به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

دانلود نسخه pdf کتاب پدر پولدار پدر فقیر به همراه خلاصه کتاب

دانلود نسخه pdf کتاب پدر پولدار پدر فقیر به همراه خلاصه کتاب

قبل از دانلود کتاب پدر پولدار پدر فقیر

در این مطلب قصد معرفی و دانلود کتاب پدر پولدار پدر فقیر را داریم. آقای رابرت کیوساکی در زمینه ی علم هوش مالی بسیار پیشرو بوده است. به طوری که می توان ایشان را پدر این علم معرفی نمود. آقای کیوساکی یک نویسنده ی برجسته در حوزه ی کسب و کار و علم هوش مالی می باشد. و اغلب مردم او را با دانلود کتاب پدر پولدار پدر فقیر می شناسند. نام لاتین این کتاب Rich Dad Poor Dad است. همه ی ما در گذشته دید نسبتا بدی به حوزه ی پول و هوش مالی داشته ایم.

اما این کار آفرین آمریکایی با دید کاملا جدید و متفاوتی به این موضوع نگریسته است. اگر به عکس او توجه کنید. خواهید فهمید که متولد هاوایی می باشد. تاریخ تولدش هم بر می گردد به هشتم آوریل هزار و نهصد و چهل و هفت. ضمنا به عنوان یک مربی موفقیت نیز شناخته می شود.

 

Rich Dad Poor Dad
Rich Dad Poor Dad

کتاب Rich Dad Poor Dad

گفتیم جالب ترین کتابی که موجب محبوبیت او شد کتابی بود تحت عنوان Rich Dad Poor Dad. در این کتاب به  نکات و جزئیات بیشتری در تفکر مالی و نگرشی نو در این رابطه اشاره شده است. با خواندن و دانلود کتاب پدر پولدار پدر فقیر می توانید نوع نگرش خود را نسبت به دنیای مالی و پول به کلی تغییر دهید. برای این که این کتاب برای خواننده خیلی هم خسته کننده نباشد. برای آن یک روند داستانی پیش بینی و نگارش شده است. چنان چه از اسم خود کتاب نیز بر می آید. نویسنده ی آن به بررسی دو شخصیت کاملا متفاوت در زمینه های مالی می پردازد. و سعی دارد باور های هر کدام را به چالش بکشد.

این باور ها تماما بر سر موارد مالی و پولی هستند. و نشان می دهد که چگونه وجود هر یک از این باور ها موجب شده است. تا فرد به وضعیت کنونی خود برسد. هر کدام از این وضعیت ها و باور ها تحلیل می گردند. و درست یا غلط بودن هر کدام به حیطه ی آزمایش آورده می شود. این دو نفری که در کتاب Rich Dad Poor Dad وجود دارند. هر دو دارای نسبتی با رابرت کیوساکی می باشند. مراد از پدر پولدار همان پدر دوست کیوساکی است. که به دریافت و انباشت پول بیشتر اهمیت می دهد. و منظور از پدر بی پول هم پدر واقعی خود کیوساکی می باشد که همیشه تحصیلات بیشتر را نسبت به داشتن خود پول مقدم می شمارد. برای همین هم هست که همیشه فقط یک کارمند ساده بوده است. زیرا به جای آزادی به دنبال امنیت شغلی بوده.

 

ریسک پذیری

همان طور که پس از دانلود کتاب پدر پولدار پدر فقیر خواهید خواند. پدر دوستش آدم ریسک پذیری بوده است. اما پدر خودش زیاد از ریسک نمودن خوشش نمی آمده است. پدر دوستش احترام خاصی برای پول قائل بوده است. حال آن که پدر خودش اصلا به این موضوع فکر هم نمی کرده است. خود رابرت کیوساکی از کودکی آدم ثروت مندی نبود. اصلا. وضعیت مالی خانواده ی او متوسط رو به پایین بوده است. داشتن چنین وضعیت مالی ای باعث این امر شد تا او بعد ها بتواند بهتر روی موضوع مالی تمرکز کند. کم کم رابرت جوان متوجه این موضوع می شود که چیزی تحت عنوان علم ثروت مند شدن وجود دارد. و اتفاقا چنین علمی در مکانی مانند دانشگاه ها تدریس نمی گردد. بلکه باید آن ها از طرق گوناگونی بررسی نموده و یاد گرفت.

 

حالا چرا پول این قدر مهم است؟

بیایید ببینیم کیوساکی دائما محور همه ی بحث ها و موضوعات کتاب های خود را پول می داند؟ خب معلوم است. کیوساکی از فواصل طبقاتی موجود در هر جامعه کاملا آگاه است. این فواصل طبقاتی در تمام کشور ها و حکومت ها وجود دارند. طیف این موضوع می تواند از کشور های آفریقایی مانند مالی و قنا شروع شود. و تا خود آمریکا هم برسد. حالا دیگر هر چه قدر به سمت جلو می رویم. فواصل طبقاتی بیشتر و بیشتر می شود. تا این که تنها چیزی که باقی خواهد ماند. طبقه ی فقیر و ثروت مند است. یعنی چیزی به نام طبقه ی متوسط نخواهیم داشت. به گفته ی خود کیوساکی افراد فقیر به همین وضعیت باقی خواهند ماند.

فقط به خاطر این که نمی دانند با پول چه کار باید انجام داد. کیوساکی معتقد است افراد فقیر بیشتر از این که پول خود را صرف دارایی های خود کنند. به بدهی های خود می پردازند. یعنی تمام تمرکز شان صرف بدهی ها می گردد. در همین اوضاع افراد ثروت مند دائما به فکر هر چه پولدار تر شدن هستند. به خاطر این موضوع کیوساکی در کتاب خود سعی دارد مبحث برابری میزان بدهی و دارایی را در کتاب های خود مورد بررسی قرار بدهد.

 

بدهی
رهایی از بدهی

بدهی چیست؟ دارایی کدام است؟

پس از دانلود کتاب پدر پولدار پدر فقیر و خواندن آن خواهید دانست. که مواردی مانند  املاک ، سهام ، اوراق قرضه و غیره می توانند جزو دارایی های شما محسوب گردند. یعنی دارایی به ثروت شما افزوده می کند. از طرفی بدهی همان چیز هایی هستند که ثروت های شما را کاهش می دهند. مواردی مانند قسط ، بدهکاری ، خرید های اضافی و غیره. او همچنین متوجه شد افراد فقیر، افرادی هستند که در محوطه ی بدهی های خود محسور گشته اند. یعنی بدهی هایی که خود شان موجب به وجود آمدن آن ها شده اند. پس از دانلود کتاب پدر پولدار پدر فقیر می توانید این قوانین را به صورت کامل متوجه شوید. اگر چه برخی از مبانی این کتاب ممکن است با وضعیت کنونی ما همخوانی نداشته باشند.

اما پیام اصلی کتاب خیلی مهم است که به درد هر کسی با هر شرایط و فرهنگی خواهد خورد. این پیام اصلا ربطی به موقعیت جغرافیایی کنونی من و شما ندارد. و مهم نیست که در کدام کشور زندگی می کنید. در پایان از شما عزیزان دعوت می کنم با زدن لینک دانلود زیر نسبت به دانلود کتاب پدر پولدار پدر فقیر هر چه سریع تر اقدام کنید. و به افزایش دانش و هوش مالی خود کمک کنید.

لینک دانلود

درباره ما

زرین اکسچنج، یکی از بزرگترین سیستم های نقل و انتقال ارزهای دیجیتال با سابقه 5 ساله و پشتیبانی 24 ساعته می باشد.

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.