به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

امنیت حساب پرفکت مانی و راه های فعال سازی آن

امنیت حساب پرفکت مانی و راه های فعال سازی آن

توضیحی کوتاه در مورد امنیت حساب پرفکت مانی

پرفکت مانی را می توان یکی از متداول ترین انواع روش های پرداخت دانست. برای همین هم امنیت حساب پرفکت مانی فوق العاده مهم است. تا همین لحظه کاربران بسیاری توانسته اند که توسط این سیستم فوق العاده ی مالی اقدام به جا به جایی مبالغ بزرگ و سنگینی کنند. فرض را بر این می گذاریم که شما نیز جزو استفاده کنند گان پرفکت مانی هستید و مقداری از آن را خریده اید. در این صورت اولین کاری را که باید انجام دهید این است که امنیت حساب خود تان را بالا ببرید. برای همین هم من می خواهم تا در این مقاله به چند روش برای بالا تر بردن امنیت حساب پرفکت مانی شما اشاره نمایم.

بیایید ببینیم چرا امنیت حساب پرفکت مانی تا این حد مهم جلوه می کند؟ اولین موردی را که باید مد نظر داشته باشید. این است که تراکنش های انجام شده قابل بازگشت نیستند. به قول قدیمی ها ” آن که رفته بر نمی گردد. دنبالش نرو”. برای همین هم خود سیستم پرفکت مانی مجموعه راه کار هایی را تدبیر و اندیشه نموده است تا به این وسیله امنیت حساب پرفکت مانی بالا تر برود. تنها کاری هم که من و شما باید در این پروسه ها انجام بدهیم این است که گزینه های امنیتی را فعال کنیم. همین.

 

گزینه های امنیتی
گزینه های امنیتی

گشت و گذار در مورد امنیت حساب پرفکت مانی

خب اولین کاری که باید انجام بدهید این است که به خود وب سایت پرفکت مانی بروید. در این قسمت به بالای صفحه دقت کرده و دکمه ی لاگین را بزنید. سپس با وارد نمودن مشخصات خود وارد حساب تان شوید. به قسمت Security توجه کرده و به آن قسمت بروید. به چراغ های سبز رنگ این قسمت توجه نمایید. هر زمان هم که خواستید تغییرات امنیتی را ثبت نمایید می توانید دکمه ی Change Security Setting را بزنید. در این وب سایت مجموعا 4 روش برای ارتقای امنیت حساب پرفکت مانی شما وجود دارد. که در ادامه توضیح خواهم داد. اول روش Identity Check که طی آن آی پی افراد چک می گردد. دوم SMS Login که طی آن اس ام اسی برای شما در هنگام ورود فرستاده خواهد شد.

شاید این مورد را در برخی وب سایت های ایرانی هم دیده باشید. روش سوم شامل Code card یا کارت تصویری کد می شود. و در آخر Anti–fraud filtration system که مربوط به دقت و توجه در تراکنش های شما می گردد.

 

گزینه ی Identity Check و SMS Login

خب ما اول با Identity Check شروع می کنیم. در این حالت چنان که گفته شد وب سایت سیستم به آی پی شما دقت می کند و اگر تشخیص بدهد که ظرف بیست و چهار ساعت کشور شما تغییری کرده این احتمال را می دهد که یک هکر وارد حساب تان شده باشد. بنابر این اجازه ی ورود را نمی دهد. به جای آن یک پیام مخصوص به ایمیل شخصی شما فرستاده می گردد. در این ایمیل یک کد فعال سازی وجود دارد. اگر آن را هم درست وارد نمایید یعنی احتمالا خود تان قصد ورود دارید. و نه یک هکر. در این حالت کسانی که با آی پی های نا شناس بخواهند وارد حساب تان شوند نمی توانند. مگر این که به ایمیل شما هم دسترسی کامل داشته باشند.

به سراغ SMS Login می رویم. در این حالت اکانت شما به شماره موبایل تان وصل خواهد شد. و بعد از این هم هر زمان که بخواهید به حساب خود وارد شوید باید اول اس ام اسی به موبایل شما فرستاده شود. این اس ام اس حاوی یک کد تایید می باشد که باید آن را وارد نمایید. به این ترتیب کسی به حساب شما دسترسی نخواهد داشت. شما هم اگر به دنبال افزایش امنیت حساب پرفکت مانی خود هستید می توانید از این روش هم بهره ببرید. البته تا یادم نرفته این را هم به شما عزیزان بگویم که در صورت استفاده از این گزینه با هر بار ورود شما و ارسال یک اس ام اس میزان ده سنت از حساب شما کسر خواهد گردید.

با این حساب باید برای این که بخواهید این روش را فعال نمایید در حساب خود تان حداقل پنج دلار پول داشته باشید. در غیر این صورت فعال نخواهد شد.

 

روش Code card

کارت های تصویری از خیلی وقت ها پیش به این ور مورد استفاده ی وب سایت های دیگر هم قرار می گرفتند. و امنیت خوبی هم داشته اند. وقتی این روش را فعال می کنید یک تصویر حاوی مثلا بیست عدد کد به شما نمایش داده خواهد شد. البته نه در همان صفحه ی ورود. بلکه در ایمیل تان. به ایمیل شما فرستاده خواهد شد. این فایل را نزد خود نگه دارید. از این به بعد هر زمان که خواستید یک تراکنش انجام دهید باید یکی از این کد ها را مورد استفاده قرار بدهید. چطور؟ تصور کنید در هنگام انجام یک تراکنش از شما این را می پرسد که کد دوازدهم که برای شما فرستاده شده چه عددی بوده است؟ اگر آن را درست نزنید.

نمی توانید تراکنشی انجام دهید. برای همین هم بهتر آن است که تصویر را بعد از پرینت گرفتن در جای امنی قرار بدهید. جالب تر این که حتی اگر بخواهید این قابلیت را هم غیر فعال نمایید. باز هم یکی از همان کد ها از شما پرسیده خواهد شد. پس اگر این گزینه را فعال نمودید حتما در نگه داری آن کوشا باشید.

 

رصد تراکنش ها چگونه انجام می پذیرد؟

در این حالت همه ی تراکنش هایی را که انجام می دهید به طور مداوم پایش می گردند. زمانی هم که یک تراکنش عجیب و غریب به نظر برسد کلاهبرداری تلقی خواهد شد. در این حالت چنین تراکنشی به اپراتور ارجاع می گردد. و اگر یک تراکنش چندان عجیب و غریب نباشد به گیرنده ی آن می رسد. پس می توان حالا فهمید که چرا برخی از تراکنش ها تا بخواهند تایید گردند ممکن است تا بیست و چهار ساعت هم به طول بینجامند. اگر چنین چیزی برای شما هم اتفاق افتاد می توانید با واحد پشتیبانی خود پرفکت مانی تماس کتبی داشته باشید و علت آن را جویا شوید. بالا بردن امنیت حساب پرفکت مانی تان را به شما اکیدا توصیه می کنیم. از طرف واحد پشتیبانی زرین اکسچنج.

دسته بندی

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.