به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

دستور رئیس جمهور ونزوئلا: خطوط هوایی باید پول بنزین خود را با ارز دیجیتال پترو پرداخت کنند

دستور رئیس جمهور ونزوئلا: خطوط هوایی باید پول بنزین خود را با ارز دیجیتال پترو پرداخت کنند

رئیس جمهور ونزوئلا ،نیکولاس مادورو ( Nicolás Maduro )،دستوری مبنی بر استفاده از ارز دیجیتال “پترو” برای پرداخت هزینه سوخت تمامی خطوط هوایی این کشور را صادر کرد.

به گزارش کوین‌دسک، نیکولاس مادورو در سخنرانی سالانه خود اظهار کرد شرکت نفت «PDVSA» که متعلق به دولت این کشور است جهت دور زدن تحریم های نفتی آمریکا، برای فروش سوخت به ایرلاین‌ها تنها ارز دیجیتال پترو را قبول میکند. پترو ارز دیجیتال رسمی دولت ونزوئلا است .

رئیس جمهور مادورو در سخنرانی خود به همچنین افزود:

دستور می‌دهم که از این روز به بعد تمامی فروش سوخت از راه شرکت PDVSA برای هواپیماهایی که مسیرهای بین‌المللی را طی می‌کنند، با پترو انجام پذیرد.

ولی تنها نکته این قابل توجه است که هنوز رییس جمهور به طور دقیق مشخص نکرده است که این محدودیت‌های جدید تنها برای پروازهای «فرودگاه بین‌المللی سیمون بولیوار» واقع در پایتخت ونزوئلا اتخاذ داده شده یا به صورت کلی بقیه فرودگاه ای این کشور را نیز مورد اعمال قرار میدهد. هچنین اطلاعات دقیق از وجود این قوانین جهت پروازهای خارجی و بین المللی وجود ندارد و هنوز ابهاماتی در این خصوص وجود ندارد.

«PetroCard» کارت اعتباری ای خواهد بود که تمام ایرلاین ها باید از آن استفاده کنند و به واسطه آن سوخت خریداری کنند . بوسیله این کارت ها قادر هستند که ارزهای جهانی و معتبر را به ارز دیجیتال پترو تبدیل کنند.

مادرور در ادامه سخنرانی خود نیز گفت:

ما در حال ساخت مسیرهای جدید برای ورود به یک اقتصاد جدید هستیم. و به این واسطه در حال ساخت جهانی جهت صلح و اتحاد مردم، خوشحالی آن‌ها و پیشرفتشان هستیم.

رئیس جمهور ونزوئلا در ادامه سخنرانی خود همچنین به این موضوع پرداخت که سازمان‌های دولتی نیز هزینه های خدمات اسناد دولتی مثل صدور گذرنامه را فقط با پترو پرداخت و دریافت می‌کنند.

دولت این کشور و رییس جمهور مادورو امیدوار است که پترو، ارز دیجیتالی با پشتوانه ذخایر نفت، قادر باشد راهی برای پرداخت باشد تا به کسب و کارها و سرمایه گذاریها در خصوص در دور زدن تحریم‌های ایالات‌متحده کمک کند. ارز های دیجیتال در ونزوئلا بسیار محبوب و پرکاربرد هستند . مدت زیادی ابرتورم واحد پولی این کشوریعنی بولیوار را تا حدودی بی ارزش کرده بود که این مسیله مصداق محبوبیت ارزهای دیجیتال در این کشور است.

با این حال، دولت ونزوئلا در ایجاد محبوبیت پترو در میان نهادها با مشکلات زیادی درگیر بوده است. علیرغم امیدواری مادورو برای مقبولیت این ارز به‌اندازه واحد رسمی کشور یعنی بولیوار، بر اساس اعلام دولت در ماه نوامبر ۲۰۱۹ (آبان ۹۸)، فقط ۴۰۰ کسب‌وکار و نهاد پترو را به‌عنوان روش پرداخت پذیرفته‌اند.

در راستای ایجاد مقبولیت برای پترو ،در دسامبر ۲۰۱۹، دولت ونزوئلا به کارکنان نهادهای دولتی، مستمری‌بگیران و سربازان جهت ثبت‌نام در کیف پول و پلتفرم پترو تحت عنوان «PetroApp»، پاداش ۳۰ دلاری در نظر گرفت.این در حالی است که کمینه حقوق در ونزوئلا به زیر ۱۰ دلار در ماه می‌رسد.

درباره ما

زرین اکسچنج، یکی از بزرگترین سیستم های نقل و انتقال ارزهای دیجیتال با سابقه 5 ساله و پشتیبانی 24 ساعته می باشد.

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.