به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

آموزش کامل کاهش مصرف بسته های اینترنت ایرانسل

آموزش کامل کاهش مصرف بسته های اینترنت ایرانسل

نحوه ی کاهش مصرف اینترنت ایرانسل

کسانی که از اینترنت ایرانسل استفاده می کنند. باید بدانند که جهت کاهش مصرف اینترنت ایرانسل تمام فعالیت های آن ها که به هر نحوی موجب ارسال یا دریافت داده ای شود. می تواند به مصرف شدن بسته های اینترنتی آن ها بینجامد. فعالیت هایی مانند تماشای آنلاین فیلم و سریال، گوش دادن آنلاین به موسیقی، دانلود عکس و فیلم، خرید آنلاین، به‌ روز رسانی برنامه های گوشی ها یا سیستم‌ های عامل، ارسال ایمیل و هر چیز دیگری مانند این ها. توجه داشته باشید که صرف آنلاین بودن شما دلیلی برای ارسال و دریافت مقداری داده است.

حتی زمانی هم که به انجام هیچ کدام از این کار ها مشغول نیسیتید. باز هم مقدار خیلی نا چیزی برای متصل باقی ماندن اینترنت کافی است. هر چه قدر از این خدمات برخط و آنلاین استفاده ی بیشتری کنید، اینترنت شما بیشتر مصرف می گردد. برای مثال دیدن یک فیلم سینمایی خیلی بیشتر از یک پرداخت اینترنتی ساده حجم بسته ی شما را کاهش می دهد.

 

پیش بینی
پیش بینی وضعیت مصرف

پیش بینی

با انجام یک پیش بینی ساده می توانید کمک بزرگی به کاهش مصرف اینترنت ایرانسل خود کنید. ببینید در بازه های مختلف چه قدر ممکن است که اینترنت مصرف کنید. مثلا بازه های یک ماهه. آیا بسته های یک ماهه به درد تان می خورد؟ یا بسته های یک هفته ای. شاید هم فقط برای یک روز. سپس سعی کنید با توجه به میزان مصرف خود یکی از بسته ها را انتخاب نمایید. تصور کنید در طور یک ماه و یا یک هفته تنها مجبورید یک یا دو دفعه به اینترنت بروید. آن هم با بسته های ایرانسلی. خب طبیعی است که نیازی به بسته های یک ماهه نخواهید داشت. انتخاب این بسته ها نیز می تواند به لحاظ اقتصادی برای شما مضر هم به حساب بیاید.

پیش نهاد ما در این مقاله این است که برای درست حدس زدن میزان مصرف خود، ابتدا برنامه ی ایرانسل من را دانلود و نصب نمایید. از کجا؟ از داخل خود وب سایت ایرانسل و یا برنامه ی بازار. برنامه ی ایرانسل من طوری طراحی شده است که می تواند مونیتورینگ کاملی بر روی داده های شما خواهد داشت. این برنامه می تواند این اطلاعات به خصوص را برای اطلاع از روند کاهش مصرف اینترنت ایرانسل به صورت یک نمودار به شما نمایش دهد. این نمودار شامل جزئیات زیادی می شود. زمانی که به این نمودار به صورت تحلیلی نگاه کنید می توانید به سادگی دریابید که دقیقا کدام بسته ها به درد شما می خورند.

 

 

موارد خاصی که به کاهش مصرف اینترنت ایرانسل می انجامد

اولین کاری که پس از انتخاب بسته ی مورد نظر تان می کنید. این است که باید برای قسمت Hotspot گوشی خود یک رمز قوی انتخاب کنید. ضمنا Hotspot را همیشه فعال نگه ندارید. بلکه سعی کنید اغلب غیر فعال باقی بماند. به خاطر داشته باشید که بیشتر برنامه هایی که بر روی گوشی معمولا نصب می شوند خوره ی بسته های اینترنتی می شوند. مانند برنامه ی فیسبوک که همه از آن می نالند. حتی تلگرام هم به واسطه ی اعلان های دائمی خود می تواند در این زمینه درد سر ساز باشد. پس به تنظیمات گوشی خود رفته و برنامه هایی را که خود تان می دانید استفاده ی چندانی برای شما ندارند را حذف و یا حداقل غیر فعال کنید.

زیرا ممکن است برخی از آن ها را نتوان حذف نمود. مانند برنامه ی یوتیوپ. این برنامه ها به دلیل این که به طور پیش فرض بر روی سیستم عامل نصب شده هستند. می توانند مصرف اینترنت و بسته های آن را بالا ببرند. پس حداقل غیر فعال شان کنید.

 

 

Blue Mail
برنامه محبوب Blue Mail

برنامه های ایمیلی

مورد بعدی برای کاهش مصرف اینترنت ایرانسل می تواند این باشد که باید به برنامه های ایمیلی خود هم باید دقت لازم را داشته باشید. مثلا می توانید به داخل این برنامه ها رفته و آن ها در حالتی قرار بدهید که فقط با ورود شما اقدام به به روز آوری جمع ایمیل ها کنند. برخی از آن ها بدون این که حتی وارد شان هم شوید دائما در پی به روز رسانی لیست ایمیل های دریافتی در Inbox شما هستند. برای این که بتوان یک برنامه ی ایمیلی خوب را مد نظر داشت.

می توانیم به برنامه ی Blue Mail اشاره نمود. این برنامه همان طور که ما می خواهیم تنها زمانی اقدام به به روز آوری لیست ورودی می کند که داخل آن شوید و خود تان این کار را انجام دهید. ضمنا از بیشتر پروتکل های ایمیلی هم پشتیبانی می کند. با انجام این کار می توان کاهش مصرف اینترنت ایرانسل انجام داد.

 

 

برنامه های مزاحم

بیشتر برنامه ها در گوشی ها طوری طراحی شده اند که دائما در حال به روز آوری خودکار و نصب نسخه های جدید می باشند. اگر فقط کمی وقت بگذارید و به داخل مهم ترین آن ها بروید می توانید اقدام به غیر فعال نمودن این به روز رسانی های خودکار کنید. سپس از این به بعد هر زمانی که خود تان مایل باشید می توانید اقدام به به روز رسانی دستی برنامه ها کنید. یاد تان باشد بسیاری از این برنامه ها به صورت خودکار اقدام به پخش تبلیغات هم می کنند. که هم می تواند موجبات آزردگی شما را فراهم نماید. و هم می تواند مصرف بسته های شما را افزایش دهد.

دو راه در این زمینه دارید. اول این که از نسخه های مود و ویرایش شده ی برنامه ها استفاده کنید. تا تبلیغاتی در کار نباشد. و دوم آن که سعی کنید اعلان های آن ها را به طور اخص غیر فعال نمایید. البته مورد دوم بهتر است. زیرا هیچ کس نمی داند در پشت برنامه هایی که ادعا می شود مود شده هستند چه می گذرد. پس برای کاهش مصرف اینترنت ایرانسل می توانید اقدام به بستن نوار اعلان هر برنامه نیز کنید.

 

قابلیت مکان یابی
قابلیت مکان یابی

قابلیت مکان یابی خوب نیست

این قابلیت مکان یابی هم برخلاف آن چه که مورد تصور عموم مردم است. خودش مصرف کننده ی اینترنت می باشد. پس زمان هایی هم که نیازی به این قابلیت ندارید می توانید قابلیت مکان یابی را غیر فعال نمایید. این نکته را هم در جهت کاهش مصرف اینترنت ایرانسل در نظر داشته باشید که می توانید زمان هایی را که مطمئن هستید به گوشی نیازی ندارید کاملا خاموشش کنید. مثلا ممکن است به کمپی رفته باشید که دور از دسترس می باشد. و رابطه ی نزدیکی با شهر ها ندارد. اگر این طور است گوشی خود را می توانید تنها زمانی روشن نگه دارید که می خواهید صحبت کنید و یا پیامی را ارسال نمایید. برای درک بهتر کاهش مصرف اینترنت ایرانسل می توانید مقاله ی زیر را مطالعه نمایید:

کاهش مصرف اینترنت و روش هایی تضمینی برای آن

درباره ما

زرین اکسچنج، یکی از بزرگترین سیستم های نقل و انتقال ارزهای دیجیتال با سابقه 5 ساله و پشتیبانی 24 ساعته می باشد.

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.