به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

دلیل محبوبیت تتر در میان تریدرها چیست؟

دلیل محبوبیت تتر در میان تریدرها چیست؟

محبوبیت تتر به چه دلیلی است؟

فکر می کنید چرا محبوبیت تتر تا به الان پایین نیامده است؟ و یا کم نشده است؟ چه چیز باعث محبوبیت تتر می گردد؟ خیلی ها با وجود این که استیبل کوین های زیادی در بازار وجود دارد. تازه این که آن هم به وفور یافت می شوند. سعی دارند تا به سلطه ی محبوبیت تتر پایان بدهند. اما نمی شود. بد نیست بدانیم که همین الان استیبل کوین های بسیاری در دنیا هستند که اتفاقا دارای ثبات خوبی هم می باشند. اما تتر هنوز هم حجمی معادل با نود و هفت درصد از کل معاملات در قسمت استیبل کوین ها را به خود اختصاص داده است. جالب تر این که خیلی دیگر از استیبل کوین ها هستند که سعی در پشتوانه سازی برای خود دارند.

اما اخیرا معلوم شده است که هیچ کدام به واسطه ی فیات چنین کاری را انجام نمی دهند. خیلی برنامه ها چیده شده است و خیلی پیش بینی ها صورت پذیرفته که بتوان سقوط تتر را حتمی نمود. اما همه نا موفق عمل نموده اند. زیرا تتر بر میزان عرضه ی خود اشراف و مدیریت کاملی دارد. وحشتناک ترین اتفاقی که ممکن بود برای تتر بیوفتد این است که قیمت آن به ۰.۸۵ دلار افت نمود. البته در تاریخ اکتبر سال دو هزار و هجده. ولی می بینیم که حتی بعد از آن هم کاربران تتر استفاده از آن را کنار نگذاشتند. سال دو هزار و نوزده نیز تعداد تتر که دو میلیارد عدد بود به میرز چهار ممیز صد و هشت هزارم میلیارد عدد رسید.

 

Omni
Omni

انتقال سایر ارز ها به بستر اتریوم

تازه خیلی دیگر از توکن هایی هم که بستر شان Omni بود. تغییر مکان داده و به سوی اتریوم راه پیدا کردند. به این وسیله حالا دیگر می شد راحت تر با این ارز ها معامله انجام داد. ضمنا استفاده از آن ها نیز به خودی خود ارزان تر از گذشته شده بود. همان موقع بود که قالب جدیدی برای تتر و معاملات با آن شکل گرفت به نام ERC-20. و به این صورت با سرعت بیشتری تتر در صرافی ها راه پیدا نمود. اما کار به همین جا نیز ختم نشد. و در همان سال دو هزار و نوزده اتفاق دیگری هم برای تتر رقم خورد. آن اتفاق این بود که تا به حال که این ارز در بازار های کمی شرکت داشت. توانست در تعداد بیشتری بازار شرکت نماید.

و به این صورت استفاده از آن رایج تر شد. و در آخر ارزش آن هم بالا تر رفت. تتر توانست آربیتراژ را سهل تر نماید. در همین حال میزان گسترش آن در بازار آلت کوین ها هم بالا تر رفت.

 

دفاعی جانانه و سر سخت

همان هنگامی که این همه بلا و سختی دامن تتر را گرفته بود. توانست با تمام قوا در برابر این همه مشکل ایستادگی نماید. و سهم زیادی از میزان نقدینگی بازار را داشته باشد. همه ی این ها به کنار تتر حتی از طرف بازار های عادی مانند دلار هم تهدید می شد. حالا دیگر قسمت زیادی از بیت کوین هم در بازار نقدی به فروش می رسد. و تتر هم می خواهد در آینده به OKEx بپیوندد. وقتی تتر در بلاک چینی جدید مانند ترون مشغول می شود یعنی این که قصد دارد بر میزان فعالیت خود بیفزاید. یکی از جالب ترین مزایای تتر میزان تطبیق پذیری بالای آن می باشد. تازه خبر رسیده است که حتی NiceHash هم از تتر برای معاملات خود استفاده می کند.

در حال حاضر تتر تا جایی که می توانسته است در همه ی بازار ها ریشه دوانده است. و تا جایی که امکانش بوده هم میزان عرضه ی بی رویه را محدود ساخته و بسته است. همه ی این عوامل باعث محبوبیت تتر در میان کاربران این عرصه شده اند. حالا دیگر می توان این اطمینان را داشت که تتر به صورت ناگهانی سقوط نخواهد کرد.

 

NiceHash
NiceHash

اتهامی در مورد تتر

بد نیست این را هم بدانید که تتر با دو داد خواست طرف است. بر طبق این دو داد خواست تتر متهم شده است که سعی در دست کاری بازار داشته است. ولی می بینیم که هنوز هم محبوبیت تتر از بین نرفته است. و مورد استفاده دارد. البته خود تتر این اتهام را رد نموده است. بعضی می گویند که بیشترین میزان تقاضا در مورد تتر از طرف کشور چین می باشد. دلیلش هم می تواند این باشد که ثبات بالای تتر باعث می شود تا قابلیت پیش بینی هم داشته باشد. و بتوان آن را به راحتی جا به جا نمود.

دسته بندی

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.