به خدمات 24 ساعته زرین اکسچنج اعتماد کنید!

آموزش کامل کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام

آموزش کامل کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام

کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام با ترفند های جدید

کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام امروزه دغدغه ی بسیاری از ما شده است. اگر از اینستاگرام استفاده می کنید. حتما می دانید که دیدن عکس ها به خودی خود حجم زیادی از اینترنت ما را نمی گیرد. اما همین که یک فیلم کوتا و یا یک فیلم از IGTV را می بینیم خیلی اوضاع فرق می کند. تکست ها یا همان متن ها حجم چندانی از اینترنت ما را نمی گیرند. در واقع اصلا به چشم نمی آید. عکس ها کمی بیشتر و آهنگ ها هم کمی بیشتر از حجم اینترنت ما را می گیرند. اما وقتی از فیلم ها و ویدئو ها سخن به میان می آید. به نظر می رسد موضوع فرق می کند. فیلم ها و ویدئو ها اینترنت ما را مصرف نمی کنند. آن را می بلعند. آن هم یکجا.

 

اعلان اینستاگرام
اعلان اینستاگرام

کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام و مشکل اعلان ها

اولین کاری که به نظر می رسد باید انجامش بدهید وضعیت اعلان ها است. باید اعلان های اینستاگرام را غیر فعال نمایید. اعلان ها برای این هستند که ما را از وضعیت دایرکت ‌ها، لایو ها و بخش‌ های دیگر مانند پست های جدید آگاه کنند. آن هم تمام کسانی که ما آن ها را فالو کرده ایم. حال تصور کنید هزار نفر را فالو کرده باشید. و از میان آن هزار نفر فقط یک دهم آن ها یعنی یکصد نفر لایو بگذارند. و یا دایرکت بدهند. جدای از این که مصرف اینترنت ما خیلی بالا می رود. ممکن است گوشی هم هنگ کند. به خاطر داشته باشید که افرادی که با شما کار دارند یا اس ام اس به شما می دهند. و یا با شما تماس می گیرند. امکان ندارند یک واقعه ی مهم را در دایرکت اینستاگرام به شما بگویند.

زیرا این احتمال را همیشه می دهند که ممکن است شما آن را برای مدتی نبینید. پس به اکانت خود وارد شوید. و سپس به قسمت تنظیمات اینستاگرام بروید. برای این که در صفحه ی اصلی اینستاگرام خود بر روی سه خط بالا سمت راست ضربه بزنید. سپس در آخر منو گزینه ی Settings را بزنید. حالا دکمه ی نوتیفیکیشن را بزنید. تمام قسمت ها شامل پست ها و استوری ها و آی جی تی وی را غیر فعال نمایید. البته می توانید این کار را از طریق خود تنظیمات گوشی های اندرویدی هم انجام دهید. منوی بالای گوشی را به پایین بکشید. سپس گزینه ی نوتیفیکیشن را بزنید. حالا به دنبال برنامه ی اینستاگرام بگردید. و خاموشش کنید. تمام.

 

 

جلوگیری از آوردن پست های جدید

یکی از مواردی که باید بدانید. این است که برای کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام باید جلوی آوردن پست های جدید اینستاگرام را بگیرید. خب باید دوباره به همان بخش تنظیمات اینستاگرام برگردید. حالا گزینه ی اکانت را انتخاب نمایید. سپس Mobile Data Use و در آخر گزینه ی Use Less Data را بزنید. اخیرا در این قسمت حالتی تعریف شده است که می توانید کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام را به دو صورت انجام بدهید. می توانید ورودی با کیفیت روی تنها وایفای داشته باشید. یا این که تنها روی شبکه و بستر دیتا قرارش بدهید.

 

دیتا
دیتا

خاموش کردن دیتا

مورد بعدی برای کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام می تواند این باشد که در مواردی که با خود اینستاگرام کاری ندارید می توانید دیتای گوشی را خاموش نمایید. یا دتان باشد که مقدار زیالدی از اینترنت شما صرف اجرا شدن برنامه های پس زمینه می شود. حال تصور کنید برنامه ای مانند اینستاگرام که اساس کارش اینترنت است در همه حال اینترنت شما را مصرف می کند. یعنی حتی در زمانی هم که با اینستاگرام کاری ندارید این برنامه اینترنت شما را می خورد. پس به خاطر داشته باشید که  هر زمان با خود اینستاگرام کاری نداشتید می توانید دیتای آن را خاموش کنید.

 

 

هیچ عکسی را در حافظه ی اصلی ذخیره نکنید

یک مشکل اینستاگرام این است که هر زمان عکس یا فیلمی را می بینید. این برنامه یک نسخه از آن را بر روی حافظه ی اصلی قرار می دهد. این می تواند یک ویژگی باشد. ولی بدبختانه برای این که این کار صورت بپذیرد باید مقدار دیگری هم اینترنت مصرف گردد. یاد تان باشد که کیفیت فیلم ها و عکس هایی که با دوربین خود تان می گیرید. بالا تر از عکسی است که خود برنامه ی اینستاگرام می گیرد. سعی کنید با استفاده از خود برنامه ی اینستاگرام اقدام به عکاسی کنید. به هر حال برای این که بتوانید ویژگی ذخیره سازی را در اینستاگرام خود غیر فعال کنید باید دوباره به قسمت تنظیمات اینستا بروید. سپس Original Posts را بزنید. حالا گزینه ی Save Original Posts را غیر فعال نمایید.

درباره ما

زرین اکسچنج، یکی از بزرگترین سیستم های نقل و انتقال ارزهای دیجیتال با سابقه 5 ساله و پشتیبانی 24 ساعته می باشد.

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

مجموعه پشتیبانی زرین اکسچنج، آماده هر گونه مشاوره رایگان در تمام زمینه ها به کاربران گرانقدر می باشد.