به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

خرید با بیت کوین را چه شرکت قبول دارند؟

خرید با بیت کوین را چه شرکت قبول دارند؟

خرید با بیت کوین چه طعمی دارد؟

وقتی صحبت از خرید با بیت کوین به میان می آید معمولا به یاد یک کلیت به نام ارز های دیجیتال می افتیم. امروزه دیگر عوام مردم هم در مورد ارز های دیجیتال یک حداقل اطلاعات پایه ای را دارند. به طور کلی بی اطلاع نیستند. و در اتفاقی تازه و جدید شرکت های پیشتازی وجود دارند که کالا و خدمات خود را در ازای دریافت ارز های دیجیتالی ارائه می دهند. مانند این که از سیستم تبادلاتی خرید با بیت کوین استفاده می کنند. در این مقاله به معرفی بزرگ ترین شرکت هایی می پردازیم. که کالا و خدمات خود را در ازای دریافت ارز های دیجیتالی و اصطلاحا خرید با بیت کوین ارائه می دهند.

 

شیپ شیفت
وب سایت شیپ شیفت

اور استوک پیشرو در خرید با بیت کوین

شرکت اور استوک اولین شرکتی است که در ماه اوت سال دو هزار و هفده اعلام نمود به غیر از ارز های رایج مانند دلار، ارز های دیجیتالی را هم می پذیرد. این شرکت به غیر از خرید با بیت کوین با ارز های دیجیتالی دیگری هم کار می کند. ارز هایی مانند اتریوم، دش و مونرو. و برای این که تبادلات خود را به سر و سامانی برسانند از یک شرکت واسطه ای به نام شیپ شیفت استفاده می کنند. در این حالت به محض این که من و شما به عنوان یک کاربر شروع به پرداخت ارز دیجیتالی مورد نظر خود می کنیم. از آن طرف برای شرکت به صورت پول نقد واریز می شود. این هم به نفع مشتری است. و هم به نفع شرکت.

مورد بعدی مربوط می شود به وب سایت اکس پدیا. اکس پدیا وب سایتی است که در حیطه ی بلیط هواپیما و سفر و محل اقامت مسافرین فعالیت دارد. در این وب سایت قادر خواهید بود که خدمات مورد نیاز تان را به صورت خرید با بیت کوین به دست بیاورید. ولی به خاطر داشته باشید که اگر گزینه ی انتخاب پرداخت با ارز دیجیتال را انتخاب نمایید. دیگر نمی توانید روش پرداخت خود را کنسل کنید.

 

 

ساب وی و پی پل

ساب وی یک مجموعه از رستوران های زنجیره ای می باشد. که عمدتا فست فود و ساندویچ به مردم می دهد. این رستوران ها در کشور آمریکا هستند. و با استفاده از خرید با بیت کوین می توانید هر چیزی را از این رستوران ها و وب سایت شان دریافت نمایید. مانند خرید پیتزا و ساندویچ با بیت کوین. مشکل این وب سایت این است که در حال حاضر فقط می توان از آن با بیت کوین خرید نمود. و نمی توان ارز های دیجیتالی دیگر مانند اتریوم و آلت کوین را به کار برد. پی پل هم وب سایت دیگری است که می توان در آن به خرید با ارز های دیجیتالی مبادرت ورزید. می توانید از خود بیت کوین برای خرید خود در این وب سایت کمک بگیرید.

البته برای پرداخت به این شرکت باید از درگاه هایی مانند Gocoin، Coinbase و یا Bitpay اقدام نمایید. شرکت پی پل جزو پیشگامان استفاده از ارز های دیجیتال بوده و هست. و شاید دلیلش هم این باشد که ماهیت خود این شرکت هم چیزی شبیه به این سیستم تبادلاتی می باشد. پی پل وعده داده است که ذدر آینده ای نه چندان دور امکان استفاده از ارز دیجیتالی اترویم را نیز برای کاربران خود فراهم آورد.

 

 

شاپی فای و مایکروسافت

دفتر مرکزی شاپی فای در اتاوای کانادا می باشد. و در زمینه ی تجارت الکترونیک فعالیت دارد. زمینه ی کار این شرکت به طور خلاصه به این صورت است که فروشگاه های آنلاین را در اختیار کسانی قرار می دهد. که قصد دارند خدمت و یا کالایی خاص را عرضه نمایند. شاپی فای در حال حاضر امکان استفاده از خود بیت کوین را در فرایند خرید خدمات خود برای کاربرانش تامین نموده است. اما این قول را هم داده است که در آینده سایر ارز های دیجیتالی را به سیستم مالی و تبادلاتی خود اضافه نماید. و اما فلسفه ی مایکروسافت کمی با آن چند تای دیگر که گفتیم فرق دارد. از این جهت که مایکروسافت از اوایل سال دو هزار و چهار ده امکان استفاده از بیت کوین را برای کاربران خود فراهم آورد.

این خیلی مهم است که در آن زمان که کسی به فکر ارز دیجیتالی مانند بیت کوین نبوده است. این شرکت پیشرو از بیت کوین برای استفاده در ارائه خدمات و محصولات خود بهره برده است. شرکت های دیگر چه قدر باید بدوند تا به این پیشگام بزرگ برسند؟ البته گاهی اختلالی در سیستم های مالی آن ها به وجود می آید که بعدا بلافاصله حل و فصل می گردد. مثلا در همین چند سال گاهی پیش آمده است که برای چند هفته این نوع سیستم پرداختی این شرکت به طور موقت از کار افتاده است. اما پس از حل شدن مشکل مجددا به حالت اول خود برگشته است.

 

وب سایت خرید پیتزا
وب سایت خرید پیتزا

Pizzaforcoins و یک سوال بزرگ

تصور کنید یک شرکت تهیه و تحویل پیتزا در محل اقامت تان وجود دارد. که بیشتر از پنجاه مدل مختلف ارز دیجیتالی را می پذیرد. موضوع آن جایی جالب تر می شود که خود شرکت اعلام نماید که شما فقط با پرداخت بیت کوین می توانید پیتزا تحویل بگیرید. این شرکت در شعبه های دیگرش هم از پرداخت نقدی هم استفاده می کند. اما قرار است به مرور تمام شعب آن تنها با ارز های دیجیتالی کار کنند. و تنها از طریق خرید با بیت کوین اقدام به ارسال پیتزا برای مشتریان خود نمایند. بیایید ببینیم چرا برخی شرکت های بزرگ از دریافت هر نوع ارز دیجیتال مانند بیت کوین استنکاف می کنند؟ تنها دلیل این امر همان نوسان دائمی بازار ارز های دیجیتالی است. امروز قیمت یک بیت کوین ممکن است برابر با چهار هزار دلار آمریکا باشد.

اما همین هفته ی دیگر به ده هزار دلار برسد. در حالی که در تمام این مدت خود دلار منبع ارزش یابی سایر ارز های دیگر است. یعنی این هفته با یک دلار می توان یک نوشابه ی کولا خریداری نمود. هفته ی بعد هم همین طور. قیمت ها تغییر نمی کند. زیرا ارزش دلار تغییر چندانی نمی کند. مخصوصا برای خود آمریکایی ها. در چنین حالتی خود تان را به جای صاحبان شرکت ها بگذارید. چطور می توانید امروز به مشریان خود بگویید یک پیتزا می شود مثلا یک بی کوین. ولی هفته ی بعدی قیمت همان پیتزا می شود دو و نیم بیت کوین؟ مسلما حال و حوصله ی توضیح دادن به مشتریان خود را ندارید.

مالیاتی
مالیات

قوانین مالیاتی سختگیرانه

از همه ی این ها که بگذریم داستان قوانین مالیاتی سخت گیرانه برای ارز های رمز پایه مانند بیت کوین وجود دارد. خب چه کسی از این همه درد سر استقبال می کند؟ ولی با تمام این اوصاف در آینده ای نزدیک خرید با بیت کوین پایه ی ثابت نقل و انتقالات و دریافت کالا و خدمات خواهد شد.

دسته بندی

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.