به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

درک ارز های دیجیتال توسط رباتی انسان نما

درک ارز های دیجیتال توسط رباتی انسان نما

درک ارز های دیجیتال

اخیرا نشستی میان خبرنگاران و رباتی انسان نما به نام سوفیا با حضور در صحنه ی وب برگزار شد. هدف این نشست بررسی درک ارز های دیجیتال توسط یک ربات بود. و در میان سوالات خبرنگاران و حضار، سوالاتی درباره ی فناوری بلاک چین و ارز های دیجیتال مانند پیوت نیز پرسیده شد. و پاسخ های شگفت آوری توسط ربات مطرح شد که در ادامه کامل توضیح می دهیم. گزارش کوین تلگراف حاکی از آن است که این ربات انسان نما (سوفیا) مورخ چهارشنبه پانزدهم آبان ماه، در نشستی که میان خبرنگاران در لیسبون برگزار شد.

اقدام به پاسخ گویی به سوالاتی نظیر هوش مصنوعی و هوش رباتیک نمود. چنان که می دانیم امروزه این لغات زیاد به دلیل محبوبیت شان به وفور شنیده می شوند. همچنین سوالاتی درباره ی ارز های دیجیتالی مانند لایت کوین ، دوج کوین و غیره پرسیده شد. در کمال تعجب ربات هم به همگی سوالات پاسخ داد. تا حضار میزان درک ارز های دیجیتال را توسط این ربات به چشم خود ببینند.

 

ربات
سوفیا

شرحی مختصر درباره ی سوفیا

ربات سوفیا در آوریل دو هزار و پانزده توسط شرکتی هنگ کنگی به نام ” هانسون رباتیک ” طراحی و ساخته شد. بیشتر شهرت این ربات به ظاهر انسان مانند، آن است  که توانایی تقلید حرکات انسانی را دارد. به گفته ی سازنده ی این ربات ” دیوید هانسون ” ربات انسان نمای سوفیا دارای قدرت پردازش اطلاعات صوتی و تصویری و همچنین هوش مصنوعی می باشد. پس توانایی درک ارز های دیجیتال توسط او چندان هم عجیب نیست.

چهره ی این ربات از بازیگر مشهور هالیوودی “آدری هپبورن Audrey Hepburn” اقتباس شده است. و همچنین این ربات توانایی پاسخ به سوالات از پیش تعیین شده و توانایی تقلید حرکات چهره را دارد. ناگفته نماند که بافت به کار رفته در چهره ی این ربات مشهور، از نوعی پلیمر به نام ” فروبر Frubber ” ایجاد شده است که از نوع پلاستیک و نوع خاصی از موم ها می باشد.

سوفیا
نمونه کوچک سوفیا

جواب جالب سوفیا

در نشستی که در لیسبون برگزار شد از سوفیا سوالی راجع به بلاک چین  و استفاده از ارز های دیجیتال از سوفیا پرسیده شد. تا به این ترتیب بتوان فهمید درک ارز های دیجیتال توسط او تا چه حد است. و این ربات نظرش را در این خصوص این گونه بیان کرد: ” من می دانم که ارز های دیجیتال چه ماهیتی دارند. یا این که برای تبادلات مالی از آن ها استفاده می شود. ولی خودم از آن ها استفاده نمی کنم. در واقع من اصلا از هیچ پولی استفاده نمی کنم. زیرا به آن نیازی ندارم” شاید از برتری ربات ها نسبت به انسان ها شنیده باشید. و حتی قضاوت کرده باشید. اما پاسخ جالب سوفیا به این مسئله این است که: زمان زیادی مانده است تا ربات ها بتوانند برتری خود نسبت به انسان را به اثبات برسانند.

به نقل از سی ان ان این ربات دارای قدرت تحلیل و تجزیه ی نمودار های سهام و افت و خیز های قیمت بیت کوین و ارزهای دیجیتال نظیر آن می باشد. و این ربات خارق العاده دارای شهرت زیادی در میان سرمایه گزاران خود و هزاران پژوهشگر و معامله گر های ارز دیجیتال شده است. همچنین به نقل از سینگیولاریتی نت این ربات با استارت آپ هارا ( Hara) به منظور استفاده از تکنولوژی بسیار کار آمد بلاک چین، برای ارائه ی اطلاعات کاربردی نظیر قیمت غلات کیفیت خاک و مالکیت زمین های کشاورزی همکاری خواهد کرد. شهرت شرکت سینگیولاریتی نت که فعال در حوزه ی هوش مصنوعی می باشد. به خاطر توسعه ی این ربات انسان نما و همکاری هایی است که با هانسون رباتیکس کرده است. پایه گذار و مدیرعامل این شرکت آقای بن گورزل می باشد.

درباره ما

زرین اکسچنج، یکی از بزرگترین سیستم های نقل و انتقال ارزهای دیجیتال با سابقه 5 ساله و پشتیبانی 24 ساعته می باشد.

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.