به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

چرا قیمت بیت کوین در صرافی ها متفاوت است؟

چرا قیمت بیت کوین در صرافی ها متفاوت است؟

اگر در عرصه کریپتوکارنسی فعالیت داشته باشید، جهت اجرای یک ترید عالی و اطلاع از وضعیت بازار، نرخ ارز های دیجیتال را یقینا به شکل روزانه دنبال و تحلیل می کنید. با تحلیل قیمت در صرافی ها متنوع مانند بایینس، کوین تلگراف و … این را درمیابید که بیت کوین و اغلب رمز ارزها نرخ های مختلفی در صرافی های متفاوت دارند. با وجود اینکه اغلب افراد توقع دارند که بیت کوین هم مثل دلار نرخی یکنواخت داشته باشد، این پرسش به وجود می آید که چرا قیمت بیت کوین متنوع است؟ در این مطلب به این موضوع میپردازیم.

دلیل اصلی در خصوص اختلاف نرخ بیت کوین در سایر سایت های صرافی ، این مسیله است که بیت کوین یک ارز دیجیتال نوپا میباشد و به همین دلیل هیچ نهاد و نرخ و قانون گذاری استانداردی در خصوص این ارز هنوز وجود ندارد.همچنین وابسته نبودن بیت کوین به دلار یا ارزهای دیگر نیز میتواند در این موضوع دخیل باشد، باید به این که هیچ کشور و یا نهاد بخصوصی پشتیبان این ارز نیست هم اشاره کرد. همچنین بیت کوین موضوع عرضه و تقاضای متفاوت تری نسبت به ارزهایی مانند دلار دارد. در نتیجه همه این علت ها باعث شده اند که نرخ بیت کوین در همه صرافی ها به یک میزان نباشد

صرافی های ارز دیجیتال

با نگرش به این موضوع که هیچگونه استاندارد جهانی جهت تایین نرخ بیت کوین وجود ندارد، با چه روشی تریدر ها و کاربران قادرند اطیمنان حاصل کنند که نرخ رمز ارز در صرافی ها مطمعن است؟ تنها جوابی که میتوان به این سوال داد این است که هیچگونه اطمینان سختی موجود نیست که قیمت ها دقیق باشند. علت این موضوع آن است که بیشتر سیستم های تایین قیمت بیت کوین، به قیمت های معامله شده در بازار مطابق تاریخ آن در صرافی های معتبر توجه میکند. برای مثال گوگل نرخ خودرا از API سایت کوین بیس دریافت میکند و به این علت نرخ بیت کوین را مطابق دلار آمریکا اعلام می کند.

از دیگر علت های نرخ ناهماهنگ بیت کوین، فقدان ارتباط و هماهنگی در میان صرافی ها است . هر صرافی به صورت خود مختارانه با نگرش به حجم خرید و فروش خود قیمت هارا برای معامله گران تایین میکند. پس باید بدانید صرافی های بزرگتر با حجم کاربران زیاد میتوانند قیمت مطقی تری را به شما ارایه دهند و خرید از آن ها برای شما نیز به صرفه تر و مطمعن تر است.

اضافه بر مبحث نبود دقت در خصوص تن تنظیم بیت کوین، هنگامی که سرمایه گذاران نرخ یک بیت کوین را حدس می زنند باید در نظر داشته باشند که امکان دارد قیمت اینده خرید آن سکه در بورس بیشتر شود. علت این اتفاق آن است که اغلب صرافی ها به هر شکلی به هزینه ایجاد تراکنش ها یا همان کارمزد نیاز دارند و جهت این امر به مشتریان خود نیاز دارند. لازم به ذکر است نسبت این کارمزد در مقابل قیمت بیت کوین خیلی کم است همچنین با وجود روند صعودی بیت کوین در این روزها این نسبت کارمزد هرروزه کمتر و کمتر میشود.

عنوانی مانند ثیمت ثابت برای بیت کوین وجود ندارد وهیچکس قادر نیست یک نرخ دقیق یا ثابت را برای تعیین کند، علاقه مورد و میزان تقضای کاربران است که نرخ بیت کوین را تعیین میکند و بر نوسان آن تسلط دارد که این موضوع یکی از ویژگی های منحصر به فرد بیت کوین را شکل میدهد.

اگر هدف سرمایه گذاری در حوزه بیت کوین و ارز دیجیتال را دارید باید بدانید که این امر ملزم به بررسی و تحلیل روزانه بازار است و نیازمند برنامه ریزی کامل است زیرا به دلیل نوسانات زیاد بازار ارز دیجیتال نمیتوان با استفاده از یک الگو و روند ساده اقدام به سرمایه گذاری و کسب سود کرد.

درباره ما

زرین اکسچنج، یکی از بزرگترین سیستم های نقل و انتقال ارزهای دیجیتال با سابقه 5 ساله و پشتیبانی 24 ساعته می باشد.

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.