به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

بهترین روز خرید بیت کوین چند شنبه است؟

بهترین روز خرید بیت کوین چند شنبه است؟

این هفته نرخ بیت کوین در اغلب صرافی ها به 9000 دلار رسید و در عین حال دو ماه گذشته رکورد جدیدی را بنام خود ثبت کند. این 27 درصد افزایش نرخ بیت کوین از ابتدای سال به همراه سناریو های صعودی تحلیل شده توسط تریدرها ، نظر سرمایه گذاران را به خود متمرکز کرده است.

اما با توجه به اینکه که بیت کوین بیست و چهار ساعت شبانه روز و هفت روز هفته معامله می شود، این امکان بوجود آمدن این سوال در ذهن سرمایه گذران وحود دارد که آیا سرمایه گذاری با برنامه در یک روز از هفته تفاوتی در موفقیت ایجاد میکند یا خیر ؟

قیمت روز ارز های دیجیتال با توجه به داده های کوین 360قیمت روز ارز های دیجیتال با توجه به داده های کوین 360

این تفاوت بدلیل روزهای سرمایه گذاری متفاوت در بورس سنتی شکل میگیرد، زیرا طبق آمار سودگیری از سهام در روز دوشنبه منفی است و در آخر هفته رشد بخصوصی دارد و تاثیرات سهام در روز دوشنبه بیشتر است.

این بدلیل این است که بازار بورس در طول هفته تعطیلات دارد ، ولی باید گفت بازار ارز دیجیتال بدون تعطیلی کار میکند و هرروز هفته مورد معامله است ، با این حال میتوانیم بگوییم بازار دیجیتال هم مانند بورس عمل میکند ؟

روند هفتگی بیت کوین در سال 2019

با بررسی و تحلیل بازده بیت کوین از ابتدای سال 2019 تا 13 ژانویه 2020 (شکل دو)، بررسی ها نشان می دهند که جمعه ها بالاترین میانگین بازده را در بین روزهای هفته با 1.1 درصد نشان می دهند. در مقابل تنها دو روز از هفته بازده منفی نشان می دهد : سه شنبه 0.24 % – و پنجشنبه 0.97%-

اگر یک سرمایه گذار تنها در آغاز سال 2019 در یک روز بخصوص از هفته سرمایه گذاری را شروع کند، جمعه مناسب ترین بازده تجمعی را ارائه می دهد و بعد از آن روز دوشنبه.

شکل دو : بازده تجمعی برای سرمایه گذاری در یک روز خاص فقط بین ژانویه 2019 تا ژانویه 2020

روند هفتگی بیت کوین در بلند مدت

با نگاهی متمرکز تر به بازده بیت کوین برای یک دوره زمانی طولانی تر ، می توان نتیجه گرفت که دوشنبه ها منسب ترین و بالاترین بازده متوسط به نسبت کل روزهای هفته (0.54%) را ارائه می دهند.

در طرف مقابل ، پنجشنبه و چهارشنبه جزو بدترین روزهای هفته برای سرمایه گذاری بیت کوین به ترتیب با بازده متوسط 0.09- , 0.23- است.

تحلیل سرمایه گذاری در روز دوشنبه از منظر آماری نیز توسط مدل های رگرسیون تایید شده است. نکته جالب این است که  که بیت کوین برعکس  بازار های سنتی بورس که تحت تاثیر اثرهای آخر هفته ای هستند، میانگین بازدهی مثبت را در دوشنبه نشان می دهد.

میانگین بازده بیت کوین در هر روز هفته بین تاریخ آوریل 2013 و ژانویه 2020میانگین بازده بیت کوین در هر روز هفته بین تاریخ آوریل 2013 و ژانویه 2020

در مجموع باید گفت ، ویژگی های خاص و متمایز بیت کوین ، رفتاری مخالف و متفاوت با بورس سهام سنتی را نشان می دهد و آمار ها ثابت کننده این بررسی ها هستند که بازده متوسط مثبت در روز دوشنبه بهتر از روزهای دیگر است.

در عین حال ، در تحلیل بازده های زمانی کوتاه تر، تا حدودی میتوانیم جمعه ها را نیز به عنوان روزی با بیشترین بازده متوسط در روزهای هفته برای سرمایه گذاری مشخص کنیم که سرمایه گذاران می توانند در این روز بیت کوین بخرند.

تحقیقات و بررسی های کوین تلگراف بیانگر این است که کسانی که ارز دیجیتال نگهداری می کنند می توانند بعد از گذشت 1335 روز یا به عبارتی 3 سال و هشت ماه به سود خوبی دست یابند. در مجموع و طبق آخرین اطلاعات،بیت کوین در 94 درصد روزها سودآوری داشته است.

درباره ما

زرین اکسچنج، یکی از بزرگترین سیستم های نقل و انتقال ارزهای دیجیتال با سابقه 5 ساله و پشتیبانی 24 ساعته می باشد.

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.