شبکه وجود داشته باشند. و خود بلاک ها هم در بیش از ده دقیقه پردازش شوند. میزان سختی شبکه پایین می آید. زمانی هم میزان این سختی کم می گردد. ماینر ها حالا دیگر می توانند در همان ده دقیق ای که خود شبکه تعیین نموده است ماین کنند. حالا دیگر شما پایداری هش ها را می خواهید. چون اگر پایدار نباشند کار خود تان مشکل تر می گردد. البته کاملا طبیعی است که شما هم ترجیح می دهید که قیمت و ارزش بیت کوین شما یا بیشتر شود. و یا حداقل ثابت باقی بماند.

 

bitcoin.com
وب سایت bitcoin.com

استخر bitcoin.com

این وب سایت هم یک استخر مخصوص به خود را دارد. و هم توانسته است که یک استخر ابری برای خود بسازد. یعنی تنها به سرمایه ی شما برای ادامه ی کارش احتیاج دارد. می توانید پول تان را به آن ها بدهید و در عوض دستگاهی را به شما اختصاص خواهند داد. هر چقدر هم که بتواند بیت کوین استخراج نماید سود آن به هر دو طرف خواهد رسید. به این ترتیب درد سر تامین قطعات و تجهیزات را هم نخواهید داشت. هر زمان هم که منصرف شدید. می توانید سرمایه را به خود باز گردانید. وب سایت دیگری هم تحت عنوان Grey Wyven وجود دارد. که می توانید به وسیله ی آن به محاسبه درآمد استخراج بیت کوین بپردازید. این سامانه ی آنلاین این توان را دارد که بتوانید متغییر هایی را در آن اضافه و یا کم نمایید.

و به این ترتیب بهتر بتوانید به محاسبه درآمد استخراج بیت کوین بپردازید. میزان سود آور بودن هر بیت کوین الان دیگر چیزی شبیه به یک هدف متحرک است. پس برای محاسبه درآمد استخراج بیت کوین نباید عجله به خرج داد. ضمنا این محاسبه مربوط به همان روز های اول قبل از خرید تجهیزات نیست. یعنی باید در پایان هر ماه این محاسبه را انجام دهید. شاید در این ماه میزان و نرخ سود آوری بیت کوین برای شما عالی باشد. و در ماه دیگر این طور نباشد. تا زمانی که قیمت بیت کوین به روند صعودی خود ادامه دهد می توانید به نرخ سود آوری آن امید وار باشید. به رغم این که ممکن است سختی شبکه نیز مدام بالا تر برود.

 

ایده ی اولیه
ایده ی اولیه

ایده ی اولیه شما چیست؟

این امکان وجود دارد که همان ابتدا با تجهیزات شخصی بتوانید اقدام به استخراج و ماینینگ کنید. ولی خب ممکن است تجهیزات شخصی شما همیشه هم جواب گوی نیاز تان نباشند. یک نکته مهم در مورد همه ی ماینر ها میزان سر و صدای آن ها و میزان گرمایی است که تولید می کنند. موضوع دیگر این است که شاید قصد شما به راه انداختن یک ریگ ماینری باشد. پس باید محیطی را هم برای این قبیل دستگاه ها آماده نمایید که آن ها بتوان خنک نگه داشت. با این حساب نگه داری دستگاه در یک دیتا سنتر ممکن است بتواند کمک کننده باشد. با همه ی این اوصاف می توانید به وب سایت های استخراج ابری متصل شوید. وقتی که به آن ها متصل شوید. همان طور که گفتیم دیگر درد سر این قبیل چیز ها را هم نخواهید داشت.

از همه ی این ها ساده تر این موضوع است که فقط خرید و فروش بیت کوین انجام دهید. یعنی بیت کوین را در قیمت کم بخرید. و زمانی که قیمت آن افزایش پیدا کرد بتوانید آن را به فروش برسانید. وب سایت های Bitcoin Mining Profitability Calculator و Mining Profit Calculator 2.0 و CryptoCompare می توانند به انجام دقیق تر محاسبه درآمد استخراج بیت کوین به شما کمک لازم را بکنند.

درباره ما

زرین اکسچنج، یکی از بزرگترین سیستم های نقل و انتقال ارزهای دیجیتال با سابقه 5 ساله و پشتیبانی 24 ساعته می باشد.

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.