به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

ادعای کریگ رایت در دادگاه: به یک میلیون بیت کوین دسترسی دارم!

ادعای کریگ رایت در دادگاه: به یک میلیون بیت کوین دسترسی دارم!

کریگ رایت (Craig Wright)، که مدعی خلق بیت کوین است، پس از آنکه قرارداد خود با وراث دیوید کلیمن (David Kleiman) را فسخ کرد، به دادگاه تعهد داد که تا مدارک جدیدی موبوط  به اثبات مالکیتش در مورد ۱ میلیون بیت کوین مورد بررسی قرار دهند.

رایت و دیوید دو شریک تجاری بودند و زمانی که استخراج بیت بیت کوین ساده تر بود آن ها تعادی معادل 1.1 میلیون بیت کوین بدست اوردند و این ثروت با نام صندوق گل لاله “Tulip Trust” شناخته میشود.

با فوت دیو کلیمن در سال 2013 این پرونده شکل گرفت و وراث وی ادعای خودرا در مورد صندوق گل لاله به بررسی دادگاه رساندند و داگاه دستور به نصف کردن دارایی صندوق را داد ولی این اتفاق هیچوقت اجرایی نشد.

رایت در سال گذشته به دلیل اینکه نتوانست لیستی مبنی از تمامی دارایی بیت کوین خود به داگاه برای بررسی ارایه دهد به اهانت به دادگاه متهم شد. سپس دادگاه 5 روز ثبل دستوری مبنی بر  Tulip Trust و هر دارایی پنهانی که دارد را صادر کرد.

به گزارش کوین دسک، به واسطه مدارک جدیدی که روز گذشته (۲۴ دی) در دادگاه منطقه‌ای جنوب فلوریدا ارایه شده است، شخصی ثالث بخش عمده ای از کلیدهای لازم برای بازگشایی فایل‌های رمزنگاری‌شده را ارائه کرده است. این در حالی است که به وسیله این کلید ها میتوان به ۹.۶ میلیارد دلار بیت کوین دسترسی یافت.

روز گذشته نیز وکلای آیرا کلیمن (Ira Kleiman)،برادر دیو کلیمن ،اظهار داشت دکه رایت هیچ نامی از کلید هایی که دادگاه آنرا قاصد مینامد نبرده و رایت فقط فهرستی درخصوص ۱۶,۴۰۴ آدرس را در مورد بررسی دادگاه قرار داده است.

طبق سخنان رایت و ادعای وی این کلیدهای قاصد در اول ژانویه 2020 ، با برنامه ریزی قبلی در اختیار او قرار میگیرند.اگر این ادعا واقعیت داشته باشد و به وقوع بپیوندد رایت میتواند ادعای خود بر صندوق گل لاله (Tulip Trust) را اثبات کرده و مالکیتش را بر عهده بگیرد . این در حالی است که رایت هنوز خبری در این خصوص منتشر نکرده است.

قاضی ناحیه‌ای، بس بلوم (Beth Bloom)، تا سوم ژانویه به رایت مهلت داد تا قاصدهای مورد نظر را تسلیم دادگاه نماید.

وکلای کلیمن در این خصوص میگویند:

شاکیان هفت سوال در خصوص قاصدها از رایت دارند که او مجبور به ارائه پاسخ‌هایش در طول مدت ده روز است. آنها سپس به واسطه از این پاسخ‌ها عملیات کشف و جستجوی قاصد را آغاز می‌کنند. از این پاسخ‌ها جهت کسب اطلاعات از شرکت رایت نیز استفاده خواهد شد. در این خلال، شاکیان با بکارگیری متخصصین امر، این لیست را مورد بررسی قرار خواهند داد. پس از اتمام جریان کسب اطلاعات و با آغاز ماه مارس، آماده دریافت شهادت با حضور مراجع مربوطه خواهند بود.

اصلی ترین نکته و هدف در مورد این پرونده سخت و پیچیده ، ۱.۱ میلیون بیت کوینی است که در صندوق ذخیره‌ای با نام گل لاله قرار گرفته .مطابق ادعای آیرا کلیمن ، گریک رایت با دخالت در مدار در مدارک . ایمیل ها و همچنین ماکتبات مهم در خصوص صندوق ذخیره گل لاله از برادر وی یعنی دیو کلیمن کلاهبرداری کرده است.

بلوم به عنوان قاضی پرونده نسبت به صحت ادعای رایت مشکوک است. رایت قبل تر نیز نتوانسته بود ادعای خود رار مبنی بره این موضوع  ثابت کند. به گفته او به دلیل رمزنگاری‌شده بودن اطلاعات و سرمایه‌ها، دادگاه نتوانسته دستورات خاصی را ارایه دهد.

بیت کوین اس وی در پی این اخبار رشد کرد

Bitcoin Satoshi Vision، این رمز ارز که توسط اقای رایت رهبری میشد با صعود قابل توجهی روبرو شد. این رمزارز روز را با قیمت 193.99 دلار شروع کرد و به 447.13 دلار هم رسید.و همچنین احتمال  صعود بیشتر این رمزارز در روزهای آتی نیز هست.

بسیاری از کاربران و معامله گران این رشد قابل توجه را اجرای تکنیک پامپ و دامپ از سوی گریک رایت میدانند.

نمودار یک روزه قیمت بیت کوین اس وی

درباره ما

زرین اکسچنج، یکی از بزرگترین سیستم های نقل و انتقال ارزهای دیجیتال با سابقه 5 ساله و پشتیبانی 24 ساعته می باشد.

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.